Objawy

Zespół Gilberta – zaburzenie genetyczne wymagające regularnej diagnostyki

By 29 września 2015 No Comments

Mimo tego, że choroba ta może nie dawać jednoznacznych objawów, konieczne jest jednak dbanie o swój stan zdrowia i sprawdzanie stanu narządów wewnętrznych. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tej dolegliwości.

Istotna tej choroby polega na podwyższeniu poziomu bilirubiny we krwi, która wpływa na rozwój żółtaczki. Osoby nią dotknięte często nie odczuwają żadnych dolegliwości, co może wpływać na trudność rozpoznania.

Zespół Gilberta nie ma bardzo silnego wpływu na pojawianie się żółtaczki, jednak każde jej pojawienie powinno być źródłem szczególnej uwagi specjalistów. Pojawienie się zażółcenia skóry może mieć bowiem związek z innymi, poważnymi chorobami. Zespół Gilberta jest częściej wykrywany u mężczyzn niż u kobiet. Choroba ta dotyka 5 – 7 proc. populacji.
Zespół Gilberta wymaga regularnej diagnostyki.

Zespół Gilberta – najczęstsze objawy

  • zażółcenie skóry
  • objawy grypopodobne
  • ból brzucha
  • kołatanie serca

Czynniki, które mogą sprzyjać pojawieniu się żółtaczki:

  • stresujący tryb życia
  • głodzenie się
  • nadmierna ilość tłuszczu w diecie
  • nawracające infekcje

Pan Wiesław z Krakowa miał problemy z wątrobą

[pull_quote_center]Niestety, lubiłem sobie porządnie zjeść, więc niestety, nie zdziwiłam się, że poczułam problemy z wątrobą. Często odczuwałam ból, nie zawsze mogłam wszystko jeść. Szukałam jakieś pomocy, bo objawy się nasilały. Koleżanka powiedziała mi, że była na teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zaciekawiła mnie ta kwestia i sama umówiłam się na taką wizytę. Dzięki spotkaniu ze specjalistą dowiedziałam się, jak wygląda sytuacja mojej wątroby i innych narządów oraz co mogę zrobić, żeby sobie pomóc. Dzisiaj, po kilku miesiącach stosowania przypisanej kuracji mogę powiedzieć, że moja wątroba już mi nie dokucza, a ja mam więcej energii. Polecam ten test![/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z wątrobą, zespól Gilberta – te wszystkie nieprawidłowości w stanie naszego zdrowia powinny być na bieżąco sprawdzane i wnikliwie diagnozowane. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu powszechnie stosowane w krajach Europy Zachodniej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwe jest określenie stopnia obciążenia organizmu toksynami, grzybami czy pasożytami, jak również dobranie indywidualnej kuracji oczyszczającej. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest również w pełni bezpieczne i bezbolesne.

Leave a Reply