Codzienne dolegliwości

Częste bóle głowy – czym mogą być powodowane?

Rano wita cię ból głowy? W pracy nie możesz się przez niego skupić lub też nie pozwala ci on zasnąć? Częste bóle głowy mogą wskazywać na poważne zmiany w organizmie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Częste bóle głowy mogą wiązać się z takimi dolegliwościami jak:

  • migrena
  • ból związany z przyjmowaniem leków
  • ból związany z nadmiernym stresem

Bóle głowy to często wynik naszego niezdrowego stylu życia. Częściej muszą się z nim mierzyć osoby, które:

  • nadużywają alkoholu
  • palą papierosy
  • często przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • regularnie piją kawę
  • cierpią na nadciśnienie tętnicze
  • mają problemy z tarczycą

Receptą na częste bóle głowy może być również zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Nie można dopuszczać do zbyt dużych przerw między posiłkami, ponieważ prowadzi to do spadku glikemii, która może objawiać się bólami głowy. Podobnie może o sobie dawać znać organizm odwodniony. Produkty wysoko przetworzone oraz słodycze zawierają wysokie stężenia składników (np. glutaminianu sodu czy fenyloanaliny), które mogą prowadzić do wystąpienia migreny. Osoby borykające się z bólami głowy powinny również unikać spożywania produktów alkoholowych, herbat czy nabiału.

W celu określenia przyczyn częstych bóli głowy warto skonsultować swoje samopoczucie z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w ustaleniu źródeł dolegliwości. Często konieczne jest również oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn (grzybów, pasożytów czy metali ciężkich), które mogą odpowiadać za dolegliwości bólowe.

Pan Paweł z Krakowa cierpiał na częste bóle głowy

[pull_quote_center]Zawsze byłem zdrowym człowiekiem, nic mi nie dokuczało, aż tu nagle pojawił się ten silny ból głowy. Na początku myślałem, że to może zatoki, że się przeziębiłem, ale to wcale nie chciało przejść. Zacząłem wędrówkę po lekarzach, jednak nikt nie wiedział, jak mi pomóc. Brałem tony leków przeciwbólowych, byle jakoś przetrwać dzień. No ale ile można się truć proszkami? Zacząłem szukać pomocy i znalazłem informację o teście, dzięki któremu można ustalić przyczyny dolegliwości. Zapisałem się i to był bardzo dobry pomysł. W Revitum zostałem dokładnie przebadany, specjalista polecił mi kurację na częste bóle głowy. Obecnie nic już mnie nie boli, czuję się znacznie lepiej, odzyskałem dawną energię. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc i polecam innym, którzy cierpią na częste bóle głowy.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Istnieje wiele, często wykluczających się przyczyn powstawania dolegliwości bólowych. Dopóki nie będziemy z całą pewnością wiedzieć, co je powoduje, pozbycie się bóli może być bardzo utrudnione. W celu ustalenia źródeł choroby warto zadbać o całościową diagnostykę organizmu. Polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który pozwoli na poznanie stanu zdrowia oraz usunięcie przyczyn problemów zdrowotnych – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu pozwala na kompleksowe poznanie stanu zdrowia oraz określenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami mającymi wpływ na powstawanie groźnych chorób, jak również męczących dolegliwości takich jak częste bóle głowy. Obciążenia takie jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie mogą prowadzić do upośledzenia funkcjonowania układu odpornościowego oraz zwiększenia ryzyka zapadalności na różnego typu choroby. Wykonanie Testu jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne, w jego trakcie nie zachodzi żadna niepowołana ingerencja w organizm. Integralną częścią wizyty w Revitum jest konsultacja z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który oceni stopień obciążenia organizmu oraz dobierze odpowiednie preparaty, które pomogą przywrócić równowagę w organizmie. Nie czekaj, aż częste bóle głowy odbiorą ci energię do działania – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply