Objawy

Objawy torbieli jajnika – nie lekceważ sygnałów swojego organizmu

By 2 listopada 2015 No Comments

Torbiel jajnika to częsta przypadłość wśród kobiet, która może zagrażać ich zdrowiu oraz sprzyjać niepłodności. Często nie dają jednoznacznych objawów, co sprzyja ich lekceważeniu oraz brakowi skutecznej diagnostyki. Przeczytaj, co warto wiedzieć na temat torbieli jajnika.

Torbiel jajnika to zmiana w obrębie kobiecych narządów rodnych nieprawidłowych przestrzeni wypełnionych płynem. Często mają one związek z endometriozą, jak również mogą mieć pochodzenie genetyczne. Ich usytuowanie jest różne – mogą się pojawić zarówno w środku, jak i na zewnątrz jajnika. Choć zasadniczo nie są to zmiany złośliwe, wymagają uważnej obserwacji, by nie przekształciły się w raka jajnika.

Objawy torbieli jajnika – te dolegliwości powinny wzbudzić twoją uwagę:

  • krwawienia międzymiesiączkowe
  • ból w podbrzuszu
  • ból jajników
  • ból głowy
  • omdlenia
  • zaparcia
  • wymioty
  • częste parcie na pęcherz

Dla sprawdzenia stopnia rozwoju torbieli oraz ich wpływu na stan zdrowia niezbędne jest dokładne badanie USG dopochwowe, dzięki któremu możliwe jest ustalenie wielkości oraz struktury zmian w narządach rodnych.

W przypadku gdy torbiele jajnika są małe, specjalista może zalecić jedynie obserwację raz stałą kontrolę stopnia ich rozwoju. Gdy torbiele mają większy rozmiar, lekarz może zalecić terapię hormonalną, która przywróci prawidłowy stan jajnika. W przypadku zagrożenia rozlania cysty, konieczne jest usunięcie zmiany, np. przy wykorzystaniu laparoskopii lub podczas klasycznej operacji.

Pani Bożena z Łodzi: Nie wiedziałam, że to co mnie męczyło, to były objawy torbieli jajnika

[pull_quote_center]Regularnie się badam, więc nie sądziłam, że mam jakiś problem zdrowotny. Jednak ostatnio zaczęły mnie męczyć częste wymioty i ból brzucha. Myślałam, że się czymś zatrułam. Poszłam do lekarza, ale on mi nic konkretnego nie potrafił powiedzieć. Potem zaczęły się też jakieś krwawienia w trakcie cyklu, więc się już zaniepokoiłam poważnie i poszłam do lekarza. Dowiedziałam się, że to były objawy torbieli jajnika i że prawdopodobnie będę miała operację. Bardzo się tego przestraszyłam i zaczęłam szukać dla siebie pomocy. W internecie znalazłam informację o teście, który pozwala na ustalenie przyczyn choroby. Zainteresowałam się i zapisałam na wizytę. Dzięki temu testowi zyskałam wiedzę na temat mojego zdrowia, sprawdziłam, co mi dolega i otrzymałam kurację, którą obecnie stosuję. Jestem bardzo zadowolona, torbiel jest mniejsza i przestała mi przeszkadzać, skończyły się też bóle brzucha. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Objawy torbieli jajnika mogą być bardzo niejednoznaczne, co naraża kobiety na dłuższy rozwój nieprawidłowości i zwiększanie ich negatywnego wpływu na stan narządów wewnętrznych. Dlatego tak istotna jest profilaktyka – nawet gdy sądzimy, że jesteśmy zdrowe destrukcyjny wpływ czynników zewnętrznych takich ja zła dieta, stres czy zanieczyszczenie środowiska może doprowadzić do pojawienia się nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych. W celu sprawdzenia stanu zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które umożliwia zbadanie stanu narządów wewnętrznych na poziomie komórkowym, jak również określenie przyczyn męczących dolegliwości. Wykonanie badania jest zupełnie nieinwazyjne oraz bezbolesne, w jego trakcie nie zachodzi również żadna ingerencja w organizm. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod diagnostycznych doświadczony specjalista biomedycyny może precyzyjnie określić, który organ niedomaga oraz co można zrobić, by powrócić do zdrowia. Precyzyjnie dobrana do indywidualnych potrzeb kuracja pomoże w oczyszczeniu organizmu oraz przywróceniu mu naturalnej równowagi. Nie czekaj, aż pojawią się objawy torbieli jajnika – zadbaj o swoje zdrowie już dziś i wykonaj Test!

Leave a Reply