Układ pokarmowy

Polipy jelita grubego – częsty ukryty problem zdrowotny

By 1 października 2015 No Comments

Polipy to problem, który diagnozuje się u nawet 40 proc. osób, u których została wykonana kolonoskopia. Ta dolegliwość może zaatakować w każdym wieku, jednak najczęściej cierpią na nią osoby po 30. roku życia.

Polipy jelita grubego przybierają formę wybrzuszeń w obrębie jelita. Specjaliści zaliczają je do zmian nowotworowych o łagodnym charakterze. Są niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ przez dłuższy czas mogą nie dawać o sobie znać. Zazwyczaj są wykrywane podczas badania endoskopem, dlatego tak istotna jest profesjonalna diagnostyka oraz zapobieganie problemom zdrowotnym.

Tak objawiają się polipy jelita grubego:

  • problemy z wypróżnieniem
  • ból brzucha
  • biegunki
  • krew w stolcu

Wciąż nie wiadomo, skąd biorą się polipy jelita grubego. Najczęstsza hipoteza to obciążenie genetyczne.
Polipy jelita grubego moga nie dawać żadnych objawów.
Wyróżniamy kilka rodzajów polipów:

  • hiperplastyczne – są częstą reakcją na zmiany zapalne zachodzące w nabłonku jelita.Najczęściej nie mają one tendencji do złośliwienia, jednak w przypadku powiększania się ich ilości konieczna jest interwencja chirurgiczna
  • gruczolakowe – mogą ewaluować w zmiany złośliwe (ryzyko wynosi nawet do 50 proc.)
  • pseudopolipy – powstają w procesie niszczenia błony śluzowej jelita zazwyczaj w przebiegu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Polipy jelita grubego powinny być pod stałą kontrolą, ponieważ mogą mieć związek z rozwijającym się w układzie pokarmowym nowotworem. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz regularne badanie stanu swojego zdrowia. Tradycyjne leczenie polipów zazwyczaj dokonuje się podczas zabiegu kolonoskopii. W jego trakcie usuwa się polip ze ściany jelita przy wykorzystaniu koagulacji. Zazwyczaj lekarze zalecają również regularne sprawdzanie stanu jelita grubego, by nie dopuścić do powstania kolejnych zmian.

Dieta może być ważnym wsparciem w procesie dbania o stan jelita grubego. W codziennej diecie nie może zabraknąć błonnika dostarczanego pod postacią fasoli, otrębów, ciemnych makaronów czy kasz.

Pan Wiesław z Gdańska miał problemy z jelitami

[pull_quote_center]Zawsze lubiłem sobie pojeść, czy wypić coś z kolegami, ale sądziłem, że to nie jest zbyt szkodliwe. A jednak, jakiś rok temu okazało się, że sobie zaszkodziłem. Na początku odczuwałem tylko delikatne bóle, kiedy zjadłem coś ciężkostrawnego albo przesadziłem z alkoholem. Jednak z czasem dolegliwości przybywało. Zacząłem mieć problemy w toalecie, pojawiły się jakieś biegunki, zaparcia… Uznałem, że tak być nie może i zacząłem szukać pomocy. Koleżanka powiedziała mi, że była na teście, który pomógł jej zwalczyć problemy zdrowotne. Jako że z reguły nie ufam lekarzom, a jestem otwarty na nowe sposoby leczenia, stwierdziłem, że co mi szkodzi i spróbuję. Wizyta w Revitum zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, to po prostu była solidna diagnostyka! Dostałem również specjalną kurację, dzięki której z dnia na dzień czuję się lepiej – problemy z jelitami powoli się kończą, a ja mam tyle energii, co za dawnych lat. Polecam wszystkim ten test![/pull_quote_center] [quote_box_center]Jelita odgrywają bardzo ważną rolę ochronną dla całego naszego organizmu. Zaburzenie ich prawidłowego rytmu funkcjonowania może powodować całościowe problemy ze zdrowiem. Bez określenia, co dzieje się w naszym organizmie oraz w jakim stopniu jest on obciążony szkodliwymi toksynami postawienie diagnozy może być bardzo trudne. Właśnie dlatego warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które przez długi czas zmagają się z męczącymi dolegliwościami i nie otrzymują satysfakcjonującej pomocy. Dzięki wykonaniu Testu możliwe jest całościowe sprawdzenie stanu zdrowia oraz dobranie metod walki z obciążeniami, które mają realny wpływ na stan naszego zdrowia. Badanie jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne oraz wykonywane przez doświadczonego specjalistę biomedycyny. Po omówieniu wyników Testu możliwe jest dobranie skutecznych preparatów, które pomogą w usunięciu problemów zdrowotnych oraz odzyskaniu dawnej witalności.

Leave a Reply