Codzienne dolegliwości

Niespokojne serce, czyli jak objawia się nerwica serca

By 29 września 2015 No Comments

Od dłuższego czasu odczuwasz wzmożony niepokój? Codzienne troski sprawiają, że gorzej śpisz i często budzisz się w nocy? To wszystko mogą być oznaki, że dokucza ci nerwica. Jednym z jej objawów może być nerwica serca.

Nerwica serca jest zaliczana do tzw. nerwic narządowych. Oznacza to, że w jej przebiegu dochodzi do zakłócenia pracy narządów wewnętrznych i pojawienia się trudnych do opanowania dolegliwości.

Nerwica serca polega na zakłóceniu pracy serca. Silne stany lękowe pojawiają się w efekcie długotrwałych problemów osobistych, nadmiernego obciążenia obowiązkami czy niskiego poczucia własnej wartości.Objawy choroby mogą być bardzo różnorodne i nasilać się w zależności od intensywności nieprzyjemnych odczuć.
Nerwica serca może utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Nerwica serca – najczęstsze objawy:

  • uczucie duszności
  • problemy z oddychaniem
  • ból w klatce piersiowej (ostry, kłujący)
  • kołatanie serca
  • uczucie zmęczenia
  • potliwość
  • bladość skóry

Dla nerwicy serca charakterystyczny jest fakt braku jakichkolwiek chorób krążenia w wywiadzie lekarskim.

Nerwica serca – metody zwalczania dolegliwości

W tradycyjnej medycynie zaleca się przede wszystkim skorzystanie z psychoterapii, by pozbyć się szkodliwych nawyków i nauczyć się radzić z przeciwnościami.

Nerwica serca paraliżowała życie pani Grażyny z Krakowa

[pull_quote_center]Niestety, teraz wiem, że nie poradziłam sobie prostu z nadmiarem obowiązków i problemami z dorastająca córką. Ale na początku myślałam, że zaczynam mieć jakieś problemy z sercem. W nocy budziłam się zlana potem, serce mi waliło, nie mogłam się uspokoić. W dzień ciągle chodziłam zdenerwowana, kiedyś nawet zemdlałam z tych wrażeń. Zaczęłam szukać dla siebie pomocy. Koleżanka powiedziała mi, że są specjalne kuracje, które pozwalają wrócić do zdrowia. Umówiłam się na wizytę do Revitum, dostałam zalecenia co do preparatów, ale też sposobu życia i mogę powiedzieć, że powoli wychodzę na prostą. Ataki paniki są coraz rzadsze, czuję, że mam więcej energii do życia. Dziękuję za pomoc![/pull_quote_center] [quote_box_center]Dzisiejsze czasy nie sprzyjają zachowaniu równowagi wewnętrznej. Wiele osób żyje w stresie, pośpiechu, próbując połączyć życie rodzinne z zawodowym. W efekcie mogą pojawić się objawy somatyczne i nerwica serca. W celu ustalenia przyczyn dolegliwości warto zadbać o diagnostykę stanu swojego zdrowia. Tu z pomocą może przyjść Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń czerpie z najnowocześniejszych osiągnięć w zakresie całościowej diagnostyki organizmu. Dzięki temu możliwe jest poznanie przyczyn męczących dolegliwości oraz dobranie skutecznych metod zaradczych. Wykonanie Test jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji naprawczej opartej o w pełni naturalne preparaty. Umożliwia to powrót do zdrowia i pozbycie się męczących dolegliwości.

Leave a Reply