Dieta

4 sprawdzone rady, jak skutecznie schudnąć

By 30 listopada 2015 No Comments

Dane zebrane przez TNS OBOP wskazują, że już ponad 40 proc. Polaków może mieć nadwagę lub otyłość. Skutki zdrowotne tego stanu takie jak problemy z sercem czy stawami są powszechnie znane, jednak wciąż wiele osób nie wie, jak skutecznie schudnąć. Poznaj sposoby na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Jak skutecznie schudnąć – Jedz mniej, ale częściej

W zdrowym odżywianiu nie chodzi o to, by przez wiele godzin funkcjonować bez dostarczania organizmowi potrzebnych mu substancji odżywczych. Wręcz przeciwnie, głodzenie się nie tylko osłabia siły witalne i naturalną odporność, ale również jest idealną ścieżką do pojawienia się “ataków głodu”, w trakcie których bardzo łatwo sięgnąć po niezdrowe produkty. Dlatego pamiętaj, by spożywać ok. 5 posiłków dziennie w odstępach trzygodzinnych. Dzięki temu zyskasz energię do działania i nie będziesz sięgać po niezdrowe przekąski.

Właściwie dobieraj ćwiczenia

Utrata wagi bez wprowadzenia ćwiczeń fizycznych to bardzo trudne zadanie. Poza tym aktywność fizyczna po godzinach spędzanych w jednej pozycji i stresującej pracy jest nam po prostu niezbędna! Jednak nie warto “spalać” dobrych postanowień zaczynaniem ze zbyt wysokiego poziomu, niedostosowanego do możliwości fizycznych oraz indywidualnych potrzeb. Dlatego zanim kupisz karnet na siłownię czy zajęcia fitness sprawdź, co lubisz robić najbardziej, jaka aktywność fizyczna sprawiała ci kiedyś radość. Stanie się bowiem ona twoją codziennością, więc warto by było, aby nie kojarzyła się z nudą i stagnacją, ale była źródłem przyjemności.

Powiedz “nie” przetworzonej żywności

“Szybkie” dania czy fast-foody to zagrożenie, które na osoby odchudzające czai się zewsząd. Nie warto jednak poświęcać zdrowia dla kilku chwil wątpliwej przyjemności. Ten typ pożywienia jest bowiem bogaty w substancje, które zagrażają naszemu organizmowi. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiej maści konserwantach, tłuszczach czy cukrach prostych, które rozregulowują pracę układu pokarmowego i czynią nasze ciało bardziej podatnym na choroby.

Jak skutecznie schudnąć – Zmień myślenie

Dbanie o prawidłową dietę, regularne ćwiczenia fizyczne to podstawowe, ale nie jedyne działania,które warto podjąć, by móc cieszyć się nową sylwetką. Zmiana wyglądu powinna płynnie łączyć się ze zmianą myślenia i postrzegania siebie. Pomocne będą nie tylko wizualizacje siebie w nowej, lepszej wersji, które pomogą podążać do wyznaczonego celu, ale również wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz nieulegania presji otoczenia. Dzięki temu poczujemy się nie tylko szczuplejsi, ale również bardzie zadowolenia z życia.

Pani Daria z Gliwic przez dłuższy czas nie wiedziała, jak skutecznie schudnąć

[pull_quote_center]Schudnąć próbowałam już od wielu, wielu lat. Niestety, zupełnie mi to nie wychodziło. Przyznam szczerze, że zaniedbałam się w ciąży i po urodzeniu bliźniaków mój wygląd był bardzo daleki od ideału. Zależało mi na czasie, więc próbowałam różnych metod: ćwiczeń, akupunktury, cudownych ziółek. Nic nie pomogło, a było jeszcze gorzej, kilogramów przybywało w bardzo szybkim tempie. Kiedyś rozmawiałam z koleżanką, która schudła i ona powiedziała mi o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zainteresowałam się i czym prędzej zapisałam na wizytę. Dzięki zbadaniu stanu zdrowia dowiedziałam się, jak wygląda kwestia obciążenia toksynami oraz jak ważne jest ich usunięcie. Obecnie stosuję przypisaną kurację, jem zdrowo i często się ruszam. Efekty już widać, mam nadzieję, że z każdym dniem będę bliżej mojego celu, jakim jest szczupła sylwetka.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Wiele osób przez dłuższy czas boryka się z problemami z nadmiernym przyrostem masy ciała. Jednak podejmowanie drastycznych działań odchudzających może spowodować więcej szkód niż korzyści. Wynika to z tego, że nie znając swojego stanu zdrowia oraz jego obciążenia szkodliwymi toksynami trudno dobrać odpowiedni plan działań. Te wszystkie czynniki mają bowiem bardzo duże znaczenie dla stanu organizmu i nie mogą być lekceważone w procesie tracenia zbędnych kilogramów. W celu poznania stanu zdrowia oraz stanu narządów wewnętrznych polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który pomoże również w znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie schudnąć – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz określenia “słabych punktów” organizmu, które mogą wpływać na tempo pozbywania się zbędnych kilogramów czy pojawianie się męczących dolegliwości. Wykonanie Testu jest w 100 proc. bezpieczne oraz bezinwazyjne. Dzięki konsultacji wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest ustalenie dalszych kroków mających na celu powrót do zdrowia i prawidłowej figury. Sprawdzone, w pełni naturalne preparaty pozwalają na pozbycie się obciążeń i ułatwiają osiągnięcie celu, którym jest zdrowa, szczupła sylwetka. Dowiedz się, jak skutecznie schudnąć i utrzymać zdrową sylwetkę.

Leave a Reply