Alergie

Alergia na gluten – problem zarówno dorosłych, jak i dzieci

By 1 października 2015 No Comments

Alergia na gluten to nie tylko modny temat programów telewizyjnych, ale realny problem, który dotyka coraz większą liczbę osób niezależnie od wieku. Szacuje się, że na dolegliwości zdrowotne z nim związane cierpi już ponad 20 proc. społeczeństwa, a liczba ta z roku na rok jest większa.

Ten niepozorny rodzaj białka może spowodować poważne spustoszenia w naszym organizmie. Dlatego dla części osób jego wyeliminowanie to nie tylko kwestia dbania o zdrowy styl życia, ale przede wszystkim konieczność niezbędna do codziennego sprawnego funkcjonowania.

Spożywanie glutenu to prosta droga do powstawania groźnych chorób. Wśród nich możemy wymienić stwardnienie rozsiane, choroby nowotworowe czy autyzm. New England Journal of Medicine zebrał do tej pory aż 55 rodzajów niedyspozycji zdrowotnych, które mogą mieć związek ze spożywaniem produktów bogatych w gluten.
Alergia na gluten to coraz częstsza dolegliwość.

Alergia na gluten najczęściej daje takie objawy:

  • uczucie ciągłego zmęczenia
  • drażliwość
  • bóle brzucha po spożyciu posiłku
  • wodnisty katar
  • problemy skórne (wybroczyny pokrzywka)
  • biegunka
  • w przypadku silnych reakcji alergicznych może dojść do groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego

Do tej pory istniała teoria zakładająca, że dziecko, u którego zdiagnozowano problemy z przyswajaniem glutenu w wieku dorosłym nie będzie już miało tego typu dolegliwości. Niestety, najnowsze badania specjalistów wskazują, że nie musi to być prawda. Osoby z alergią na gluten mogą się z nią borykać przez całe życie.

Dodatkowym problemem dla osób uczulonych może być fakt, że często objawy uczulenia na gluten nie pojawiają się od razu, ale narastają stopniowo nawet od 2 dnia po spożyciu zakazanych produktów.

Alergia na gluten u dzieci

Najmłodsi bardzo intensywnie reagują na podawanie im pokarmów zbożowych bogatych w ten niebezpieczny rodzaj białka. Zazwyczaj reakcje alergiczne u dzieci wiązane są z niewykształceniem się w pełni układu immunologicznego. Reakcja uczuleniowa może wskazywać również na zbyt wczesne rozszerzanie diety dziecka i zastępowanie mleka produktami zawierającymi gluten.

Pani Bożena z Łodzi: Nie wiedziałam, że mam alergię na gluten

[pull_quote_center]Naprawdę bardzo trudno było mi sobie poradzić z problemami zdrowotnymi, które pojawiły się u mnie jakieś dwa lata temu. Ze zdrowej, sprawnej osoby, cieszącej się życiem, aktywnej stałam się smutną, zdenerwowaną kobietą, która obawiała się każdego posiłku. Ten ból, skurcze w żołądku były trudne do zniesienia, Stosowałam różne preparaty, walczyłam na własną rękę ziołami, naparami, ale nic to nie dało. W końcu kiedyś w internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Udałam się na wizytę i muszę powiedzieć, że to było to! W końcu ktoś kompetentny powiedział mi, że moim problemem jest alergia na gluten i że są sposoby na to, żebym znowu czuła się zdrowa. Od miesiąca przyjmuję przypisane preparaty i muszę powiedzieć, że czuję znaczny postęp. Polecam ten test wszystkim![/pull_quote_center] [quote_box_center]Alergia na gluten może nie tylko utrudniać, ale wręcz uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie. Wiele osób miesiącami nie zdaje sobie sprawy, że ich chudnięcie, brak apetytu czy częste wymioty mogą mieć związek z nietolerancją białka znajdującego się w zbożach. Dlatego właśnie warto poznać stan swojego zdrowia i zadbać o profesjonalną diagnostykę, dzięki której w końcu poznamy przyczyny naszych dolegliwości. Dlatego właśnie warto wybrać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka, nękanego poważnymi chorobami i nawracającymi dolegliwościami takimi jak alergia na gluten, które pozbawiają energii i doprowadzają do pogorszenia się samopoczucia. Dzięki sprawdzeniu stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami, takimi jak grzyby, pasożyty, nietolerancje pokarmowe czy wspomniany gluten możliwe jest poznanie stanu zdrowia już na poziomie komórkowym i dobranie skutecznych środków zaradczych. Wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny Test jest w pełni bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Dzięki 45 – minutowemu badaniu dowiesz się, co naprawdę ci dolega oraz zdobędziesz wiedzę na temat swojego organizmu. Przypisana indywidualna kuracja pozwoli na pozbycie się dolegliwości i trwały powrót do zdrowia.

Leave a Reply