Codzienne dolegliwości

Jak pozbyć się hemoroidów – poznaj skuteczne sposoby

Hemoroidy to problem co drugiej osoby po 50. roku życia. Powodują wiele dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.Dowiedz się, jak pozbyć się hemoroidów oraz odzyskać dobre samopoczucie.

Hemoroidy to nadmiernie powiększone guzki krwawnicze znajdujące się w okolicy odbytu. Fizjologicznie są one niezbędne dla kontroli wydalania oraz uszczelniania kanału odbytu. Problem z hemoroidami pojawia się wtedy, gdy dochodzi do ich nadmiernego przyrastania i wypełniania krwią, co powoduje zwiększoną bolesność wypróżniania.

Powstawaniu hemoroidów sprzyja przede wszystkim siedzący tryb życia oraz brak ruchu. Problem z żylakami odbytu może się również pojawić w efekcie zaniedbań w diecie – zbyt mała ilość błonnika w spożywanych posiłkach sprawia, że wypróżnianie staje się utrudnione, a zaparcia to dobry impuls dla nadmiernego przyrastania guzków krwawniczych. U części kobiet hemoroidy pojawiają się po porodzie jako efekt silnego parcia.

Wśród najczęściej obserwowanych objawów hemoroidów możemy wymienić swędzenie, jak również pojawienie się wydzieliny w okolicach odbytu. Dodatkowo pojawia się krwawienie podczas wypróżnienia oraz uczucie wypadania guzka.

Jak pozbyć się hemoroidów – poznaj popularne sposoby

W początkowym stadium rozwoju hemoroidów możliwe jest złagodzenie dolegliwości przez ziołowe nasiadówki w wywarze z rumianku czy kory dębu. Pomocne może być również schładzanie (za pomocą lodu) zmienionych chorobowo miejsc, jak również włączenie do diety ułatwiającego wypróżnianie błonnika. W przypadku narastania dolegliwości lekarz zaleca zabieg chirurgiczny, mający na celu usunięcie hemoroidów (zabieg gumkowania).

Pani Henryka z Katowic nie wiedziała, jak pozbyć się hemoroidów

[pull_quote_center]Próbowałam już wszystkiego – czopków, maści, jakieś ziółka… Ale nic nie pomagało. Hemoroidy bardzo mi przeszkadzały, każde wypróżnienie to była walka z bólem i krwawieniem. Byłam przerażona perspektywą interwencji chirurga. Po zabiegu rzeczywiście pozbyłam się problemu, ale słyszałam, że hemoroidy mogą nawracać. Bardzo się tego bałam. W internecie przeczytałam o teście, który diagnozuje dolegliwości. Szybko zapisałam się na wizytę, bo uznałam, że to świetny sposób, by się dowiedzieć, czy mogę już się nie bać nawrotu problemów zdrowotnych. Dzięki Revitum w końcu dowiedziałam się, jak wygląda stan mojego zdrowia oraz co mogę dla siebie zrobić. Dostałam wytyczne co do dalszej kuracji i mam nadzieję, że już nie będę musiała się zmagać z hemoroidami. Polecam ten test wszystkim, którzy nie wiedzą, jak pozbyć się hemoroidów.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Hemoroidy mogą powodować silne dolegliwości bólowe oraz krępujące krwawienia. Niestety, siedzący tryb życia, porody u kobiet czy skłonności genetyczne sprzyjają powstawaniu żylaków odbytu. Wiele osób nie wie, jak pozbyć się hemoroidów i przez dłuży czas szuka pomocy dla siebie. W trosce o swoje zdrowie warto profilaktycznie sprawdzać poziom obciążenia organizmu, ponieważ nagromadzone w nim toksyny, grzyby czy pasożyty mogą wpływać na pojawianie się hemoroidów. Dobrym rozwiązaniem diagnostycznym może być wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które pozwala nie tylko określać przyczyny nawracających dolegliwości, ale również skutecznie zapobiegać powstawaniu problemów ze zdrowiem. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu osiągnięć cenionego specjalisty dra Volla oraz wykorzystaniu nowoczesnych możliwości w zakresie diagnostyki komórkowej. Wykonanie badania w Revitum jest zupełnie bezbolesne oraz nieinwazyjne. Integralną częścią spotkania jest omówienie uzyskanych wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w dobraniu skutecznej kuracji wzmacniającej naturalną witalność oraz ułatwiającej pozbycie się męczących dolegliwości.

Leave a Reply