Istnieje wiele chorób, których przyczyn nie znamy. Jedną z nich jest toczeń układowy, choroba, która częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Zgodnie z danymi statystycznymi, ponad 60 proc. zachorowań dotyczy osób między 15 a 66 rokiem życia. Warto wiedzieć na temat tej dolegliwości.
Toczeń układowy należy do chorób autoimmunologicznych, w których organizm atakuje sam siebie, co w efekcie prowadzi do stanu zapalnego. Choroba ta może atakować różnorodne tkanki takie jak układ nerwowy, skóra czy stawy. U części osób toczeń atakuje nagle, jednak niektórzy chorzy obserwują stopniowe narastanie dolegliwości. Wśród wielu możliwych przyczyn powstawania tej dolegliwości wymienia się:
- skłonności genetyczne
- zaburzenie pracy układu hormonalnego
- zakażenia wirusowe
Toczeń układowy – takie może dawać objawy
- przewlekłe zmęczenie
- zmiany skórne, zwłaszcza rumień na twarzy
- bóle stawowe
- przerzedzenie włosów
- podwyższona temperatura ciała
- nadmierna drażliwość
- nadwrażliwość na światło
- powiększenie węzłów chłonnych
- spadek wagi ciała
Bardzo często toczeń objawia się zmianami na skórze twarzy, na której pojawia się rumień o kształcie motyla. Szacuje się, że objaw ten dotyczy 60 proc. chorych. Znamię na twarzy jest płaskie oraz obejmuje obszar policzków i grzbietu nosa. Innym częstym sygnałem choroby jest tzw. objaw Raynauda (40 proc. przypadków) – pod wpływem działania niskich temperatur skóra dłoni staje się biała lub sinoniebieska, co ma związek z zaburzeniem przepływu krwi.
Toczeń układowy ma bardzo negatywne oddziaływanie na stawy. Problemy z poruszaniem czy dolegliwości bólowe pojawiają się w 95 proc. przypadkach zachorowań. Osoby zmagające się z toczniem skarżą się na bóle oraz obrzęki stawów.
Diagnostyka tocznia jest utrudniona, ponieważ choroba ta może powodować wiele, pozornie ze sobą niepowiązanych objawów. Lekarze obserwują również okresy remisji (wygaszenia objawów) oraz zaostrzenia się choroby. Zdarza się, że lekarze mają problem z ustaleniem źródeł zgłaszanych dolegliwości, co wydłuża okres braku skutecznych działań zaradczych.
Pani Beata z Wrocławia miała problemy zdrowotne
[pull_quote_center]Od dawna mierzę się z dolegliwościami, które zakłócają mi codzienne funkcjonowanie, al ostatnie pół roku to jakiś koszmar! Zaczęło się od uporczywych bóli stawów,potem doszły niekończące się bóle głowy i zmiany na skórze. Zaczęłam się szybko męczyć, nie było mowy, żebym podbiegła do autobusu. Byłam u różnych lekarzy, ale jakoś żaden nie miał pomysłu na to, co może mi dolegać. Aż kiedyś przeczytałam w internecie o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zainteresowałam się tym i zapisałam na wizytę. Test wspominam bardzo dobrze, bo dowiedziałam się wreszcie, jak to jest z moim zdrowiem oraz co mogę zrobić, by znowu być sprawna. Stosuję kurację od kilku miesięcy i widzę, jaka jest poprawa i jak bardzo obciążony był mój organizm. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Problemy z układem odpornościowym czy pojawienie się reakcji autoimmunologicznych to znak, że nasz organizm może być przeciążony toksynami, które zaburzają pracę naszych narządów wewnętrznych i sprzyjają pojawieniu się nieprawidłowości. W celu sprawdzenia stanu zdrowia oraz skutecznej profilaktyki warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu, które pozwala na poznanie stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia organów wewnętrznych toksynami. Metoda ta jest powszechnie stosowana w krajach Europy Zachodniej. Jest ona zupełnie bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna. Wykonanie Test nie trwa również długo – wizyta w gabinecie trwa zazwyczaj ok. 45 min. W tym czasie doświadczony specjalista biomedycyny oceni stan narządów wewnętrznych oraz przygotuje plan naprawy zdrowia oparty o sprawdzone, w pełni naturalne preparaty. Nie trać czasu, już dziś zapisz się na Test Obciążeń!