Układ pokarmowy

Polipy jelita – cichy wróg naszego zdrowia

By 30 listopada 2015 No Comments

Polipy jelita uważa się za łagodną odmianę nowotworów, jednak wymagają one stałej obserwacji, a czasem również interwencji chirurgicznej. Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie, by nie musieć się z nimi borykać.

Specjaliści nazywają polipami uwypuklenia w błonie śluzowej wyścielające jelita. Zazwyczaj są one wykrywane w przebiegu badania przy wykorzystaniu endoskopu. Co ważne, w początkowej fazie swojego rozwoju mogą nie dawać żadnych objawów lub też być źródłem niejednoznacznych do sklasyfikowania dolegliwości. Dlatego właśnie tak ważna jest diagnostyka oraz zapobieganiu pojawienia się tych niebezpiecznych zmian w układzie pokarmowym.

Masz takie objawy? Tak mogą objawiać się polipy jelita:

  • problemy z wypróżnieniem
  • biegunki
  • ból brzucha
  • anemia
  • krew w kale

Polipy jelita grubego – sposoby leczenia

Obecnie współczesna medycyna dysponuje wieloma możliwościami diagnozowania rozwoju polipów jelita. Najczęściej stosowaną metodą jest kolonoskopia, czyli badanie jelita grubego za pomocą endoskopu. Jednocześnie lekarz może zadecydować o usunięciu widocznych zmian przy wykorzystaniu specjalnej pętli. Czasem, by się ich pozbyć, potrzeba kilku badań endoskopowych. Czasem w celu wykrycia polipów wykonuje się badanie kontrastowe jelita grubego. Jeśli usunięcie polipów endoskopem jest niemożliwe, specjalista może zalecić dokonanie zabiegu operacyjnego.

Pan Tomasz z Krakowa: Bałem się, że zagrażają mi polipy jelita

[pull_quote_center]W mojej rodzinie zarówno tata, jak i brat mieli problemy z jelitami. Brat był nawet na operacji usunięcia polipów, ale po pewnym czasie one odrosły i znowu zagrażały jego zdrowiu. Bardzo się bałem, że u mnie również pojawią się takie problemy. Mój niepokój wzrósł jeszcze bardziej, kiedy zaczął mnie często pobolewać brzuch i miałem problemy z wypróżnieniem. Zacząłem szukać pomocy w internecie, aż kiedyś natknąłem się na informację o teście, dzięki któremu można sprawdzić, jakie procesy zachodzą w ciele. Zainteresowałem się tą kwestią i zapisałem na wizytę. W Revitum spotkałem się z bardzo profesjonalnym podejściem; specjalista dokładnie mnie zbadał i określił, co mogę zrobić dla swojego zdrowia. W tym momencie przyjmuję przypisaną mi kurację i czuję się znacznie lepiej, wróciła dawna energia, nie boli mnie brzuch. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc w dbaniu o zdrowie.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Pojawienie się nieprawidłowości w jelitach może wskazywać na zaburzenie całościowej równowagi w organizmie oraz osłabienie prawidłowej pracy układu odpornościowego. Pozbycie się dolegliwości wymaga precyzyjnego określenia źródła problemów zdrowotnych. W celu sprawdzenia stanu organizmu oraz dobrania skutecznych środków zaradczych polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, dzięki któremu możliwe jest nie tylko wykrywanie chorób, ale również skuteczne im zapobieganie. Sprawdzona metoda diagnostyczna opracowana przez dra Volla ułatwia znalezienie skutecznych rozwiązań dla osób, które zmagają się chorobami dziedzicznymi, zaburzeniami metabolizmu oraz reakcjami autoimmunologicznymi. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne, w pełni bezpieczne oraz bezbolesne. Po konsultacji wyników badania z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni naturalne siły organizmu oraz pomoże w usunięciu nagromadzonych przez lata toksyn. Nie pozwól, by polipy jelita odbierały ci energię – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply