Codzienne dolegliwości

Nietolerancja glutenu – wciąż mało znany wróg organizmu

By 3 listopada 2015 No Comments

Nietolerancja glutenu to problem coraz powszechniejszy. Chorują na nią nawet zawodowi sportowcy – np.słynny serbski tenisista, Novak Djokovic. Sytuację pogarsza fakt, iż niemal wszyscy cierpiący na nietolerancję glutenu, bądź pokrewną jej celiakię nie zostają właściwie zdiagnozowani. Czy i ciebie dotknęła jedna z tych chorób?

Sposobem diagnostyki organizmu w celu wykrycia nietolerancji glutenu, jaki polecają specjaliści, jest uważna analiza swojej diety. Produktu, w których składzie jest gluten powinny zostać na trzy tygodnie wyłączone z diety. Po ich upływie zaś, jeżeli trafnie typujemy przyczynę naszych dolegliwości, powinna nastąpić wyraźna poprawa samopoczucia.

Oto typowe objawy nietolerancji glutenu, które powinny być dla Ciebie alarmujące:

 • Problemy z trawieniem
 • Biegunki i wzdęcia
 • Problemy z płodnością
 • Wyraźnie odczuwalna słabość
 • Opuchlizny i obrzęki (np.kolan)
 • Bóle mięśniowe
 • Migreny
 • Zawroty głowy
 • Trudny do uzasadnienia, ale wyraźnie wyczuwalny smutek

Kompleksowa diagnostyka organizmu, którą zapewnia Test Obciążeń, daje odpowiedzi na dręczące pytania związane z naszym stanem zdrowotnym.
Nietolerancja glutenu to jedno z obciążeń organizmu.
Podstawą dobrej diety u osoby, której problemem jest nietolerancja glutenu jest wyłączenie z niej produktów, które zawierają ten rodzaj białka. Oto niektóre z nich, w których jest on podstawowym składnikiem:

 • Zupy w proszku
 • Pieczywo
 • Ciasta
 • Ciastka
 • Produkty garmażeryjne
 • Wyroby pochodzenia zbożowego
 • Majonezy

Nietolerancja glutenu to nie tylko dolegliwości czysto fizyczne, ale również problemy z codziennym funkcjonowaniem. Jeśli od dłuższego czasu nie masz siły do działania, trudno ci rano wstać z łóżka oraz często jesteś w złym nastroju, nie zwlekaj z diagnostyką – to może być kolejny dowód na to, że twoim problemem jest nietolerancja glutenu. To białko może również wpływać na nieprawidłowości w pracy układu nerwowego, co przekłada się na zwiększenie przypadków nerwicy, depresji czy innych zaburzeń psychicznych.

Pan Marcin z Józefowa: Nie wiedziałem, że moje dolegliwości to była nietolerancja glutenu

[pull_quote_center]Minęło wiele czasu, nim dowiedziałem się, co mi tak naprawdę jest. Z każdym dniem obrzęki kolan i stawów były większe, a bóle głowy coraz bardziej mi dokuczały, zaskakując mnie tym bardziej, że wcześniej bardzo rzadko miewałem migreny. Do tego wszystkiego dochodziła jeszcze ta trudna do opanowania słabość… Działania lekarzy były nieskuteczne, a ja czułem się coraz gorzej. W końcu przeczytałem w Internecie o Teście. Tego typu nowości nie wzbudzają mojego zaufania, ale byłem tak zdesperowany, że postanowiłem spróbować. Ku mojemu zdziwieniu wszystko odbyło się szybko, bezboleśnie i profesjonalnie. Dokładna diagnoza moich dolegliwości i profesjonalna diagnoza specjalisty oraz leczenie, któremu później się poddałem pomogły mi znów cieszyć się dobrym zdrowiem. Mogę polecić Test każdemu.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Weronika Łapińska, specjalista Revitum jednoznacznie stwierdza:
Nasze organizmy są regularnie torpedowane i osłabiane toksynami i szkodliwymi związkami chemicznymi, które docierają do nas z zewnątrz. Nietolerancja glutenu, która może być tego rezultatem zaskakuje nas często. Dodatkowo jest trudna do rozpoznania, gdyż jej objawy są również często typowe dla innych chorób. Dlatego tak ważne jest wykonanie kompleksowej diagnostyki organizmu, w postaci Testu Obciążeń.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu oraz wykrywaniu przyczyn męczących dolegliwości. Jego szerokie możliwości diagnostyczne pozwalają na poznanie przyczyn chronicznych stanów zapalnych, zaburzeń procesów metabolicznych oraz problemów z układem odpornościowym. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. W Revitum badanie to jest wykonywane jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po omówieniu wyników Testu specjalista może zaproponować spersonalizowaną kurację, która pomoże w oczyszczeniu organizmu oraz przywróceniu jego naturalnej równowagi.

Leave a Reply