Objawy

Torbiel jajnika – czy lęk przed nią jest uzasadniony?

By 29 września 2015 No Comments

Medycyna wspomina o 40 rodzajach torbieli jajnika, z których jedynie część może, ale nie musi prowadzić do pojawiania się zmian nowotworowych. Jednak wykrycie zmian w narządach rodnych zawsze wymaga obserwacji i sprawdzonej diagnostyki. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Torbiel jajnika może pojawić się jako pojedyncza zmiana lub też jako część większego skupiska. Lekarze stwierdzają je w jednym z jajników, ale zdarzają się również przypadki zaatakowania obu. To bardzo częsty problem zdrowotny, dotykający zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety.
Torbiel jajnika to częste źródło kobiecego niepokoju.

Torbiel jajnika – najważniejsze informacje

Torbiel to workowata zmiana w narządzie rodnym kobiety, która jest wypełniona płynem surowiczym. Zazwyczaj nie powoduje ona żadnych dolegliwości i jest wykrywana w badaniu USG, jednak czasem może się ona objawiać poprzez:

  • ukrwawienie międzymiesiączkowe
  • ból w trakcie stosunków seksualnych
  • ból w dole brzucha

Obecnie zaleca się obserwowowanie torbieli i, jeśli sytuacja tego wymaga, jej operacyjne usunięcie. Niestety, torbiel jajnika ma tendencję do ponownego przyrastania.

Pani Bożena z Katowic: Torbiel jajnika nie dawała mi spokoju!

[pull_quote_center]Pierwszy raz lekarz odkrył ją, jak byłam jeszcze nastolatką. Potem jeszcze cztery razy musiałam się poddać operacji. Miałam już serdecznie dość tego wszystkiego, więc zaczęłam szukać pomocy w internecie. Koleżanka podesłała mi informację o teście, który diagnozuje stan naszego zdrowia. Nie byłam zbyt przekonana, ale miałam już dość tej swojej sytuacji, ale uznałam, że warto spróbować. Dzięki Testowi dowiedziałam się wiele na temat mojego zdrowia. Od miesiąca stosuję przypisaną mi kurację, dzięki której nie tylko czuję, że mam więcej energii, ale również pozbywam się toksyn. Mam nadzieję, że już żadna torbiel nie zakłóci mi spokoju.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Torbiel jajnika ma niestety tendencję do nawracania, dlatego właśnie warto poznać przyczyny tej dolegliwości, tak, by móc ostatecznie pozbyć się tego problemu. Pomocne może tu być określenie stanu naszego zdrowia oraz stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi toksynami. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.[/quote_box_center]

Torbiel jajnika może przez dłuższy czas rozwijać się w organizmie nie dając żadnych objawów. Jednak po pewnym czasie może stać się przyczyną wielu zmartwień. Dlatego nie warto czekać, aż stan zdrowia się pogorszy oraz dojdzie do powstania trudnych do usunięcia komplikacji. Gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się trudne do wyleczenia dolegliwości? Odpowiedzią może być Test Obciążeń Organizmu – nowoczesna forma diagnostyki, która precyzyjnie odpowiada na potrzeby coraz większej liczby osób borykających się brakiem właściwego rozpoznania swoich chorób. Badanie przeprowadzane w Revitum ma w pełni bezpieczną oraz nieiwazyjną formułę, łączącą w sobie nowoczesne rozwiązania diagnostyczne z sprawdzoną metodą dra Volla. Nie czekaj, aż odpowiadające za pogorszenie samopoczucia obciążenia organizmu zaprowadzą cię do gabinetu lekarza – pozbądź się ich już teraz, a odzyskasz zdrowie!

Leave a Reply