Codzienne dolegliwościPromowane

Przerost prostaty – problem, którego wstydzi się wielu mężczyzn

By 1 października 2015 No Comments

Problemy związane z prostatą mogą spędzać sen z oczu nawet 2 milionów panów w Polsce. I to dosłownie, bo jedną z najczęstszych dolegliwości w tej chorobie jest konieczność nocnego wstawania do toalety. Dowiedz się, jak skutecznie zawalczyć o swoje zdrowie.

Problemy z prostatą odczuwa ponad połowa panów po 50 roku życia. Wśród seniorów po 70 – 80 roku życia ten problem ma już 80 proc. z nich! Nic dziwnego, że ten typ kłopotów zdrowotnych generuje wiele frustracji i skłania do szukania rozwiązań. Niestety, tradycyjna medycyna wciąż nie ma pewności, jakie są przyczyny tego problemu. Mówi się o wpływie uwarunkowań genetycznych oraz o związku nadmiernego rozrastania prostaty z pogorszeniem pracy męskiego układu hormonalnego.
Przerost prostaty to częsty problem po 50. roku życia.

Męskie problemy z hormonami

Zmiany hormonalne to nie tylko domena kobiet. Panowie też w pewnym momencie “przekwitają” – produkcja męskich hormonów wyhamowuje, a jednocześnie zostaje zachowany poziom hormonów kobiecych. W efekcie tej “rewolucji” gruczoł krokowy zaczyna się rozrastać, zawężając drogę odpływu moczu.

Zdrowe życie = zdrowa starość

Nasze ciało przechowuje w sobie ślady, które zostawiamy na nim dokonując wyborów żywieniowych czy wybierając konkretny tryb życia. Podobnie jak w przypadku innych chorób specjaliści zauważyli, że u osób dbających o zdrowie, unikających używek i nadmiernego stresu przerost prostaty pojawia się znacznie rzadziej. Istotna jest również regularna aktywność fizyczna.

Przerost prostaty może również negatywnie wpływać na jakość życia seksualnego. Powiększanie się gruczołu krokowego może powodować spadek chęci do kontaktów fizycznych. Chorzy często skarżą się również na problemy ze wzwodem oraz ból podczas wytrysku nasienia. Również tradycyjnie stosowana w takich przypadkach farmakoterapia oraz zabiegi chirurgiczne mogą powodować problemy ze współżyciem oraz utrudniać poczęcie dziecka. Obniżenie sprawności fizycznej oraz dolegliwości ze strony układu moczowego mogą powodować konflikty w relacji z partnerką, obniżenie poczucia własnej wartości oraz przyczyniać się do podwyższenia poziomu stresu.

Przerost prostaty – czy to już rak?

Powiększający się gruczoł krokowy może również wywoływać niepokój, ponieważ często jest kojarzony ze zmianami nowotworowymi. Nie każde zmiany tego typu muszą prowadzić do pojawienia się raka, jednak konieczna jest stała kontrola oraz utrzymywanie optymalnego stanu organizmu.

Przerost prostaty może prowadzić do wielu powikłań, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Wśród następstw nieprawidłowości możemy wymienić kamicę nerkową, niewydolność nerek oraz zapalenie pęcherza. W wyniku zalegania moczu w pęcherzu może dojść do całościowego zakażenia organizmu (urosepsy), co jest stanem niebezpiecznym dla zdrowia.

Pan Jan z Lublina nie radził sobie z problemem, którym był przerost prostaty

[pull_quote_center]Do tej pory byłem okazem zdrowia, siły miałem za dwóch, a tu nagle zacząłem ciągle czuć jakbym musiał iść do toalety. Myślałem, że to może jakiś zapalenie czy coś, leczyłem się sam, bo lekarzy nie uznaję, ale to niewiele dało. Kiedy wypróbowałem już wszystkich zielarzy w okolicy dowiedziałem się, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Niespecjalnie mnie to przekonywało, no ale czemu w sumie nie spróbować? Na wizycie specjalista powiedział mi, jaki jest stan mojego zdrowia i co można zrobić, by pozbyć się dolegliwości. Obecnie stosuję przypisaną mi kurację, wróciłem do aktywności fizycznej, zmieniłem dietę i wiem jedno, to naprawdę działa! Problemy z prostatą znacznie się zmniejszyły, nie muszę już tak często wstawać w nocy. Jestem bardzo zadowolony z tej wizyty![/pull_quote_center] [quote_box_center]Współcześni mężczyźni są bardzo obciążeni, nie tylko pracą, kłopotami dnia codziennego, ale również toksynami, które przez lata odkładają się w ich organizmach. Złe odżywianie, brak witamin, częste przyjmowanie leków – nic dziwnego, że w pewnym momencie męski organizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Niezwykle pomocne w podjęciu skutecznej walki z problemem przerostu prostaty jest określenie źródeł tego problemu zdrowotnego. Tu z pomocą przychodzi Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu pozwala w łatwy sposób wykryć i pozbyć się dolegliwości, również tak intymnych jak przerost prostaty. Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej metody opracowanej przez dra Volla możliwe jest sprawdzenie sposobu funkcjonowania naszego układu odpornościowego oraz stopa jego obciążenia szkodliwymi toksynami: grzybami, pasożytami, drobnoustrojami czy zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska naturalnego. Jedynie usunięcie przyczyn dolegliwości może zagwarantować, że nasz problem będzie można trwale wyeliminować. Wykonanie Testu nie trwa długo – zazwyczaj jest to ok. 45 min. Po nim następuje konsultacja z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który interpretuje nasze wyniki i dobiera indywidualną kurację, która pozwoli pozbyć się toksyn i odzyskać zdrowie. Nie warto czekać, aż troska o samopoczucie odbierze nam radość życia. Test Obciążeń to sprawdzona pomoc dla wszystkich, którzy walczą chorobami lub też chcą zachować zdrowie na dłużej.

Leave a Reply