Jeśli często dręczą Cię bóle brzucha, jeśli Twój organizm odrzuca kolejne pokarmy, jeśli nie dają Ci spokoju kłopoty z wypróżnieniami – u źródeł Twoich problemów mogą się znajdować choroby jelit. Sprawdź, czym się charakteryzują i czy Ty również na nie cierpisz.
Choroby gastryczne to jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych. Typowe choroby, należące do tej grupy to m.in.:
- Celiakia
- Nieswoiste zapalenie jelit
- Zespół jelita drażliwego
Celiakia to choroba autoimmunologiczna, której podłoże jest natury genetycznej. Chorzy na celiakię nie tolerują białka obecnego w zbożu – glutenu. Szkodliwe oddziaływanie choroby prowadzi do zanikania kosmków jelitowych, ułatwiających wchłanianie pokarmów. Współczesna medycyny nie zna skutecznej metody radzenia sobie z celiakią – jedyną jest wykluczenie z diety pokarmów, które w swym składzie posiadają gluten. Można na nią zachorować w każdym wieku, objawia się zaś słabością, biegunkami, wymiotami i znacznym spadkiem masy ciała.
Nieswoiste zapalenie jelit to choroba posiadająca dwa warianty: chorobę Leśniewskiego – Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Działania układu odpornościowego, do których doprowadzają obydwa sprawia, że praca jelit zostaje upośledzona. W przypadku pierwszego wariantu siedliskiem choroby jest końcowy odcinek jelita cienkiego, w przypadku drugiego – jelito grube. Typowe jej objawy to krew w stolcu, biegunka i uciążliwe, długotrwałe bóle brzucha.
Zespół jelita drażliwego jest najpowszechniejszą z chorób jelit. Cierpią na nią głównie kobiety, które przekroczyły 30. rok życia. Choruje na nią prawdopodobnie blisko 20% populacji. Niejasne są źródła choroby, zapewne jednak leżą one w procesach autoimmunologicznych organizmu człowieka. Ryzyko jej wystąpienia zwiększają kłopoty natury psychicznej. Jej tradycyjne objawy to bóle w okolicach żołądka oraz biegunki i zaparcia, występujące jedne po drugich.
Kluczowa w zapobieganiu chorobom jelit jest dbałość o właściwą dietę, w której obecne powinny być warzywa i owoce oraz ryby (może być to np. dieta śródziemnomorska). Niezbędne jest również to, byśmy pamiętali o regularnym wysiłku fizycznym, choćby w postaci spaceru. W odżywianiu się kluczową rolę w przypadku jelit odgrywa śniadanie, jako czynnik pobudzający energię, ale również zapobiegający zaparciom.
Pan Marek z Katowic: Już wiem, że choroby jelit są bardzo groźne
[pull_quote_center]Biegunki i zaparcie męczyły mnie długo, zanim w ogóle wybrałem się do lekarza. Leki przez niego przepisane nic jednak nie dały. Ponadto, zaczęła się regularnie pojawiać krew w stolcu – uznałem, że czas działać i spróbować metod mniej typowych. Idealnym rozwiązaniem okazał się Test Obciążeń, dzięki któremu dowiedziałem się, że tak naprawdę przyczyną moich dolegliwości była choroba jelit.[/pull_quote_center]
Weronika Łapińska, Specjalista Revitum, mówi:
[quote_box_center]Licznie gromadzące się w naszych organizmach toksyny mogą w znaczny sposób upośledzać procesy immunologiczne naszego organizmu, doprowadzając tym samym do schorzeń jelit, które potrafią być bardzo uciążliwe i długotrwałe. Dlatego niezbędna jest tu precyzyjna i skuteczna diagnostyka całego organizmu, jaką zapewnia Test Obciążeń.[/quote_box_center]
Test Obciążeń metodą dr Volla pozwala zanalizować nasz organizm pod kątem szkodliwych składników (np.toksyn, pasożytów) w nim występujących. Stanowi bezinwazyjną i bezbolesną metodę badania. Już po 45 minutach rezultaty Testu są znane i możliwe jest omówienie ich ze specjalistą oraz dobranie odpowiedniej kuracji, która zapewni naszemu organizmowi powrót do właściwego funkcjonowania. Nie pozwól, by dopadły cię choroby jelit – już dziś zadbaj o swoje zdrowie z Revitum!