Układ kostno-stawowy

Artroskopia kolana – popularna metoda diagnostyki stawów kolanowych

Artroskopia kolana to jedna z nowoczesnych metod diagnostyki zmian w obrębie narządu ruchu. Jest ceniona przez lekarzy z racji swojej małej inwazyjności oraz możliwości szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Warto wiedzieć więcej na ten temat.

Początkowo zabieg artroskopii kolana był traktowany jedynie jako metoda diagnozowania problemów stawowych, jednak z biegiem czasu zaobserwowano możliwość przeprowadzania zabiegów naprawczych w obrębie kolan.

Artoskopia kolana – poznaj szczegóły zabiegu

W trakcie zabiegu artroskopii do kolana wprowadza się kamerę, dzięki której możliwe jest obejrzenie stawu od środka, jak również (przez drugi otwór) specjalne narzędzia, które pomagają usunąć przyczynę dolegliwości. Artroskopia kolana umożliwia wykonanie następujących czynności:

  • usunięcie uszkodzonej łękotki
  • wygładzenie chrząstek stawowych
  • wykonanie rekonstrukcji wiązadła
  • wypłukanie stawu kolanowego w przebiegu procesu zapalnego

Po wykonaniu zabiegu już po kilku godzinach możliwe jest swobodne poruszanie, nie ma też potrzeby unieruchamiania kończyny.

Pani Halina z Łodzi miała problemy z kolanami

[pull_quote_center]Mój problem zaczął się już wiele lat temu, od kontuzji podczas uprawiania sportu. Potem to kolano już nigdy nie wróciło do normy. Ciągle mnie bolało, miałam wrażenie, że nie jest w pełni sprawne. Chodziłam na rehabilitację, próbowałam ćwiczyć, ale zupełnie mi to nie wychodziło. Kiedyś przeglądając jakieś teksty w internecie znalazłam informację, że jest test, który może zdiagnozować przyczyn dolegliwości. Zainteresowałam się tą kwestią i postanowiłam pójść na wizytę. Okazało się, że to był dobry wybór. Dowiedziałam się, skąd biorą się problemy z kolanami, dostałam również specjalną kurację, dzięki której mogę powiedzieć, że problem z kolanem to przeszłość. Jestem bardzo zadowolona z tego Testu![/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z kolanami, ich nawracające kontuzje czy bolesność, która owocuje koniecznością przeprowadzania takich badań jak artroskopia kolana to znak, że nasz organizm może być przeciążony toksynami czy pasożytami. Warto sprawdzić całościowo stan naszego zdrowia, ponieważ jedynie wyeliminowanie źródeł problemu może nam zagwarantować pełną sprawność. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu. Pozwala na ustalenie stopnia obciążenia narządów wewnętrznych toksynami, które utrudniają regenerację organizmu i osłabiają jego naturalną witalność. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Po omówieniu jego wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która umożliwi powrót do pełnej sprawności. Nie czekaj, już dziś zapisz się na Test!

One Comment

Leave a Reply