Codzienne dolegliwościPromowane

Sposób na hemoroidy – czy wiesz, jak odzyskać dobre samopoczucie?

Ból, pieczenie i krwawienie… To przykra codzienność dużej części społeczeństwa, która musi na codzie zmagać się z problemem żylaków odbytu, czyli hemoroidów. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i poznaj skuteczny sposób na hemoroidy.

Hemoroidy to guzki krwawicze, które tworzą się w okolicy odbytu. Te drobne poduszeczki są wypełnione krwią, które stopniowo się powiększają i powodują męczące dolegliwości. Z wiekiem guzki tracą elastyczność i podczas oddawania kału wypadają z odbytnicy, co powoduje dolegliwości bólowe.

Czynniki sprzyjające powstawaniu hemoroidów:

  • zaparcia
  • brak ruchu
  • praca siedząca
  • otyłość
  • niektóre sporty (np. kolarstwo, podnoszenie ciężarów)
  • uprawiany zawód, np. kierowca
  • ciąża i poród

Hemoroidom sprzyja wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji, dlatego tak ważne jest, by co jakiś czas wstawać od biurka, zmienić pozycję, podejść do okna, wykonać kilka ćwiczeń fizycznych… Poza tym ważna jest dieta. Hemoroidom sprzyjają zaparcia, dlatego też warto wzbogacić dietę o produkty zawierające błonnik: warzywa, migdały czy pieczywo pełnoziarniste. Jeśli okolica odbytu piecze lub swędzi, ulgę może przynieść przecieranie tego miejsca sokiem z aloesu lub też smarowanie masłem lub wazeliną. Jeśli chcemy pozbyć się bólu, można wykonać masaż kostkami lodu lub spróbować nasiadówki z kory dębu czy szałwii.

Pani Helena z Poznania: Niezbędny był mi skuteczny sposób na hemoroidy

[pull_quote_center]Męczę się z nimi już od lat. Pierwsze objawy miałam po drugim porodzie, ale to co się dzieje od kilku lat, to już naprawdę męczarnia! Nic nie pomagało, żadne czopki, maści, balsamy… Miałam wrażenie, że sprawdziłam już wszystko, co mogłoby mi pomóc w pozbyciu się tego pieczenia i bólu. W końcu w internecie przeczytałam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Nie miałam już żadnego innego pomysłu, dlatego postanowiłam, że spróbuję. W trakcie badania specjalista dokładnie sprawdził moje zdrowie oraz określił, jakie są jego słabe punkty. Dobrał mi również odpowiednią do moich problemów kurację, dzięki której obecnie czuję się znacznie lepiej, hemoroidy ju mi tak nie dokuczają. Bardzo dziękuję za skuteczny sposób na hemoridy i będę polecać ten test innym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Hemoroidy to bardzo częsty problem, który może dotyczyć nawet 60 procent zarówno kobiet, jak mężczyzn w Polsce. Aby poznać skuteczny sposób na hemoroidy, konieczne jest sprawdzenie, w jakim stanie jest nasz organizm oraz określić źródła problemów zdrowotnych. Pomocna może w tym być nowoczesna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Od dłuższego czasu męczysz się z dolegliwościami, przez które nie możesz normalnie funkcjonować? Być może rozwiązaniem dla ciebie jest Test Obciążeń Organizmu. To połączenie sprawdzonej metody cenionego specjalisty dra Volla z najnowocześniejszymi osiągnięciami w zakresie diagnostyki. Test wykonywany w Revitum to szansa na sprawdzenie, w jakim stanie są narządy wewnętrzne oraz w jakim stopniu organizm jest obciążony szkodliwymi dla niego toksynami (grzybami, pasożytami, nietolerancjami pokarmowymi czy wirusami). Dzięki doświadczeniu specjalisty wykonującego Test możliwe jest ustalenie dalszych kroków w pozbywaniu się dolegliwości oraz dobranie indywidualnej kuracji, która oczyści organizm z toksyn oraz wspomoże regenerację organizmu. Meczą cię dolegliwości i nikt nie potrafi ci pomóc? Nie czekaj, już dziś zapisz się na Test Obciążeń w Revitum!

Leave a Reply