Codzienne dolegliwości

Ból tyłu głowy – co może oznaczać?

Często lekceważymy takie dolegliwości jak ból tyłu głowy czy problemy gastryczne, ponieważ kojarzymy je z przejściowym pogorszeniem stanu zdrowia. Niestety, mogą one wskazywać na poważne zachwianie wewnętrznej równowagi. Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie oraz pozbyć się męczących dolegliwości.

Nie warto lekceważyć dolegliwości bólowych w obrębie głowy, zwłaszcza kiedy są one nawracające i nie poddają się tradycyjnemu leczeniu. Mogą mieć one związek z takimi dolegliwościami jak :

  • nadciśnienie tętnicze – nadmierne obciążenie żył w przypadku tego typu problemów zdrowotnych może prowadzić nawet do wylewu krwi do mózgu; charakterystyczny dla nadciśnienia jest tępy, pulsujący ból w tylej części głowy
  • zwyrodnienie kręgosłupa – ból tyłu głowy może mieć związek ze zmianami w obrębie kręgów szyjnych lub też naciągnięciem mięśni
  • migrena – w niektórych przypadkach napad migreniczny może zacząć się od silnego bólu w tylnej części czaszki

Ból głowy to często odbicie naszego stylu życia. Ciągły stres, brak czasu na odpoczynek i regenerację czy pełna chemia, przetworzona żywność – nie wolno lekceważyć och wpływu na stan zdrowia. W ten bolesny sposób nasze ciało może domagać się uwagi. Bez skutecznej, całościowej diagnostyki oraz gruntownego oczyszczenia organizmu z toksyn, które mogą powodować męczące dolegliwości. Pomocne może być również zadbanie o swoją kondycję psychiczną, ponieważ długotrwały stres i narastające napięcie psychiczne mogą mieć negatywny wpływ na układ nerwowy oraz powstawanie bóli głowy (np. migrenowych).

Jeśli nie jesteśmy w stanie skorzystać z porady specjalisty, pomocne mogą okazać się domowe sposoby, które złagodzą dolegliwości bólowe. Wsparciem w takiej sytuacji może być masaż głowy, zmniejszający napięcie oraz poprawiający krążenie krwi. Dobrym rozwiązaniem może być również aromaterapia, łagodząca bóle migreniczne. Można do niej wykorzystać olejek rozmarynowy czy grejpfrutowy. Dobroczynne działanie w bólach głowy mają również zioła takie jak rumianek, wrotycz, dziurawiec czy imbir.

Męczył mnie silny ból tyłu głowy – mówi pan Piotr z Warszawy

[pull_quote_center]Pewnego dnia odczułem silny ból w głowie. Myślałem, że to ze zmęczenia albo stresu. Jednak ten ból tyłu głowy nie przechodził, ale był coraz silniejszy. Próbowałem różnych metod, ziół, terapii alternatywnych. Wciąż jednak nie widziałem poprawy. Byłem już bardzo zmęczony tym bólem, ciągłym braniem leków, wędrówkami po lekarzach. Na szczęście w Internecie natknąłem się na informację o metodzie dra Volla i postanowiłem ją sprawdzić w Revitum. Specjalista dokładnie mnie zbadał oraz określił słabe punkty mojego zdrowia. Dostałem specjalną kurację, dzięki której już następnego dnia ból tyłu głowy zaczął słabnąć. Dzisiaj nie dokucza mi on w ogóle. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Ból tyłu głowy, ale również ciągłe uczucie zmęczenia, drażliwość czy problemy z układem pokarmowym mogą wskazywać na silne obciążenie organizmu toksynami, pasożytami czy drożdżakami, które mogą odpowiadać za powstawanie chorób oraz nawracających, trudnych do wyleczenia w tradycyjny sposób dolegliwości. Z pomocą w ustaleniu przyczyn kłopotów zdrowotnych oraz pozbyciu się źródeł dolegliwości przychodzi Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowoczesna forma diagnostyki, która umożliwia precyzyjne ustalenie przyczyn problemów zdrowotnych oraz skuteczne i trwałe pozbycie się dolegliwości. Dzięki spostrzeżeniom cenionego specjalisty dra Volla możliwe jest wcześniejsze wykrywanie zmian w organizmie nawet wtedy, kiedy nie odczuwamy jeszcze jednoznacznych dolegliwości. Pozwala to na wyprzedzanie rozwoju choroby i unieszkodliwianie groźnych toksyn, które przyczyniają się do powstawania dolegliwości. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne oraz nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. Po wykonaniu badania możliwa jest szczegółowa konsultacja z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w dobraniu indywidualnej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej naturalne siły obronne organizmu. Nie czekaj, aż dopadną cię męczący dolegliwości – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply