Układ pokarmowy

Częste bóle brzucha i zaparcia – to mogą być objawy celiakii

By 27 listopada 2015 No Comments

Męczą cię problemy gastryczne, odczuwasz częsty niepokój, a po posiłku musisz szybko biec do toalety? Czy wiesz, że mogą to być objawy celiakii, czyli nietolerancji rodzaju białka – glutenu? Sprawdź, co możesz zrobić dla swojego zdrowia oraz jak przywrócić naturalną równowagę w organizmie.

Najczęstsze objawy celiakii:

  • ból brzucha po posiłku zawierającym gluten
  • biegunka
  • problemy z wypróżnieniem
  • nudności, wymioty
  • utrata masy ciała mimo braku zmian w dotychczasowej diecie
  • obniżony nastrój, depresja
  • uczucie zmęczenia
  • bóle głowy
  • problemy z zajściem w ciążę

Objawy celiakii to m.in. ból brzucha i wzdęcia.

Objawy celiakii to nie koniec kłopotów

Badania wskazują, że osoby dotknięte celiakią nie tylko odczuwają dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale również są bardziej narażone na pojawienie się innych, poważnych dolegliwości. Osoby zmagające się z nietolerancją glutenu częściej chorują na osteoporozę i anemię. Często odczuwają również objawy braku odpowiedniej liczby witamin i minerałów.

Celiakia może również wpływać na pogorszenie stanu psychicznego osoby chorej. Dolegliwość ta może nie tylko powodować spadki nastroju spowodowane dyskomfortem po spożyciu posiłku zawierającego gluten, ale również w przypadku braku podjętych działań zaradczych prowadzić do pojawienia się depresji czy innych zaburzeń.

Pani Barbara z Łodzi: nie wiedziałam, co zrobić, żeby objawy celiakii mnie nie męczyły

[pull_quote_center]Nigdy nie miałam problemów gastrycznych, zawsze dobrze się odżywiałam… Aż tu nagle od pół roku nie mogłam sobie poradzić z własnym zdrowiem. Ciągle jakieś biegunki, wysypki na skórze, wymioty. Chodziłam do lekarzy, radziłam się zielarza, ale nie uzyskałam konkretnej pomocy. Brałam leki, piłam zioła, a z dnia na dzień był tylko gorzej. W końcu szukając jakiejś pomocy w internecie natknęłam się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zainteresowałam się tym tematem i uznałam, że dam szansę takiemu badaniu. Dzięki wizycie w Revitum w końcu wie, co mi dolega i co zrobić, żeby poczuć się lepiej. Odstawiłam gluten i przyjmuję kurację, która oczyszcza mnie z nagromadzonych toksyn. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, bo efekty były widoczne właściwie od razu. Obecnie nie mam już bóli brzucha ani biegunek, mam też więcej energii.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Mało osób wie, że objawy celiakii to problem, który narasta z roku na rok. Nasz organizm coraz gorzej przyswaja naszpikowane chemią produkty spożywcze i reaguje autoagresją, którą my odczuwamy jako nietolerancję glutenu. Nie warto lekceważyć nawracających problemów żołądkowych, bo mogą one oznaczać, że nasz organizm boryka się z poważnymi problemami. W celu określenia źródła ich pochodzenia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie, które może pomóc w ustaleniu przyczyn pojawiania się męczących dolegliwości oraz ułatwić powrót do zdrowia i cieszenie się nim przez długie lata. Dzięki nowatorskim możliwościom diagnostycznym możliwe jest nie tylko ustalenie, dlaczego męczą nas objawy celiakii, ale również wczesne wykrycie często poważnych zmian chorobowych. Diagnostyka oparta o formułę dra Volla to również szansa na poznanie stopnia obciążenia organizmu toksynami, np. pochodzącymi z przetworzonej żywności, jak również wykrycie zaburzeń w procesach metabolicznych. Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów, którzy pomogą również w interpretacji wyników, jak również w doborze skutecznych środków zaradczych. Badanie to jest w pełni bezpieczne, jak również bezbolesne i nieinwazyjne. Dzięki precyzyjnie dobranej, indywidualnej kuracji opartej o naturalne preparaty możliwe będzie pozbycie się problemów zdrowotnych, jak również wzmocnienie naturalnych sił obronnych organizmu.

Leave a Reply