Układ kostno-stawowy

Ból łokcia – dokuczliwy sygnał poważnych problemów zdrowotnych

By 1 października 2015 No Comments

Kojarzony zazwyczaj z kontuzjami sportowymi lub zmianami starczymi ból łokcia może zaatakować niespodziewanie i odebrać nam radość życia. Tymczasem może być to ważny znak ogólnej niedyspozycji zdrowotnej, której nie wolno lekceważyć.

Staw łokciowy pełni bardzo ważną funkcję – dzięki niemu możemy swobodnie prostować i zginać kończyny górne. Niestety, z racji swojej budowy (braku ochrony mięśniowej) bardzo łatwo ulega kontuzjom.

Częste przyczyny bólu łokcia:

  • stany zapalne w ścięgnach
  • kontuzje kręgosłupa szyjnego
  • nadmierne napięcie mięśni
  • zwyrodnienia stawów

Ból łokcia może pojawić się nie tylko u osób pracujących fizycznie czy intensywnie uprawiających sport, ale również u tych z nas, którzy spędzają wiele godzin w jednej pozycji, np. pisząc na komputerze. Taki tryb życia nie sprzyja sprawności stawu łokciowego. Częste problemy z łokciami mają również sportowcy, np. tenisiści oraz osoby wykonujące zawód stomatologa czy krawcowej. Wynika to z nagromadzenia napięcia w okolicy łokciowej, związanej z wykonywaniem powtarzających się ruchów.

Często uraz łokcia rozwija się powoli. Z powodu nadmiernego jego obciążania dochodzi do przerywania mikrowłókien, co owocuje pojawieniem się stanu zapalnego. Często chorzy zwracają uwagę na pojawiające się co jakiś czas symptomy uszkodzenia łokcia, jednak gdy ból znika, wiele osób uznaje, że problem przestał istnieć. Jest to jednak tylko pozorna poprawa, ponieważ kontuzja może szybko powrócić w dużo poważniejszej formie.

Istnieje wiele czynników, które mogą pomóc w zapobiegać kontuzjom w obrębie łokcia. Wśród nich można wymienić zachowywanie prawidłowej postawy w trakcie pracy przy biurku, rozważne dobieranie uprawianej dyscypliny sportowej, nieprzeciążanie stawu łokciowego oraz pamiętanie o wcześniejszej rozgrzewce, a po zakończeniu aktywności o rozciąganiu. Takie działania mogą zapobiec pojawieniu się problemów z powracającym bólem łokcia.

Pan Konrad z Poznania: ból łokcia nie pozwalał mi swobodnie pracować

[pull_quote_center]Moja praca zakłada dźwiganie ciężkich przedmiotów, jednak od wielu lat nie miałem problemów z kontuzjami. Zawsze starałem się chronić stawy, unikać zbędnych przeciążeń. Regularnie też uprawiam sport, by zachować ich ruchliwość i nie nabrać zbędnych kilogramów. Mimo tego dbania o siebie jakieś dwa miesiące temu coś się zrobiło z moim łokciem. Z dnia na dzień przy pracy towarzyszył mi silny ból, który wzmagał się również w trakcie spoczynku. Byłem u lekarza, przypisał mi jakieś maści, ale to nic nie dało. Potem byłem jeszcze u kilku medyków, ale też nic nie pomogli. Byłem zły, a poza tym zacząłem się martwić, jak ja będę pracował, skoro to ramię tak boli. Kolega widział, jak się męczę i powiedział mi, że czytał gdzieś o teście, który ustala dlaczego ktoś jest chory. Łapałem się każdej deski ratunku, więc zapisałem się na wizytę. Specjalista dokładnie sprawdził mój stan zdrowia, potem dobrał mi kurację, dzięki której właściwie od razu poczułem się lepiej. Problemy z łokciem są dzisiaj tylko złym wspomnieniem, mogę swobodnie pracować, już nie martwię się o przyszłość i mam mnóstwo energii. Polecam serdecznie ten test.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Ból łokcia może być istotnym sygnałem problemów z zachowaniem naturalnej równowagi organizmu. Obciążone toksynami, pasożytami i metalami ciężkimi ciało często traci możliwość regeneracji, co wpływa na pojawianie się niedyspozycji, m.in. narządów ruchu. Dlatego właśnie wybrać się na Test Obciążeń Organizmu, by sprawdzić, co dzieje się w naszym organizmie i poszukać pomocy w walce z dolegliwościami – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu oparte na sprawdzonej formule opracowanej przez dra Volla stosowanej z powodzeniem w wielu krajach Europy Zachodniej. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne – w Revitum dbają o to doświadczeni specjaliści biomedycyny. W trakcie badania nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Otrzymane wyniki są interpretowane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, którzy tworzą indywidualne kuracje mające na celu pozbycie się problemów zdrowotnych. Nie czekaj, aż ból łokcia odbiorze ci dobry nastrój – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply