Zatoki szczękowe są bardzo wrażliwe.

Ból i obrzęk twarzy zazwyczaj kojarzą się z rozwojem stanów zapalnych w zębach. Jednak objawy te mogą wskazywać na istnienie problemu zdrowotnego, który obejmuje zatoki szczękowe. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Zatoki szczękowe znajdują się po obu stronach trzonu kości czaszkowej i tworzą największą parzystą zatokę w ludzkim organizmie. Pojawienie się stanu zapalnego w innych zatok ma bezpośredni wpływ na ich funkcjonowanie, ponieważ zaatakowane przez chorobotwórcze drobnoustroje reagują obrzękiem błony śluzowej i silną reakcją bólową.

W taki sposób dają o sobie znać zatoki szczękowe:

  • ból w okolicach policzków
  • utrata powonienia
  • gorączka
  • osłabienie, uczucie rozbicia
  • obrzęk twarzy
  • ból głowy przy kaszlu i schylaniu głowy
  • uczucie zatkanego nosa

Zatoki szczękowe często bolą.

Dlaczego dają o sobie znać zatoki szczękowe?

Dolegliwości ze strony zatok szczękowych mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest nieprawidłowo przeprowadzone leczenie stomatologiczne, w wyniku którego w obręb zatok mogą się dostać korzenie zębów trzonowych i przedtrzonowych. 10 proc. przypadków pojawienia się dolegliwości w obrębie zatok szczękowych pojawia się po usunięciu zęba, przy ropniu okołozębowym lub stanu zapalnego w korzeniu zęba.

Zatoki szczękowe mogą negatywnie reagować również na takie dolegliwości jak przeziębienie, grypa czy astma. Wpływ na stan zatok może mieć również wada anatomiczna w postaci skrzywionej przegrody nosowej. Zwiększone ryzyko problemów z zatokami występuje u osób, które palą papierosy i często korzystają z pływalni oraz nurkują. Na stany zapalne w zatokach narażeni są również nosiciele drobnoustrojów chorobotwórczych, zwłaszcza paciorkowców.

Pani Maria z Gdańska: Ciągle miałam problemy z zatokami

Od dziecka często choruję, pamiętam, jak wiele tygodni spędzałam w domu, bo ciągle miałam katar. Minęło wiele lat, a ja wciąż borykałam się z tym problemem. Właściwie każda zmiana pogody powodowała, że byłam chora i silnie bolała mnie głowa. Leczyłam się trochę na własną rękę, ale niewiele to dało. W końcu w internecie znalazłam informację, że jest test, który diagnozuje choroby. Ucieszyłam się i zapisałam się na wizytę. Dzięki temu dowiedziałam się, co mi dolega i jak walczyć z moim problemem zdrowotnym. Obecnie przyjmuję specjalną kurację, dzięki której czuję się znacznie lepiej, a problemy z zatokami to przeszłość. Polecam ten test!

Zatoki szczękowe są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Osłabiony toksynami organizm może nie poradzić sobie z usunięciem stanu zapalnego. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, dzięki któremu możliwe jest ustalenie przyczyn dolegliwości i ich efektywne usunięcie – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Nasz organizm jest codziennie narażony na ataki ze strony bardzo niebezpiecznych obciążeń. Wśród nich możemy wymienić grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy nietolerancje pokarmowe. szkodliwe toksyny mogą wnikać wgłąb organizmu i doprowadzać do pojawienia się objawów chorobowych. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na ocenę stanu zdrowia oraz dobranie odpowiedniej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej siły witalne. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Nie ma również konieczności poświęcania całego dnia na badanie – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów badania z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej, indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, w 100 proc. naturalnych preparatach. Dzięki temu pozbędziesz się problemów z zatokami i odzyskasz energię do życia. Nie czekaj – zapisz się na Test!

BRAK KOMENTARZY

Skomentuj