Układ pokarmowy

Ból brzucha i niestrawność – to mogą być objawy nietolerancji glutenu

By 30 października 2015 No Comments

Po posiłku odczuwasz ból brzucha? Codziennie masz wrażenie, że brakuje ci siły do działania? Czy wiesz, że to mogą być objawy nietolerancji glutenu. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ zakłócenie równowagi wewnętrznej może być źródłem wielu problemów zdrowotnych.

Najczęstsze objawy nietolerancji glutenu to:

  • ból brzucha po posiłku
  • wymioty
  • rozdrażnienie
  • brak sił witalnych
  • problemy skórne (łuszczenie się skóry)
  • zaparcia
  • biegunka

Problemy z nastrojem? To też mogą być objawy nietolerancji glutenu

Współcześnie coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego, ponieważ nie radzą sobie z narastającym uczuciem napięcia i wyczerpania. Skutkuje to problemami w relacjach z bliskimi, wypaleniem zawodowym, jak również poważniejszymi schorzeniami psychicznymi. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, również za te problemy może być odpowiedzialne nieprzyswajanie rodzaju białka, jakim jest gluten.

Dieta bezglutenowa może skutecznie pomóc w pozbyciu się dolegliwości, jednak niezbędne jest również oczyszczenie organizmu z toksyn, które już się w nim nazbierały. W wyniku pozbywania się glutenu z organizmu dochodzi do odnawiania się zniszczonych kosmków jelitowych, a co za tym idzie, powraca fizjologiczna praca jelit. Dla wielu osób konieczność przejścia na dietę bezglutenową może oznaczać poważne zmiany w codziennym trybie życia. Konieczność sprawdzania etykiet lub też poszukiwania zamienników ulubionych potraw zawierających gluten może nie tylko zmuszać do stałej dyscypliny, ale również generować dodatkowe koszty. Inną kwestią jest również stała czujność w trakcie spożywania i komponowania posiłków, zwłaszcza gdy nie ma możliwości skontrolowania procesu ich wytwarzania. Gluten może bowiem trafić na nasz talerz pod postacią panierki czy jako element aromatycznego sosu. Wszystkiemu winne współczesne przemysłowe metody wytwarzania żywności.

Objawy nietolerancji glutenu to m.in. niestrawność oraz ból brzucha.

Weronika z Katowic: Męczyły mnie objawy nietolerancji glutenu, ale nie wiedziałam, jak sobie pomóc

[pull_quote_center]Do tej pory nie miałam żadnych problemów zdrowotnych, nawet nie pamiętam, kiedy byłam ostatnio u lekarza. Dopiero jakiś czas temu zauważyłam, że coś jest nie tak z moim żołądkiem. Generalnie stosuję zdrową dietę, nie jem byle czego, ale po każdym posiłku albo bolał mnie brzuch, albo musiałam biec do toalety. Poza tym byłam ciągle senna i bez energii. Myślałam, że to taki czas i samo minie, ale nie chciało przejść. Powiedziałam o tym mojej mamie, a ona polecił mi Revitum. Zapisałam się na wizytę i dzięki temu dzisiaj wiem, że mój organizm nie toleruje glutenu. Stosuję przypisaną mi kurację i objawy nietolerancji glutenu ustępują. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Objawy nietolerancji glutenu są na tyle różnorodne, co utrudnia postawienie jednoznacznej diagnozy co do przyczyny problemów zdrowotnych może być utrudnione. W celu sprawdzenia, co leży u źródeł codziennych dolegliwości warto postawić na sprawdzone, nowoczesne formy diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze osiągnięcie w zakresie diagnostyki całego organizmu. Pozwala na ustalenie przyczyn męczących problemów zdrowotnych, które powstają w wyniku nadmiernego obciążenia szkodliwymi toksynami, grzybami i pasożytami. Te szkodliwe substancje mogą odkładać się w komórkach naszego ciała i prowadzić do powstawania poważnych, przewlekłych dolegliwości. Jedynie ustalenie źródła problemów zdrowotnych może pomóc w pozbyciu się dolegliwości. W tym celu warto wykonać Test Obciążeń Organizmu. Jego przeprowadzenie nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami, ponieważ jest on w pełni bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. W Revitum jego wykonanie powierzane jest jedynie doświadczonym specjalistom biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm podejmowanych działań. Po wykonaniu Testu możliwe jest dobranie skutecznej opartej na naturalnych, sprawdzonych preparatach, które oczyszczają organizm i przywracają mu witalność. Nie czekaj, aż problemy zdrowotne odbiorą ci radość z życia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply