W Polsce z astmą oskrzelową zmaga się codziennie ponad 3 mln osób. Nieprawidłowo leczona choroba może prowadzić do znacznego pogorszenia jakości życia oraz utrudniać codzienne funkcjonowanie. Sprawdź, co możesz zrobić, by cieszyć się zdrowiem przez długie lata.
Astma to przewlekła choroba górnych dróg oddechowych, w której chorzy skarżą się na nawracające duszności oraz problemy z nabraniem powietrza. Te męczące objawy astmy oskrzelowej są związane z niekontrolowanymi skurczami oskrzeli oraz zaleganiem w nich wydzieliny. Ataki duszności pojawiają się zazwyczaj po dużym wysiłku fizycznym, w efekcie stresu lub zapalenia papierosa.
Objawy astmy, na które najczęściej skarżą się chorzy:
- suchy, męczący kaszel
- “granie” w piersiach
- problemy z nabraniem powietrza
- duszności i związane z nim uczucie niepokoju
- pogorszenie kondycji fizycznej
Pojawieniu się problemów z astmą oskrzelową sprzyjają takie czynniki jak:
- palenie papierosów
- nawracające wirusowe zapalenia górnych dróg oddechowych
- stałe narażenie na wpływ alergenów takich jak grzyby, pleśnie, roztocza czy sierść zwierząt
Obecnie istnieją różne sposoby leczenia astmy oskrzelowej. Najczęściej stosuje się sterydy wziewne, które pomagają swobodnie oddychać. Istotne jest również wprowadzenie zmian w swoim stylu życia, by łagodzić dolegliwości. Chory powinien codziennie spędzać czas na świeżym powietrzu, np. spacerując po terenach leśnych, wolnych od zanieczyszczeń powietrza. Ważne również, by unikać zadymionych pomieszczeń oraz skupisk ludzkich, gdzie wzrasta ryzyko zarażenia się przeziębieniem czy grypą. Warto pamiętać, że bez poznania realnych przyczyn powstawania zmian w oskrzelach oraz oczyszczenia organizmu z toksyn pozbycie się męczących dolegliwości może być utrudnione.
Objawy astmy oskrzelowej psuły mi każdy dzień – wspomina pani Grażyna z Gorzowa
[pull_quote_center]Z astmą zmagam sie od dzieciństwa. Właściwie zdążyłam się przyzwyczaić, że nie mam siły podbiec do autobusu, że męczy mnie wchodzenie po schodach i mogę zapomnieć o uprawianiu sportu. Jednak ostatnio mąż zdopingował mnie do poszukania innych metod zwalczania dolegliwości niż ciągłe przyjmowanie leków. Szukałam w internecie jakichś informacji i odkryłam, że istnieje możliwość wykonania testu, który diagnozuje dolegliwości. Z ciekawości zapisałam się na wizytę. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i właściwego podejścia do klienta. Specjalista dokładnie mnie zbadał i szczegółowo wyjaśnił, co mogę zrobić, by objawy astmy oskrzelowej ustąpiły. Wykupiłam przypisaną mi kurację i tu również przyjemne zaskoczenie: to naprawdę działa – duszności ustępują, mam więcej siły i energii do działania. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Objawy astmy oskrzelowej mogą skutecznie zniechęcać do codziennej aktywności oraz być źródłem frustracji. Mimo wielu lat badań nad tą chorobą wciąż wiele osób ma poczucie, że terapia nie jest dobrana do ich potrzeb i skarżą się na przewlekłe dolegliwości. Bez poznania realnych przyczyn powstawania problemów zdrowotnych trudno dobrać skuteczne metody działania. W celu zdiagnozowania dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak męczące mogą być objawy astmy oskrzelowej. Dzięki niemu możliwe jest poznanie przyczyn powstawania problemów zdrowotnych oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne, jak również bezbolesne. Na jego wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, opartej o sprawdzone, w pełni naturalne preparaty, które przywrócą równowagę organizmu oraz sprawią, że znów będziesz mógł cieszyć się dobrym samopoczuciem. Nie pozwól, by objawy astmy oskrzelowej odebrały ci dobre samopoczucie – już dziś zapisz się na Test!