Skóra

Wysypka na ciele – czy warto się nią niepokoić?

Może pojawić się niespodziewanie lub też być efektem oddziaływania negatywnych czynników .Wysypka na ciele to częsta przypadłość, która budzi zrozumiały niepokój. Przeczytaj, co warto wiedzieć na jej temat oraz jak skutecznie z nią walczyć.

Wysypka na ciele może wiązać się z różnymi chorobami, również tymi, które wymagają zaawansowanej diagnostyki oraz podjęcia zdecydowanych środków zaradczych.

Wysypka na ciele – najczęściej występujące rodzaje:

Plamki

Często mają związek z chorobami zakaźnymi takimi jak różyczka czy odra. Często pojawia się na twarzy, ale również obejmuje ramiona i uszy.

Grudki

Pojawiające się na skórze zmiany sprawiają, że staje się ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Często mają one związek z przebiegiem farmakoterapii – grudki mogą pojawić się po podaniu penicyliny czy innych typów antybiotyków.

Rumień

To częsty odczyn skórny po ugryzieniu przez owady. Jest szczególnie niebezpieczny, jeśli przybiera kształt kolisty i szybko się rozprzestrzenia. Może mieć związek z ugryzieniem przez kleszcza zarażonego boreliozą.

Pokrzywka

Jeśli pojawiła się na skórze, to znak, że możesz być na coś uczulony. Zazwyczaj pokrzywka swędzi lub boli. Ten odczyn skórny może pojawić się po ukąszeniu owada lub styczności z silnym alergenem. Czasem łączy się ona również z nadmierną ekspozycją na światło słoneczne.

Pani Wiesława z Krakowa: Męczyła mnie nieestetyczna wysypka na ciele

[pull_quote_center]Zauważyłam ją jakiś czas temu, ale wydawało mi się, że to samo przejdzie, że może to kolejny atak alergii. Jednak krótki, które na początku były różowe, potem stały się czerwone i zaczęły mocno swędzieć i ropieć. Zaczęłam się martwić,co z tym zrobić, jednak przeraziłam się dopiero, gdy dermatolog rozłożył ręce i powiedział, że nie wie, jak mi pomóc. Przypisane przez innego lekarza maści też nie pomogły. W końcu zwierzyłam się koleżance z tego problemu i ona powiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Dzięki wizycie, na którą zapisałam się do Revitum, dowiedziałam się, co jest przyczyną moich problemów skórnych oraz w jaki sposób mogę się ich pozbyć. Zastosowałam przypisaną mi kurację i wysypka na ciele zniknęła właściwie od razu! Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi profesjonalnej pomocy oraz polecam ten test wszystkim, którzy martwią się swoim zdrowiem.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Wszelkie krostki, ropnie, zmiany na skórze, zaczerwienienia powinny wzbudzać naszą uwagę, ponieważ mogą mieć związek z poważnymi problemami zdrowotnymi, których lekceważenie może się zemścić w postaci przewlekłych problemów zdrowotnych. Nasza skóra szwankuje również wtedy, gdy organizm jest zbyt mocno obciążony toksycznymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie, które mogą wpływać na rozregulowanie pracy całego organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które pozwala na poznanie sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych już na poziomie komórkowym. Umożliwia to sprawdzenie stanu zdrowia oraz określenie rodzaju zagrożeń, które sprzyjają powstawaniu niepokojących zmian skórnych. Test Obciążeń wykorzystuje sprawdzone rozwiązania opracowane przez cenionego specjalistę, dra Volla szeroko stosowane w krajach Europy Zachodniej. Badanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również zupełnie bezinwazyjne. Nie musisz poświęcać na niego wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie zindywidualizowanej kuracji, która pomoże uporać się z nadmiarem obciążeń w organizmie oraz przywróci utraconą witalność.

Leave a Reply