Codzienne dolegliwości

Krzywica u dzieci – gdy najmłodszym brakuje “witaminy słońca”

Czy wiesz, że 90 proc. Polaków cierpi na niedobór witaminy D? Problem ten dotyczy również najmłodszych. Dowiedz się, jak właściwie wspomagać swój organizm oraz zapewnić prawidłowy rozwój dziecku.

Krzywica u dzieci to choroba związana z niedoborem witaminy D. Jej zbyt mała ilość dostarczana do organizmu upośledza mineralizację kości i utrudnia odkładanie się wapnia i fosforu w kościach, co jest niezbędne dla ich wytrzymałości.

Najczęściej pojawienie się krzywicy łączy się z niedoborem witaminy D związanym z brakiem słońca. Czasem pojawienie się krzywicy może mieć również związek z niedoborem w diecie dziecka pełnowartościowych produktów mlecznych. Krzywica u dzieci może również mieć podłoże genetyczne.

Krzywica u dzieci – najczęstsze objawy:

  • łukowate wygięcie nóg
  • spowolniony wzrost
  • wolniejsze zarastanie ciemiączka
  • zgrubienia na żebrach
  • guzy czołowe

Krzywica może zaatakować każde dziecko, któremu nie jest dostarczana odpowiednia dla jego wieku ilość witaminy D (np. pod postacią właściwie dobranej suplementacji). Jednak istnieją czynniki, które sprzyjają powstawaniu tej choroby. Należą do nich: nadmierna ilość kilogramów oraz problemy z układem pokarmowym (zwłaszcza kwestia złego wchłaniania). Inną przyczyną może być podawanie maluchowi zbyt dużej ilości mleka krowiego.

Warto wiedzieć, jakie ilości witaminy D są potrzebne dziecku, by nie dopuścić do jej przedawkowania. Nadmiar tej witaminy w organizmie może wywoływać takie dolegliwości jak brak apetytu, częste oddawanie moczu czy zaparcia. Dbając o zdrowie dziecka, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiednie preparaty dla potrzeb maluszka.

Pani Emilia z Poznania: Przerażała mnie krzywica u dzieci, chciałam upewnić się, że mojemu synowi nic nie grozi

[pull_quote_center]Tak wiele się dzisiaj słyszy o tym, że dzieci są osłabione, że brakuje im witamin… Zawsze zastanawiałam się, czy Staś dostaje w posiłkach przeze mnie przygotowanych wszystko, co jest mu potrzebne do rozwoju. Czytałam gdzieś, że jest problem z witaminą D, że wszyscy mamy jej za mało. Postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda u mojego dziecka. Szukałam nowoczesnej formy diagnostyki, dlatego bardzo się ucieszyłam. kiedy w sieci natknęłam się na informację o teście, który określa stan naszych komórek. Dzięki wizycie w Revitum dowiedziałam się w końcu, jak rozwija się Staś i co mogę zrobić, by jego organizm był zdrowy. Syn przyjmuje obecnie przypisaną kurację i już zauważyłam poprawę – ma więcej energii, wcale nie choruje. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Krzywica u dzieci to coraz częstszy problem, z którym muszą zmagać się rodzice. Wynika to nie tylko z konsekwencji mieszkania w klimacie umiarkowanym, ale również coraz gorszej jakości żywności oraz wpływu zanieczyszczenia środowiska. Warto od najwcześniejszych lat zadbać o zdrowie dziecka , by rozwijało się prawidłowo. Polecam nowoczesną diagnostykę, która określi, jaki jest stan zdrowia naszej pociechy – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują całościowej, nowoczesnej diagnostyki organizmu oraz chcą wesprzeć prawidłowy rozwój swojego dziecka. Dzięki zastosowaniu rozwiązań opartych na spostrzeżeniach cenionego specjalisty dra Volla możliwe jest określenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami oraz sprawdzenie “słabych punktów” narządów wewnętrznych. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Już po 45 min. jest możliwe uzyskanie pełnego obrazu sposobu funkcjonowania komórek ciała. Dzięki doświadczeniu wykonującego badanie specjalisty biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w oczyszczeniu narządów i układów z toksyn oraz wzmocnienie prawidłowych funkcji organizmu.

Leave a Reply