Badania

Badanie kału na pasożyty – czy naprawdę skutecznie diagnozuje choroby?

By 26 listopada 2015 No Comments

Badania diagnostyczne mają w swoim założeniu sprawdzać, czy nasz organizm jest wolny od pasożytów. Często tradycyjna medycyna zaleca wykonanie badanie kału na pasożyty. Czy jednak to badanie daje pewność, że jesteśmy w pełni zdrowi? Dowiedz się więcej o nowoczesnych metodach diagnozowania problemów zdrowotnych.

Badanie kału na pasożyty pozwala na ocenienie, czy nasze narządy wewnętrzne są wolne od mikroorganizmów. Specjalista ocenia dostarczoną próbkę pod kątem konsystencji, barwy, jak również obecności jaj lub postaci dorosłych pasożytów.

Masz takie dolegliwości? Nie czekaj z diagnostyką!

 • wzdęcia
 • ból brzucha
 • biegunka
 • zaparcia
 • swędzenie odbytu
 • przelewanie w żołądku
 • pieczenie w gardle (refluks)

Badanie kału na pasożyty może wykryć w naszym organizmie takie mikroorganizmy jak:

 • tasiemiec
 • owsiki
 • przywry
 • motylica wątrobowa
 • lamblie
 • pełzak czerwonki

Niestety, nie zawsze wykonanie badania na pasożyty gwarantuje uzyskanie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o przyczyny dolegliwości. Jedynie całościowa diagnostyka organizmu oraz sprawdzenie stopnia jego obciążenia szkodliwymi czynnikami takimi jak grzyby, metale ciężkie czy pasożyty może być początkiem realnego powrotu do zdrowia. Pasożyty to coraz częstszy problem, który może mieć związek z osłabieniem naturalnych sił obronnych organizmu przez rosnące zanieczyszczenie środowiska, nadmierny stres oraz niezdrową dietę. Dlatego właśnie współcześnie szczególnie warto dbać o profilaktykę oraz regularne oczyszczanie organizmu.

Pan Karol z Lublina: Badanie kału na pasożyty to czasem zbyt mało

[pull_quote_center]Parę miesięcy temu męczyłem się z dolegliwościami, które utrudniały mi codzienne funkcjonowanie. Lekarz zalecił mi badanie kału na pasożyty. Jednak ono nic nie wykazało, a ja dalej czułem się źle. Nie wiedziałem, gdzie szukać pomocy, aż koleżanka w pracy powiedziała mi o teście diagnozującym przyczyny problemów zdrowotnych. Nie miałem już innego pomysłu, więc uznałam, że może to będzie jakieś rozwiązanie. Na wizycie specjalista dokładnie mnie zbadał i określił, gdzie może tkwić problem. Dostałem specjalną kurację przeciwko pasożytom, którą stosuję do tej pory i zauważyłem, że jest lepiej. Moje problemy z biegunką i bólem brzucha odeszły w niepamięć, mam też więcej siły do działania. Polecam wykonanie tego testu, szczegółowa diagnostyka to podstawa![/pull_quote_center] [quote_box_center]Badanie kału na pasożyty to jedno z podstawowych badań, które są zlecane w celu ustalenia stanu zdrowia. Niestety, nie zawsze daje one gwarancję, że w naszym organizmie nie pojawili się “nieproszeni goście”. Warto skorzystać z możliwości, które daje nowoczesna diagnostyka całego organizmu. W celu sprawdzenia, czy nie mamy pasożytów warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie opracowane w oparciu o sprawdzoną i szeroko stosowaną w Europie Zachodniej metodę dra Volla, dzięki któremu możemy zdobyć pewność co do źródła problemów zdrowotnych. Badanie pozwala na określenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Nie musisz poświęcać na niego wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu ze specjalistą bioemedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, dzięki której możliwe będzie oczyszczenie organizmu z pasożytów oraz odtworzenie równowagi układu odpornościowego.

Leave a Reply