Kolka wątrobowa to problem 15 proc. populacji. Ataki bólu mogą dosłownie zwalić z nóg i uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się, jak radzić sobie z kolką wątrobową oraz jak diagnozować przyczyny problemów zdrowotnych.
Kolka wątrobowa pojawia się jako napady ostrego bólu, będące efektem tworzenia się złogów w pęcherzyku żółciowym. Zatykanie przepływu żółci do dwunastnicy powoduje, że pęcherzyk musi wykonać podwójną pracę, które chory odczuwa jako skurcze. Ból w trakcie ataku kolki nerkowej jest bardzo silny, a może on trwać nawet kilka godzin. Najczęściej źródło bólu jest lokalizowane po prawej stronie,a ból promieniuje w stronę łopatek.
To sprzyja pojawianiu się problemów z wątrobą:
- nadużywanie alkoholu
- przesalanie potraw
- częste smażenie i grillowanie mięs
Kolka wątrobowa – można jej zapobiegać
Zdrowy tryb życia i dbałość o jakość spożywanych posiłków mogą być znacznym wsparciem w walce o zdrowie wątroby. Jeśli odczuwasz ból lub męczą cię inne dolegliwości związane z wątrobą, powinieneś postawić na eliminację tłustych, smażonych potraw i skupić się na przygotowywaniu ich gotowanych czy duszonych wersji zawierających chude mięso (np. drób). Wątroba będzie również wdzięczna za ograniczenie spożywania alkoholu oraz zwiększenie w diecie ilości produktów bogatych w białko (np. twarogu).
W trakcie trwania napadu silnego bólu można radzić sobie stosując sprawdzone, domowe sposoby. Dobrym sposobem na zmniejszenie bólu może być ciepły okład. Ulgę w cierpieniu może również przynieść napar z pokrzywy, który pomaga opanować bolesne skurcze oraz ma właściwości oczyszczające.
Pani Kornelia z Łodzi walczyła o zdrową wątrobę
[pull_quote_center]Mój problem zaczął się kilka lat temu, kiedy zauważyłam, że po jedzeniu, zwłaszcza tym tłustym boli mnie brzuch. Potem doszło uczucie jakby ściskania, wzdęcia i zaparcia. Brałam leki przypisane przez lekarza, jednak bóle były coraz częstsze. Nie radziłam sobie z tym zupełnie, a nie chciałam być ciągle na diecie. Aż kiedyś koleżanka powiedziała mi o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaciekawiłam się tym tematem, więc uznałam, że spróbuję. Dzięki testowi dzisiaj wiem, w jakim stanie są moje narządy wewnętrzne oraz co mam robić, by sobie pomóc. Przyjmuję przypisane preparaty i czuję się lekko, nie mam już tych męczących bóli. Polecam ten test wszystkim, którzy mają problemy z wątrobą.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Nasze narządy wewnętrzne bardzo dynamicznie reagują na nasz styl życia. Niezdrowe potrawy, nadmierny stres czy życie w zanieczyszczonym toksynami mieście – to wszystko może mieć wpływ na pojawienie się problemów z wątrobą. Bez całościowej diagnostyki organizmu ustalenie źródła problemu może być niemożliwe. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Test Obciążeń wykorzystuje możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest poznanie realnych przyczyn problemów zdrowotnych oraz dobranie skutecznych metod zaradczych. W Revitum Test Obciążeń jest wykonywany jedynie przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje najwyższą jakość badania oraz szczegółową konsultację wyników. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie indywidualnego planu poprawy stanu zdrowia w oparciu o sprawdzone, naturalne preparaty. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne oraz w pełni bezpieczne i bezbolesne. Nie zwlekaj, już dziś zadbaj o swoje zdrowie i zapisz się na Test!