Codzienne dolegliwości

Guzy tarczycy – jak zadbać o równowagę hormonalną w organizmie?

Specjaliści alarmują: guzy tarczycy mogą dotyczyć nawet 50 proc. kobiet! Te dane wskazują, jak wiele osób ma problemy z gospodarką hormonalną i potrzebuje specjalistycznej pomocy. Dowiedz się, jak odzyskać zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Guzy tarczycy to nieprawidłowe zmiany, które można wyczuć palcami na szyi. Zazwyczaj są wypełnione komórkami lub płynem. Zazwyczaj pojawiają się u osób, w których rodzinach wystąpiły już wcześniej podobne dolegliwości. Czasem łączą się z niedoborem jodu w diecie lub też pojawiają się w wyniku rozwoju choroby Hashimoto. Zazwyczaj zmiany te mają łagodny charakter, jednak wszystkie z nich wymagają profesjonalnej diagnostyki.

Diagnostyka jest niezbędna zwłaszcza w sytuacji, gdy:

  • doszło do powiększenia węzłów chłonnych
  • pojawił się silny ból szyi
  • chory skarży się na problemy z przełykaniem i oddychaniem
  • pojawiła się chrypka

Sposób tradycyjnego leczenia jest dobierany przez specjalistów w zależności od stopnia rozwoju guza oraz jego charakteru. Jeśli zmiana w obrębie tarczycy jest tylko jedna, lekarz może zalecić stosowanie jodu. Jeśli zmiana ma charakter złośliwy lub też są inne, ważne powody konieczne może być wykonanie zabiegu operacyjnego.

Dolegliwości ze strony tarczycy mogą nie tylko wymagać odwiedzania specjalistów, ale również zmian w codziennej diecie. Chory nie powinien obciążać swojego organizmu niezdrowymi, chemicznie konserwowanymi produktami; konieczne jest ograniczenie słodyczy. Codzienna dieta powinna być urozmaicona, by dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych mu substancji odżywczych. W przypadku stwierdzonej niedoczynności tarczycy konieczne jest unikanie produktów, które upośledzają wchłanianie jodu. Wśród nich możemy wymienić: soję, rzepę czy kapustę. Szczególnie ważne jest niespożywanie ich w postaci surowej.

Pani Bożena z Katowic: W mojej rodzinie były guzy tarczycy, bałam się, że i ja będę miała ten problem

[pull_quote_center]W mojej rodzinie te guzy tarczycy to niestety bardzo częste zjawisko. Chorowała na nie moja babcia, potem mama, dlatego bałam się, że mogą pojawić się również u mnie. Nie wiedziałam, w jaki sposób mogę sobie zapewnić taką ochronę, lekarze, których odwidziałam, też nie dawali jednoznacznych wskazówek. Zainteresowałam się więc testem, który kiedyś poleciła mi koleżanka. To był dobry pomysł – okazało się, że mam bardzo obciążony organizm. Specjalistka dobrała mi specjalną kurację, dzięki której czuję się znacznie lepiej oraz mam pewność, że mój organizm jest wzmocniony i bardziej sprawny. Obecnie cieszę się z dobrego samopoczucia – mam więcej energii i siły do działania. Bardzo dziękuję za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z tarczycą mogą mieć związek z ogólnym złym stanem naszego zdrowia oraz brakiem wewnętrznej równowagi. Nasze ciało każdego dnia jest osłabiane przez docierające do niego negatywne substancje: zanieczyszczenia środowiska, grzyby, pasożyty czy środki chemiczne znajdujące się w pożywieniu. W celach diagnostycznych, ale również w przypadku pojawienia się problemów z tarczycą polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu, które pozwala na poznanie całościowego stanu zdrowia oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. Dzięki podjętym działaniom możliwe staje się oczyszczenie organizmu z nadmiaru paraliżujących jego prawidłową pracę toksyn oraz dobranie skutecznych środków wzmacniających naturalną witalność. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W Revitum wykonywanie badań jest powierzane jedynie wykwalifikowanym specjalistom w dziedzinie biomedycyny, co gwarantuje pełen profesjonalizm przeprowadzanych działań. Integralną częścią konsultacji jest ustalenie dalszych działań, które pomogą we wzmocnieniu sił układu odpornościowego. Dzięki kuracji opartej o sprawdzone, w 100 proc. ziołowe preparaty nasz organizm pozbędzie się zagrażających mu toksyn i odzyska pełną sprawność. Nie czekaj, aż problemy z hormonami cię przerosną – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply