Układ pokarmowy

Choroba jelit – czy wiesz, co może ją powodować?

By 26 listopada 2015 No Comments

Nasze jelita każdego dnia muszą radzić sobie z zagrażającymi im toksynami nagromadzonymi w pożywieniu. Negatywny wpływ na ich funkcjonowanie ma również powszechny dzisiaj stresujący tryb życia. Dowiedz się, jak zadbać o zdrowie układu pokarmowego.

Masz poniższe dolegliwości? Odwiedź specjalistę, to może być choroba jelit:

 • ból brzucha po jedzeniu
 • nudności
 • wymioty
 • problemy z wypróżnianiem
 • biegunka
 • uczucie ciągłego zmęczenia
 • drażliwość

Do najczęstszych jednostek chorobowych związanych z układem pokarmowym możemy zaliczyć:

 • stany zapalne – wywołane najczęściej nieprawidłowym odżywianiem, jak również infekcją wirusową lub bakteryjną
 • zespół jelita drażliwego – choroba, która ma swoje podłoże w nadmiernym napięciu nerwowym, zdecydowanie częściej atakuje kobiety niż mężczyzn
 • celiakia – nietolerancja glutenu objawiająca się bólem brzucha i biegunką po spożyciu produktów go zawierających
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego – choroba mająca swoje źródło w autoagresji organizmu

Leczenie chorób jelit jest bardzo zróżnicowane w zależności od stopnia negatywnych zmian oraz zgłaszanych przez chorego dolegliwości. Pomocne w stanach chorobowych jelit może być zmiana stylu życia oraz pozbycie się nagromadzonych obciążeń, które mogą przyczyniać się do powstawania chorób. Jednym ze sposobów łagodzenia dolegliwości może być dieta ubogoresztkowa, która usprawni perystaltykę oraz pomoże uszczelnić jelita. Zakłada ona spożywanie jasnego pieczywa, chudego mięsa i ryb, herbatników oraz naparów z rumianku czy herbaty.

Halina z Poznania: Od miesięcy towarzyszyła mi tajemnicza choroba jelit

[pull_quote_center]Odkąd pamiętam mam problemy z układem pokarmowym. Przez wiele lat zmagałam się z refluksem, potem z wrzodami. Ostatnio pojawiły się inne problemy, których jeszcze nie miałam. Codziennie rano było mi niedobrze, wstawałam i chciało mi się wymiotować. Poza tym bolał mnie brzuch i miałam bolesne skurcze. Nie było to nic wielkiego, ale męczyło bardzo. Najpierw poszłam do lekarza, potem próbowałam swoich ziół, ale to nic nie dawało. Byłam mocno zdesperowana, bo przez te dolegliwości nie mogłam skupić się na pracy i byłam mniej efektywna. W końcu w Internecie znalazłam informację o teście diagnozującym przyczyny dolegliwości. Zapisałam się, bo byłam ciekawa, jak to działa. Na wizycie zostałam dokładnie przebadana, dostałam również wytyczne, co mam dalej robić. Obecnie stosuje przypisane mi preparaty i powoli pozbywam się moich problemów. Ważne, że już nie boli mnie brzuch, ale czuje, że inne dolegliwości również znikną. Polecam ten test osobom, które obawiają się, że dotyczy ich choroba jelit. [/pull_quote_center] [quote_box_center]Choroba jelit może dopaść każdego dnia niespodziewanie i być źródłem dyskomfortu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W dzisiejszych czasach nasz układ pokarmowy jest wręcz skazany na zachwianie równowagi. Wynika to z negatywnego wpływu czynników zewnętrznych- obciążeń, które sprawiają, że pojawiają się takie dolegliwości jak ból czy wymioty. Dlatego tak niezbędna jest profilaktyka, jak również skuteczne diagnozowanie problemów zdrowotnych przy wykorzystaniu Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie całościowej diagnostyki organizmu. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej formuły opracowanej przez dra Volla możliwe jest ustalenie źródła problemów zdrowotnych, jak również znalezienie skutecznych środków zaradczych. Badanie to jest zupełnie bezpieczne, nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. W jego trakcie doświadczony specjalista biomedycyny określa, jakie obciążenia odpowiadają za nasze dolegliwości i dobiera kurację opartą o naturalne, sprawdzone składniki. Efekt? Poprawa stanu zdrowia i usprawnienie funkcjonowania układu odpornościowego. Wykonanie Testu to również świetna forma profilaktyki, dzięki której ustrzeżesz się od chorób i zyskasz ochronę przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi. Nie czekaj, aż zaatakuje cię choroba jelit – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply