Układ pokarmowy

Ból brzucha i niestrawność? To mogą być objawy chorej wątroby!

By 30 listopada 2015 No Comments

Prawidłowa praca wątroby to jeden z filarów naszego codziennego funkcjonowania. Narząd ten odpowiada bowiem za ważne dla naszego życia procesy przemiany chemicznej. Dlatego nie warto lekceważyć jakichkolwiek objawów ze strony wątroby.

Wątroba to narząd o kluczowym znaczeniu dla naszego zdrowia. Jej sprawna praca chroni przed zatruciem organizmu toksynami, które codziennie dostają się do komórek ciała. Narząd ten filtruje zanieczyszczoną krew, neutralizuje toksyczne zagrożenia oraz ułatwia ich usuwanie. Dodatkowo pełni ważną funkcję – jest gwarantem trawienia przez człowieka tłuszczy.

Częste objawy chorej wątroby – nie warto ich lekceważyć

  • zażółcenie skóry
  • chudnięcie mimo braku zmian w diecie
  • dolegliwości bólowe
  • biegunka
  • wzdęcia
  • wymioty
  • gorycz w ustach
  • osłabienie
  • rozdrażnienie

Bardzo ważną kwestią zarówno w profilaktyce, jak i w łagodzeniu objawów chorej wątroby odgrywa dieta. Dzięki właściwemu bilansowaniu posiłków oraz unikaniu ciężkostrawnych potraw możliwe staje się łatwiejsze usuwanie toksyn z organizmu. Zmiany w diecie warto zacząć od używek – kawa, alkohol i papierosy to wrogowie zdrowej wątroby! Poza tym konieczne jest zwiększenie ilości spożywanego białka, a ograniczenie tłuszczy. Posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach czasu, 4 – 5 razy dziennie. Nasza wątroba odwdzięczy się nam zdrowiem za dietę bogatą w pełnoziarniste pieczywo, chude mięso, ryby oraz twaróg.

Bagatelizowanie problemów z wątrobą może prowadzić do powstawania poważnych problemów zdrowotnych, które mogą być trudne do wyleczenia. Dlatego warto dbać o profilaktykę chorób oraz regularnie oczyszczać organizm z obciążeń powodujących pogorszenie stanu zdrowia oraz utratę wewnętrznej równowagi.

Męczyły mnie objawy chorej wątroby – mówi pan Jan z Krakowa

[pull_quote_center]Od dłuższego czasu czułem się źle, nie mogłem sobie poradzić z problemami zdrowotnymi. Często bolał mnie brzuch, nie mogłem jeść tłustych potraw. Zacząłem chodzić do różnych lekarzy, ale oni nie wiedzieli, jak mi pomóc albo bagatelizowali problem. W internecie znalazłem informację o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Dzięki tej wizycie dowiedziałem się, co mi dolega, jak sobie poradzić z problemem z wątrobą. Dostałem specjalną kurację, która sprawiła, że w końcu nie odczuwam bólu i mam więcej energii. Polecam ten test.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z wątrobą często mają związek z nadmiernym spożywaniem alkoholu, złą dietą czy niekorzystnymi skłonnościami genetycznymi, jednak gdy mimo leczenia objawy chorej wątroby nie ustępują, warto sprawdzić, czy za problemami zdrowotnymi nie stoją obciążenia organizmu grzybami, pasożytami czy toksynami pochodzącymi z przetworzonego pożywienia. W celu sprawdzenia swojego stanu zdrowia oraz określenia przyczyn problemów zdrowotnych polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Ciężar na żołądku, ból, wzdęcia… To wcale nie muszą być jedynie konsekwencje przejedzenia. Jeśli dolegliwości się nasilają lub też nie poddają się leczeniu objawowemu, warto sprawdzić, jaki jest stan wątroby. Narząd ten może bowiem dawać różne sygnały świadczące o znacznym obciążeniu organizmu szkodliwymi czynnikami. Grzyby, pasożyty, zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie i powietrzu czy gluten mogą zaburzać pracę narządów wewnętrznych, w tym również układu pokarmowego. Nie trać czasu na leczenie objawów, już dziś zapisz się na wizytę w Revitum i wykonaj nieinwazyjny Test, dzięki któremu rozpoczniesz drogę do pełnego zdrowia. Daj szansę diagnostyce komórkowej i przekonaj się, jak działa oczyszczanie organizmu wsparte naturalnymi preparatami.

Leave a Reply