Układ pokarmowy

Dieta przy chorej wątrobie – czy wiesz, jak dbać o swoje zdrowie?

Objawy takie jak ból, wzdęcia czy niestrawność mogą wskazywać na problemy z wątrobą. W procesie zwalczania dolegliwości niezbędne jest wdrożenie zdrowej diety, która pomoże w powrocie do zdrowia. Dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta przy chorej wątrobie oraz jak odzyskać zdrowie na lata.

Dieta przy chorej wątrobie – W trakcie pozbywania się problemów z wątrobą konieczne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad:

  • Regularność – nasza wątroba nie lubi długich godzin “postu” ani nadmiernego obżarstwa. Dlatego warto pamiętać o planowaniu godzin posiłków oraz spożywaniu ich w regularnych odstępach, najlepiej co 3 godziny.
  • Produkty lekkostrawne – konieczne jest pozbycie się z diety wszelkich “fast foodów”, słodyczy oraz produktów pełnych sztucznych barwników i konserwantów
  • Bez pieczenia – w procesie regeneracji wątroby konieczne jest zaprzestanie smażenia potraw; alternatywą jest duszenie oraz gotowanie
  • Koniec z alkoholem – “procenty” to zabójstwo dla wątroby! Osoby zmagające się z chorobami wątroby muszą liczyć się z koniecznością całkowitego wyeliminowania trunków z diety; każdy rodzaj oraz ilość mogą pogorszyć stan już i tak nadwyrężonej wątroby

Pomocne w zwalczaniu problemów z wątrobą mogą również siły natury. Mowa tu np. o ostropeście plamistym oraz wyciągu z karczocha, które to pomagają regenerować komórki wątroby. Ostropest plamisty wspiera tworzenie nowych komórek wątrobowych oraz działa przeciwzapalnie. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom może zapobiegać powstawaniu marskości wątroby.
Karczoch, warzywo popularne w diecie śródziemnomorskiej, może również skutecznie regenerować wątrobę oraz wspierać wytwarzanie żółci niezbędnej dla prawidłowego trawienia. Wspomaga również przetwarzanie tłuszczy w wątrobie.

Chora wątroba może być nam również wdzięczna, jeśli zastosujemy napar z mniszka lekarskiego. To częste na polskich polach zioło ma właściwości przeciwzapalne oraz wspomaga proces wytwarzania żółci. Mniszek ułatwia również regulację procesu trawienia.

Pan Krzysztof z Poznania: Dieta przy chorej wątrobie to nie wszystko

[pull_quote_center]Niestety, w młodości nie dbałem o zdrowie, za dużo imprez, alkoholu… W efekcie zacząłem odczuwać ból i uczucie wzdymania po jedzeniu, zwłaszcza tłustym. Niestety, leki bez recepty nie pomogły, więc poszedłem do lekarza. Dostałem leki i zalecenia co do diety. Niestety, wciąż czułem, że coś jest nie tak. Miałem tego dość, zacząłem szukać pomocy w innych miejscach. Kolega powiedział mi, że pomogła mu wizyta w Revitum. Zaciekawiłem się tym i postanowiłem spróbować. Okazało się, że warto było przyjść: specjalista dokładnie zbadał moje narządy wewnętrzne i powiedział, z czym mam problem. Dostałem również specjalną kurację, która postawiła mnie na nogi. Dzisiaj mam dużo lepsze wyniki, nie czuję już bólu. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Ucisk, ból, pieczenie… Te dolegliwości powinny zwrócić naszą szczególną uwagę na stan naszego układu pokarmowego. Dieta przy chorej wątrobie to niestety nie wszystko. Wieloletnie obciążanie go toksynami i niezdrową dietą może mieć opłakane skutki i prowadzić do pojawiania się chorób. Dlatego właśnie warto zadbać o skuteczną profilaktykę oraz diagnostykę stanu zdrowia. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń Organizmu – nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Prawidłowa praca wątroby jest niezbędna dla naszego funkcjonowania. Rozchwianie równowagi wewnętrznej może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale czasem również dla naszego życia. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie, gdy pojawiają się niepokojące lub nawracające dolegliwości. Mogą one wskazywać na to, że w naszych narządach wewnętrznych mogło dojść do nagromadzenia szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak grzyby, pasożyty, nietolerancje pokarmowe czy metale ciężkie. Z pomocą w diagnozowaniu przyczyn problemów zdrowotnych przychodzi nowoczesna technologia oraz osiągnięcia cenionego specjalisty dra Volla, które umożliwiają szczegółowe poznanie stanu zdrowia już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest ocenienie stopnia obciążenia narządów wewnętrznych oraz określenie przyczyn przewlekłych dolegliwości. Wykonanie badania jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Integralną częścią badania w Revitum jest konsultacja z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w interpretacji otrzymanych wyników oraz dobraniu najskuteczniejszej metody zwalczenia problemu zdrowotnego. Dzięki dobroczynnym właściwościom naturalnych preparatów możliwe jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn oraz wzmocnienie prawidłowej pracy narządów wewnętrznych.Dieta przy chorej wątrobie to nie wszystko – pamiętaj o skutecznej, profesjonalnej diagnostyce!

Leave a Reply