Codzienne dolegliwości

Domowe sposoby na hemoroidy – co zrobić, by sobie pomóc?

Pieczenie, świąd, krwawienie – te nieprzyjemne objawy hemoroidów mogą dotyczyć ponad 30 proc. Polaków, zwłaszcza tych, którzy przekroczyli 50. rok życia. Sprawdź, co możesz zrobić, by pozbyć się męczących dolegliwości.Poznaj sprawdzone domowe sposoby na hemoroidy.

Hemoroidami nazywamy powiększone żyły znajdujące się w okolicy odbytu. Mogą znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kanału odbytu. Nadmierne wypełnienie tych struktur krwią oraz jej w nich zaleganie sprawia, że chory zaczyna odczuwać nieprzyjemne dolegliwości początkowo jedynie podczas wypróżnienia, a potem również poza nimi. Najczęściej pojawiają się u osób otyłych, zmagających się z częstymi zaparciami lub biegunkami oraz u kobiet w ciąży (w wyniku wzrostu ciśnienia naczyń krwionośnych w okolicach miednicy oraz po porodzie).

Najczęstsze objawy hemoroidów to krwawienie z odbytu (widoczne w muszli klozetowej lub na papierze toaletowym), poczucie niepełnej defekacji, ból w trakcie wypróżniania czy swędzenie. W początkowym etapie rozwoju hemoroidów tradycyjna medycyna zaleca stosowanie leczenia objawowego zmniejszającego pieczenie oraz krwawienia, jednak przy dużych hemoroidach konieczne jest wykonanie zabiegu usunięcia guzków przy wykorzystaniu gumowania czy laseroterapii.

Oto domowe sposoby na hemoroidy, które mogą pomóc w walce z dolegliwościami:

  • nasiadówki – dolegliwości związane z hemoroidami skutecznie leczy ciepła woda z dodatkiem ziół: nagietka, oczaru wirginijskiego czy rumianku. Mają one właściwości ściągające i bakteriobójcze.
  • nawilżanie – pomocne może być częste przecieranie okolic odbytu wazeliną czy witaminą E w płynie
  • ciepłe kąpiele – spędzenie ok. 15 min. w ciepłej wodzie sprawi, że pieczenie i swędzenie ustąpi
  • dieta – w celu zmniejszenia dolegliwości w czasie wypróżniania warto wprowadzić do swojej diety produkty bogate w błonnik.

W moim przypadku domowe sposoby na hemoroidy nie pomogły – mówi pani Renata z Wałbrzycha

[pull_quote_center]Z hemoroidami walczę już bardzo długo, jednak ostatnio już zupełnie nie wiedziałam, jak sobie pomóc. Stosowałam różne maści, tabletki, byłam u znachorów, ale wciąż nic. Na lekarzy to wcale nie liczyłam, bo nie ufam ich diagnozom. Dowiedziałam się od koleżanki, że jest taki test, który diagnozuje przyczyny chorób. Zaciekawiłam się tym i zapisałam na wizytę. W Revitum specjalista mnie dokładnie zbadał i określił, dlaczego nie mogę sobie poradzić z hemoroidami. Dostałam specjalnie dobraną do mnie kurację i obecnie zauważyłam już wyraźną poprawę: hemoroidy mniej pieką i mam wrażenie, że są mniejsze. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Hemoroidy mogą mieć związek z siedzącym trybem życia, ciążą lub nadwagą. Często powodują bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie oraz są źródłem skrępowania. Wiele osób wstydzi się, że je ma, jednak nie warto poddawać się w walce o swoje zdrowie. Sposobem na walkę z hemoroidami może być całościowa diagnostyka organizmu w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu. Umożliwia on poznanie stanu zdrowia już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest nie tylko ustalenie źródeł problemów zdrowotnych, ale również zapobieganie ich powstawaniu. Wykonanie Testu nie trwa długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Badanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po konsultacji wyników specjalista może przypisać kurację, dzięki której pozbędziesz się problemów zdrowotnych oraz odzyskasz dawną witalność. Nie czekaj, aż dolegliwości odbiorą ci radość z życia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply