Układ kostno-stawowy

Objawy osteoporozy – sprawdź, czego nie możesz lekceważyć

By 2 listopada 2015 No Comments

Dane statystyczne są nieubłagane: objawy osteoporozy pojawiają się już u co trzeciej kobiety po 50. roku życia. Wśród Polaków zagrożonych tą chorobą jest 9 milionów osób. Sprawdź, jak zadbać o swoje kości i odzyskać zdrowie.

Osteoporoza to poważna choroba, w której wzrasta liczba komórek odpowiedzialnych za niszczenie kości, a ubywa tych, które są odpowiedzialne za ich zachowanie w zdrowej formie. przy braku odpowiedniego wzmocnienia nasze kości zaczynają słabnąć i stają się bardziej podatne na złamania czy uszkodzenia.

Najczęstsze objawy osteoporozy:

 • garbienie się
 • malejący wzrost
 • bóle pleców
 • bóle kości
 • częste złamania
 • depresja, pogorszenie nastroju

Do powstawania problemów kostnych mogą przyczynić się takie czynniki jak:

 • nieprawidłowa dieta (uboga w substancje odżywcze i niezbędne minerały)
 • palenie papierosów
 • zbyt duże ilości spożywanego alkoholu
 • siedzący tryb życia
 • brak prawidłowej suplementacji

Osteoporoza może mieć również związek z nadmiernym obciążeniem organizmu toksynami, które latami odkładają się w komórkach i narządach naszego ciała. Mogą one mieć bardzo negatywny wpływ na układ kostny oraz prowadzić do pojawienia się ubytków kostnych w wieku dojrzałym. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka oraz dbanie o oczyszczenie organizmu, dzięki czemu możliwe będzie cieszenie się pełnią sprawności przez długie lata.

Objawy osteoporozy to m.in. łamliwość kości.

Pani Jolanta z Krakowa: Nie wiedziałam, że moje dolegliwości to były objawy osteoporozy

[pull_quote_center]Człowiek się starzeje, myślałam, gdy zaczęłam odczuwać bóle kręgosłupa. Początkowo nie były one zbyt silne, jednak po pewnym czasie coraz trudniej było mi chodzić czy sprzątać. Zauważyłam też, że zaczęłam się garbić. Myślałam na początku, że tak musi być, ale gdy bóle były coraz silniejsze, zaczęłam szukać pomocy. W internecie spotkałam się z informacją o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się na niego, mimo że nie byłam przekonana, że to ma sens. W trakcie wizyty specjalista dokładnie mnie przebadał i przypisał odpowiednią kurację. Stosuję ją od miesiąca i czuję, że jest lepiej – mam mniejsze problemy z poruszaniem, jestem w stanie wyjść do ogrodu czy sklepu. Poza tym mam więcej energii. Polecam ten test.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Osteoporoza to poważny problem zdrowotny, który może prowadzić do kalectwa i niemożności samodzielnego poruszania. Osoby mające problem z łamliwością kości często wymagają specjalistycznej opieki oraz codziennego wsparcia ze strony bliskich. Dlatego właśnie warto wcześniej zadbać o swoje zdrowie, by przedłużyć sobie młodość i zachować sprawność. W celu sprawdzenia stanu zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne dla osób, które zmagają się z problemami zdrowotnymi i brakiem właściwej diagnozy. Dzięki niemu możliwe jest poznanie stanu swojego zdrowia oraz stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami, które mają bezpośredni wpływ na stan naszego zdrowia. Jedynie ustalenie źródła dolegliwości może pomóc w skutecznej walce z dolegliwościami, które każdego dnia odbierają nam radość życia. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Dopełnieniem Testu jest konsultacja jego wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże dobrać skuteczną, indywidualną kurację w oparciu o sprawdzone, w 100 proc. naturalne preparaty. Nie czekaj, aż objawy osteoporozy odbiorą ci sprawność – już dziś zadzwoń i zapisz się na Test!

Leave a Reply