Codzienne dolegliwości

Zatoki szczękowe – częste źródło dokuczliwego bólu

Zatoki szczękowe są bardzo wrażliwe.

Ból i obrzęk twarzy zazwyczaj kojarzą się z rozwojem stanów zapalnych w zębach. Jednak objawy te mogą wskazywać na istnienie problemu zdrowotnego, który obejmuje zatoki szczękowe. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Zatoki szczękowe znajdują się po obu stronach trzonu kości czaszkowej i tworzą największą parzystą zatokę w ludzkim organizmie. Pojawienie się stanu zapalnego w innych zatok ma bezpośredni wpływ na ich funkcjonowanie, ponieważ zaatakowane przez chorobotwórcze drobnoustroje reagują obrzękiem błony śluzowej i silną reakcją bólową.

W taki sposób dają o sobie znać zatoki szczękowe:

  • ból w okolicach policzków
  • utrata powonienia
  • gorączka
  • osłabienie, uczucie rozbicia
  • obrzęk twarzy
  • ból głowy przy kaszlu i schylaniu głowy
  • uczucie zatkanego nosa

Zatoki szczękowe często bolą.

Dlaczego dają o sobie znać zatoki szczękowe?

Dolegliwości ze strony zatok szczękowych mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest nieprawidłowo przeprowadzone leczenie stomatologiczne, w wyniku którego w obręb zatok mogą się dostać korzenie zębów trzonowych i przedtrzonowych. 10 proc. przypadków pojawienia się dolegliwości w obrębie zatok szczękowych pojawia się po usunięciu zęba, przy ropniu okołozębowym lub stanu zapalnego w korzeniu zęba.

Zatoki szczękowe mogą negatywnie reagować również na takie dolegliwości jak przeziębienie, grypa czy astma. Wpływ na stan zatok może mieć również wada anatomiczna w postaci skrzywionej przegrody nosowej. Zwiększone ryzyko problemów z zatokami występuje u osób, które palą papierosy i często korzystają z pływalni oraz nurkują. Na stany zapalne w zatokach narażeni są również nosiciele drobnoustrojów chorobotwórczych, zwłaszcza paciorkowców.

Pani Maria z Gdańska: Ciągle miałam problemy z zatokami

[pull_quote_center]Od dziecka często choruję, pamiętam, jak wiele tygodni spędzałam w domu, bo ciągle miałam katar. Minęło wiele lat, a ja wciąż borykałam się z tym problemem. Właściwie każda zmiana pogody powodowała, że byłam chora i silnie bolała mnie głowa. Leczyłam się trochę na własną rękę, ale niewiele to dało. W końcu w internecie znalazłam informację, że jest test, który diagnozuje choroby. Ucieszyłam się i zapisałam się na wizytę. Dzięki temu dowiedziałam się, co mi dolega i jak walczyć z moim problemem zdrowotnym. Obecnie przyjmuję specjalną kurację, dzięki której czuję się znacznie lepiej, a problemy z zatokami to przeszłość. Polecam ten test![/pull_quote_center]

[quote_box_center]Zatoki szczękowe są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Osłabiony toksynami organizm może nie poradzić sobie z usunięciem stanu zapalnego. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, dzięki któremu możliwe jest ustalenie przyczyn dolegliwości i ich efektywne usunięcie – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Nasz organizm jest codziennie narażony na ataki ze strony bardzo niebezpiecznych obciążeń. Wśród nich możemy wymienić grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy nietolerancje pokarmowe. szkodliwe toksyny mogą wnikać wgłąb organizmu i doprowadzać do pojawienia się objawów chorobowych. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na ocenę stanu zdrowia oraz dobranie odpowiedniej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej siły witalne. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Nie ma również konieczności poświęcania całego dnia na badanie – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów badania z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej, indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, w 100 proc. naturalnych preparatach. Dzięki temu pozbędziesz się problemów z zatokami i odzyskasz energię do życia. Nie czekaj – zapisz się na Test!