Codzienne dolegliwości

Częste wymioty oraz nudności – to mogą być objawy bulimii

By 2 listopada 2015 No Comments

Współczesne dążenie do osiągnięcia idealnej, szczupłej sylwetki ma swoją mroczną stronę. Są nią zaburzenia psychiczne wynikające z obsesyjnego dążenia do pozbywania się zbędnych kilogramów oraz kontrolowania spożywanych posiłków, czyli bulimia i anoreksja. Sprawdź, jakie są objawy bulimii o co zrobić, by pokonać ten problem.

Bulimia to choroba, w której osoba na nią cierpiąca prowokuje się do wymiotów lub też stosuje środki na przeczyszczenie po spożyciu dużej ilości kalorycznych potraw. Bulimik jest skoncentrowany na kwestii pożywienia, większość jego aktywności dotyczy tej sfery.

Objawy bulimii – sprawdź, czy dotyczą ciebie lub twoich bliskich:

  • spożywanie dużej ilości posiłków bez przybierania na wadze
  • częste wizyty w toalecie
  • kupowanie oraz przyjmowanie dużej ilości środków przeczyszczających
  • zły stan włosów i paznokci
  • blada cera
  • wycieńczenie, brak sił witalnych
  • naprzemienne tycie i chudnięcie

Bulimia to schorzenie psychiczne, które może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia osoby na nią cierpiącej oraz dla jej psychiki. Choroba ta może może prowadzić do zaburzenia pracy serca objawiającego się np. przez jego arytmiczną pracę. Inne następstwa bulimii to: krwawienie z przewodu pokarmowego, refluks czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Ten typ zaburzenia odżywiania często dotyka osoby o określonym typie charakterologicznym. Psycholodzy zwracają uwagę, że często bulimię diagnozuje się u osób, które mają obniżone poczucie własnej wartości, nie akceptują swojego ciała oraz mają poczucie własnego braku atrakcyjności. Jednocześnie bulimicy to osoby perfekcjonistyczne, pragnące uznania w towarzystwie oraz dążące do doskonałości. Mają trudności w radzeniu sobie z codziennym stresem, silnie przeżywają wszelkie porażki. Rytuał jedzenia, a potem wymiotowania jest dla nich sposobem na ukojenie nerwów oraz zagłuszenie negatywnych odczuć.

Karolina z Poznania: Objawy bulimii wyniszczały mój organizm

[pull_quote_center]Mam za sobą długą walkę o powrót do normalnego świata. Od wielu lat stosowałam głodówki na przemian z pochłanianiem góry niezdrowego jedzenia i prowokowania się do wymiotów. Wszystko dla lepszej sylwetki i większego uznania w oczach innych. Kiedy przekonałam się, że mam problem, zaczęłam uczęszczać na psychoterapię. To pomogło mi stanąć na nogi i poczuć się bardziej pewnie w życiu. Niestety, konsekwencje zdrowotne noszę w sobie do dziś. Mam problemy z sercem, często miewam duszności, borykam się też z wrzodami żołądka. Dlatego potrzebowałam wsparcia w moim procesie wracania do normalności. Trafiłam do Revitum, gdzie zostałam dokładnie zdiagnozowana oraz otrzymałam specjalną kurację. Bardzo mi ona pomogła, obecnie czuję, że mam więcej siły i częściej się uśmiecham. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Bulimia to choroba, która wyniszcza i odbiera siły witalne. Oprócz zadbania o stan psychiczny warto również sprawdzić, w jakim stanie jest organizm. Długotrwałe prowokowanie wymiotów oraz spożywanie dużej ilości niezdrowej żywności nie pozostaje bowiem bez wpływu na stan naszego zdrowia. W celach diagnostycznych warto skorzystać z możliwości, jakie daje Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, które przynosi przełom w określaniu przyczyn pojawiających się problemów zdrowotnych. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej metody dra Volla pozwala na sprawdzenie, skąd biorą się nasze dolegliwości i co można zrobić, by się ich pozbyć. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne oraz w pełni bezpieczne. Jego wykonanie nie trwa również długo. Nie zmarnujesz całego dnia, już po 45 min. poznasz wyniki, które omówi doświadczony specjalista biomedycyny. Dobierze on również dla ciebie indywidualną kurację oczyszczającą i wzmacniającą siły witalne organizmu. Nie czekaj, zwalcz o swoje zdrowie już dziś i zapisz się na Test!

Leave a Reply