Codzienne dolegliwości

Zatkane ucho – co zrobić, gdy problem dotyczy również ciebie?

By 29 września 2015 No Comments

Zatkane ucho to dolegliwość, która nie daje nam spokoju i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ten problem ma również przykrą tendencję do nawrotów. Co zrobić, by poczuć się lepiej i odzyskać dobre samopoczucie? Dowiedz się więcej.

Zatkane ucho to kwestia, która przynajmniej raz w życiu dotyczy każdego z nas. Istnieje wiele powodów jej powstawania, jak również walki o prawidłowy słuch.

Masz katar? Zatkane ucho to częsta konsekwencja!

Problemy z uszami to niestety smutna codzienność, kiedy doskwiera nam katar, mamy zatkane zatoki i problemy z oddychaniem. W rezultacie utrudniony jest przepływ powietrza przez kanały słuchowe i łatwo o powstanie zatoru, a w efekcie do pojawienia się uczucia zatkania i dyskomfortu. Problem zatkanego ucha może mieć również związek z obrzękiem śluzówek nosa i przewodów słuchowych. Dlatego też w czasie przeziębienia gorzej słyszymy oraz mamy wrażenie nadmiaru powietrza w uszach.
Zatkane ucho może być bardzo męczące.

Winowajca: wosk

Często problem zatkanego ucha to kwestia nagromadzenia woskowiny, która w założeniu ma służyć ochronie narządu słuchu przed uszkodzeniami i znaieczyszczeniami. Jednak czasem zdarza się, że produkcja tej substancji jest zbyt duża i doprowadza to do powstania zatorów.

Trudna podróż samolotem

Część osób, które podróżują w dalekie trasy samolotem, skarży się na nieprzyjemne uczucie rozpierania, nacisku oraz zatkania ucha. Dolegliwości te mogą mieć związek ze zmianą ciśnienia w trakcie lotu, co blokuje kanały słuchowe i nie pozwala na swobodny przepływ powietrza. W sytuacji, gdy odczuwamy ból oraz ucisk w uszach, pomocne może być przełykanie śliny, żucie gumy oraz używanie zatyczek do uszu.

Pani Karolina z Poznania: Kacperek ciągłe miał zatkane ucho

[pull_quote_center]Mój syn miał wieczne problemy z zdrowiem, a to katar, a to kaszel, ale najbardziej męczyły go problemy z uszami. Ciągle skarżył się, że coś tam czuje, że go boli. Miałam też wrażenie, że po prostu gorzej słyszy. Chodziłam po lekarzach, ale miałam wrażenie, że nie mają za bardzo pomysłu na to, jak pomóc mojemu dziecku. Kiedyś koleżanka powiedziała mi o teście, dzięki któremu możliwe jest zdiagnozowanie przyczyn chorób. Zapisałam synka, bo uznałam, że może jednak to jest jakieś rozwiązanie. Dzięki Revitum dowiedziałam się, dlaczego syn tyle choruje. Dostałam również kurację dostosowaną do jego problemów. Dzisiaj widzę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – mam wrażenie, że ucho mu już nie dokucza, mniej też choruje.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z uszami, ich częste nawracające niedyspozycje mogą wskazywać na osłabienie organizmu i ich silne obciążenie toksynami. Dlatego właśnie warto dbać o swoje zdrowie oraz pamiętać o regularnej kontroli stanu organizmu. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.[/quote_box_center]

Męczy cię zatkane ucho lub też inne problemy z przewodem słuchowym? Nie czekaj, aż pojawią się kolejne dolegliwości! Szumy, uczucie zatkania czy pogorszenie słuchu mogą mieć związek z nadmiernym obciążeniem organizmu szkodliwymi dla zdrowia toksynami. Obciążenia organizmu grożą nam na każdym kroku! Grzyby, pasożyty czy metale ciężkie wpływają na pracę narządów wewnętrznych i mogą prowadzić do pojawienia się poważnych chorób. Nie wiesz, dlaczego wciąż powraca problem zatkanego ucha? Zapisz się na wizytę w Revitum – nowoczesnym centrum diagnostyki organizmu, w którym specjaliści wyjaśnią ci, dlaczego chorujesz oraz co możesz zrobić, by stan twojego zdrowia poprawił się na lata.

Leave a Reply