Codzienne dolegliwościObjawy

Torbiele jajnika wymagają profesjonalnej diagnostyki

By 27 listopada 2015 No Comments

Torbiele jajnika to zmiany w obrębie dróg rodnych, które nieleczone mogą prowadzić nawet do problemów z zajściem w ciążę. Część z nich może niestety ulec zezłośliwieniu i stać się zmianami nowotworowymi. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i jak zadbać o swoje zdrowie.

Torbiele jajnika mogą pojawić się zarówno w jednym, jak i obu jajnikach. Istnieje wiele czynników, które sprzyjają ich powstawaniu. Wśród nich wymienia się endometriozę oraz zaburzenia hormonalne.

Torbiele jajnika – tak mogą się objawiać:

  • ból brzucha
  • ból w trakcie współżycia
  • krwawienia międzymiesiączkowe

Sposób leczenia torbieli jest zależny od stopnia rozwoju zmiany w narządach rodnych oraz jego wpływu na stan zdrowia. Specjalista w trakcie badania może ocenić, jakie działania trzeba podjąć, by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządów rodnych.

Tradycyjna medycyna stosuje operacyjne usuwanie torbieli oraz wykorzystuje możliwości, jakie daje laparoskopia, która jest dużo mniej inwazyjna. Zazwyczaj zmiana w narządzie rodnym wymaga szybkiego usunięcia, jeśli uciska na inne narządy wewnętrzne lub też grozi rozlaniem.

Pani Jolanta z Wrocławia: Torbiele jajnika budziły we mnie duży niepokój

[pull_quote_center]Torbiele mam od zawsze, a to w piersiach, a to właśnie w jajnikach. Zawsze bardzo się bałam, że mogą przerodzić się w raka. Byłam pod stałą kontrolą ginekologów, ale chciałam zrobić coś jeszcze, żebym mogła w końcu spać spokojnie, bo powodu tych problemów zdrowotnych ciągle chodziłam zdenerwowana i nie w humorze. Mąż powiedział, że trudno ze mną wytrzymać i żebym coś z tym zrobiła. W internecie znalazłam informację o teście, dzięki któremu można sprawdzić stan zdrowia. Zaciekawiłam się tym i uznałam, że to może mieć jakiś sens, a przynajmniej, że nie zaszkodzi. Specjalista w Revitum dokładnie mnie zbadał i opowiedział, jak wygląda moje zdrowie. Dał mi wiele cennych wskazówek, co mogę zrobić, żeby było lepiej i przypisał kurację. Stosuję ją cały czas i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona – nie mam nowych torbieli, ale też odzyskałam humor, bo wiem, że jestem pod dobrą opieką. Dziękuję za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Torbiele jajnika często nie wymagają interwencji chirurgicznej, jednak specjaliści zalecają, by był one stały obiektem troski pod kątem profesjonalnej diagnostyki. Pojawienie się zmian w narządach rodnych kobiety może się łączyć z zaburzeniem równowagi w organizmie, który nie radzi sobie z usuwaniem toksyn i drobnoustrojów, które mają negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. W celu określenia, co realnie stoi za pojawiającymi się problemami kobiecymi polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które pozwala na wykrycie przyczyn męczących dolegliwości oraz dobranie skutecznych metod wzmacniania naturalnych sił organizmu. Skuteczna, pełna diagnostyka to podstawa wczesnego wykrywania groźnych chorób, jak również efektywnej profilaktyki. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, w trakcie badania nie zachodzi bowiem żadna niepożądana ingerencja w organizm. Po jego wykonaniu następuje szczegółowe omówienie uzyskanych wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który będzie wsparciem w doborze skutecznej, indywidualnej kuracji, która wzmocni prawidłowe działanie układu odpornościowego oraz pozwoli cieszyć się zdrowiem na lata.

Leave a Reply