Objawy

Mykoplazma u dzieci – możesz pomylić ją z grypą!

By 27 listopada 2015 No Comments

Mykoplazma to groźna choroba, która w początkowym etapie rozwoju może powodować pozornie niegroźne, “grypopodobne” dolegliwości. Jednak zlekceważenie jej nawet na wczesnym etapie może powodować poważne dolegliwości i komplikacje zdrowotne u dziecka. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i jak chronić zdrowie najmłodszych.

Mykoplazma to rodzaj zmutowanej bakterii, która przedostaje się do organizmu dziecka najczęściej drogą kropelkową. Jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ lekarze często nie są w stanie jej zdiagnozować, poprzestając na określeniu dolegliwości jako grypy. Mykoplazna u dzieci, ale również u dorosłych może przez długi czas znajdować się w stanie “uśpionym” w organizmie, by wykorzystać moment osłabienia układu immunologicznego i zacząć się rozwijać.

Mykoplazma u dzieci powoduje zazwyczaj stan zapalny w organizmie. Szacunkowe dane wskazują, że odpowiada ona za 30 proc. zapaleń płucu dzieci do szóstego roku życia. Ten rodzaj drobnoustrojów jest również za zachorowania na zapalenie krtani, gardła czy ucha. Dzieciom źle leczonym pod kątem mykoplazmy grożą poważne powikłania takie jak problemy neurologiczne, zapalenie opon mózgowych czy zapalenie stawów.

Mykoplazma u dzieci – najczęstsze objawy:

  • ból głowy
  • senność, apatia
  • kaszel
  • obrzęk śluzówek
  • chrypka
  • ból stawów

Nie wiedziałam, że mykoplazma u dzieci to również mój problem – mówi pani Jolanta ze Szczecina

[pull_quote_center]Moja pięcioletnia córka Karinka nie miała do tej pory problemów ze zdrowiem. Jednak jakiś czas temu nagle jakby dopadła ją grypa. Pojawił się kaszel, córka nie miała apetytu i lekko gorączkowała. Myślałam, że to grypa, ale gdy dolegliwości nie mijały, a córka zaczęła się skarżyć, że bolą ją stawy i trudno jest jej chodzić, przestraszyłam się nie na żarty. Zaczęłam szukać pomocy w internecie i znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam Karinkę na badanie i dzisiaj wiem, że to był dobry wybór. Dzięki wizycie w Revitum dowiedziałam się, dlaczego moje dziecko jest chore i co mogę zrobić, by mu pomóc. Karina przyjmuje teraz przypisaną kurację i widzę, że jest znacznie lepiej. Stawy nie bolą, dziecko odzyskało dawną energię. Dziękuję za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Dziecięcy układ odpornościowy nie jest jeszcze tak dobrze ukształtowany jak osoby dorosłej, dlatego też dzieci są bardziej podatne na działanie groźnych bakterii i wirusów. W celu zapewnienia najmłodszym prawidłowego rozwoju oraz wzmocnienia naturalnej immunologii warto monitorować stan ich zdrowia, by nie dopuścić do rozwoju choroby. Często szkodliwe drobnoustroje takie jak mykoplazma u dzieci mogą przez dłuższy czas oczekiwać na “sprzyjający moment”, by zaatakować. Dlatego tak ważna jest całościowa diagnostyka organizmu oraz wzmacnianie sił układu immunologicznego – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu poznasz stan zdrowia swojego dziecka oraz dowiesz się, co możesz zrobić, by zapewnić mu prawidłowy rozwój. Nowoczesne badanie wykonywane w oparciu o sprawdzoną i szeroko stosowaną w krajach Europy Zachodniej metodę dra Volla to gwarancja określenia stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy właśnie mykoplazma. Dzięki profesjonalizmowi doświadczonych specjalistów biomedycyny wykonujących Test zyskasz wiedzę, która pozwoli ci zadbać o zdrowie swojej rodziny. Badanie wykonywany w placówkach Revitum jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne, jak również w pełni bezpieczne. Wyniki są konsultowane na bieżąco ze specjalistą, który dobierze indywidualną kurację dopasowaną do potrzeb zdrowotnych dziecka. Nie czekaj, aż pojawi się mykoplazma u dzieci i zapisz je na Test!

Leave a Reply