Czy wiesz, że ten problem zdrowotny może dotyczyć nawet miliona Polek? Wiele osób słysząc taką diagnozę obawia się rozwoju nowotworu. Czy te podejrzenia są słuszne? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się więcej na ten temat.
Guzem tarczycy nazywamy zmianę powstałą na tarczycy zazwyczaj wypełnioną płynem. Dolegliwość ta wciąż jest nie w pełni poznana, ponieważ lekarze wciąż nie mogą ustalić przyczyn jej powstawania. Wzrost zachorowań w rodzinach wcześniej dotkniętych tym problemem może świadczyć o tym, że ma on związek z obciążeniem genetycznym. Często guz tarczycy diagnozuje się również u osób z niedoborem jodu oraz z chorobą Hashimoto. Ten typ zmian w organizmie częściej pojawia się u kobiet niż u mężczyzn. Duże znaczenie ma tu również wiek – im jesteśmy starsi, tym większe ryzyko, że zachorujemy.
Guz tarczycy – początkowo bez objawów
Większość osób nie odczuwa żadnych dolegliwości ze strony guza; jest on najczęściej diagnozowany w trakcie badania USG. Jednak w trakcie powiększania się zmiany w obrębie tarczycy osoby chore zaczynają odczuwać duszności. Pojawiają się również trudności z mówieniem oraz przełykaniem.
Wielu chorych obawia się, że guz tarczycy to początek choroby nowotworowej. Zazwyczaj jednak te lęki nie mają swoich podstaw – szacunkowe dane wskazują, że jedynie 4 proc. z nich przechodzi w formę złośliwą, groźną dla życia i zdrowia. O “zezłośliwianiu” zmiany na tarczycy mogą świadczyć jej nierówne brzegi, twardość lub szybki przyrost.
Pani Alina z Poznania: Zmagałam się z guzem tarczycy
[pull_quote_center]Od dawna leczę się na tarczycę, mam problemy z hormonami, jednak te pogrubienie szyi jakoś przeoczyłam. Dopiero na wizycie lekarz mi zwrócił uwagę, że to może być guz tarczycy. Niestety, diagnoza się potwierdziła. Nie wiedziałam, co dalej robić, gdzie szukać pomocy. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się, bo mnie to zaciekawiło. Dzięki wizycie w Revitum dowiedziałam się, co mi dolega oraz co mogę zrobić, by się pozbyć tych problemów. Dostałam kurację i czuję się znacznie lepiej, mam więcej energii. Mam nadzieję, że z moją tarczycą nie będzie już problemów.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Guz tarczycy może być powodowany przez wiele czynników. W celu ustalenia stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami, które mogą wpływać na pracę tarczycy warto zadbać o skuteczną diagnostykę. My proponujemy Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze osiągnięcie w zakresie diagnostyki organizmu. Dzięki możliwości sprawdzania sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych już na poziomie komórkowym istnieje możliwość precyzyjnego określenia przyczyn dolegliwości oraz złego stanu zdrowia. Wykonanie Testu Obciążeń jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Nie musisz poświęcać na niego również wiele czasu – wystarczy ok. 45 min., by poznać wynik. Po konsultacji ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, dzięki której możliwe będzie pozbycie się problemów ze zdrowiem oraz powrót do dawnej sprawności.