Codzienne dolegliwości

Objawy prostaty mogą być pierwszym sygnałem problemów ze zdrowiem!

By 1 października 2015 No Comments

Obiegowa opinia głosi, że problemy z prostatą to naturalna konsekwencja starzenia się męskiego organizmu. Jednak gdy zaczynają one wpływać na codzienne funkcjonowanie oraz sferę intymną, warto poszukać profesjonalnej pomocy. Przeczytaj, co możesz zrobić, by zadbać o swoje zdrowie.

Prostata to gruczoł bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mężczyzny. Dzięki niej możliwa jest produkcja płynu, w którym zawieszone są plemniki, dzięki czemu możliwe jest przedostanie się plemników poza ciało oraz doprowadzenie do zapłodnienia. Niestety, zmiany hormonalne związane z wiekiem czy obciążenie genetyczne mogą prowadzić do nadmiernego rozrostu gruczołu krokowego, co utrudnia oddawanie moczu oraz podejmowanie czynności seksualnych. Jednym z pierwszych sygnałów niekorzystnych zmian są problemy z oddawaniem moczu oraz ból w trakcie mikcji.

Objawy prostaty – takie dolegliwości są najczęstsze:

  • ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu
  • uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza po wyjściu z toalety
  • częste wstawanie w nocy do toalety
  • nietrzymanie moczu

Mimo że większość objawów prostaty zaczyna dawać o obie znać po 40 roku życia, kiedy rozpoczyna się proces powiększania gruczołu krokowego, problem ten może pojawić się znacznie wcześniej. Już w młodości mężczyźni są narażeni na męczące zapalenie prostaty. szacunkowe dane wskazują, że ponad 50 proc. mężczyzn po 50. roku życia cierpi na łagodny przerost prostaty. Problem ten dotyczy ponad 2 mln Polaków. U części osób zmiany w prostacie mogą niestety przerodzić się w chorobę nowotworową, która jest przyczyną jednej trzeciej liczby zgonów wśród mężczyzn. Rak prostaty jest bardzo groźny, ponieważ w swojej wczesnej fazie nie daje żadnych objawów, a gdy w końcu zostaje wykryty, na pomoc może być za późno. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i pełna diagnostyka.
Objawy prostaty mogą być krępujące.

Pan Wiesław z Poznania: objawy prostaty powodowały moje złe samopoczucie

[pull_quote_center]Do tej pory nie miałem żadnych problemów zdrowotnych, byłem wysportowany i pełen energii. Jednak od pół roku czułem, że dzieje się coś niedobrego. Budziłem się w nocy i musiałem biec do toalety. W dzień było tak samo. Dodatkowo niestety pożycie z żoną nam zaczęło szwankować. Było mi bardzo źle z tym, czułem, że się starzeje. Poskarżyłem się koledze, który też miał taki problem. On powiedział mi, że był na takim teście,który diagnozuje przyczyny chorób i że czuje się lepiej. Uznałem, że może to mi jakoś pomoże. Po wizycie byłem bardzo zadowolony, specjalista od razu powiedział, z czego biorą się moje dolegliwości. Dostałem odpowiednią kurację, którą obecnie przyjmuję i jestem bardzo zadowolony, bo mam wrażenie, że z moją prostatą jest znacznie lepiej. Relacje z żoną też się poprawiły. Polecam ten test![/pull_quote_center] [quote_box_center]Niestety, jedną z konsekwencji problemów z prostatą jest pogorszenie jakości życia seksualnego. Mężczyźni, u których występują objawy prostaty, częściej skarżą się na uczucie dyskomfortu w trakcie współżycia oraz problemy ze wzwodem. W celu sprawdzenia stanu zdrowia niezbędna jest skuteczna, w pełni profesjonalna diagnostyka. Dlatego właśnie warto skorzystać z możliwości, które daje Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu pozwala na ustalenie wpływu szkodliwych substancji na stan naszego zdrowia już na poziomie komórek budujących narządy wewnętrzne. Dzięki temu możliwe jest ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości oraz dobrania skutecznych środków zaradczych. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Po jego wykonaniu i omówieniu przez doświadczonego specjalistę biomedycyny istnieje możliwość dobrania skutecznej, indywidualnej kuracji dopasowanej do potrzeb organizmu. Dzięki naturalnym, sprawdzonym składnikom preparatu trwale pozbędziesz się męczących dolegliwości. Nie czekaj, aż Twoje zdrowie stanie się głównym zmartwieniem – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply