Skóra

Egzema na dłoniach – jeden z objawów pogorszenia stanu zdrowia

Wypryski, przebarwienia, nieestetyczne palmy… Egzema na dłoniach może nie tylko być problemem estetycznym, ale również wskazywać na problemy ze zdrowiem. Dowiedz się więcej o zmianach skórnych oraz o sposobach wzmacniania zdrowia.

Stan zapalny skóry dłoni, czyli egzema może pojawić się u około 10 proc. osób. Często muszą się z nim mierzyć osoby mające kontakt ze środkami chemicznymi, np. w medycynie, jak również pojawia się u kosmetyczek i fryzjerów. Egzema na dłoniach nie jest zaraźliwa, jednak może budzić dyskomfort oraz prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości.

Egzema na dłoniach może przybierać postać od łagodnej po bardziej zaawansowaną, która jest odporna na próby leczenia objawowego. Zmiany skórne mogą pojawiać się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz dłoni. Częste objawy egzemy to sucha, nadwrażliwa skóra pokryta wypełnionymi płynem wypryskami, które w ciężkiej postaci mogą pękać i powodować dolegliwości bólowe.

Egzema na dłoniach – sposoby leczenia

Pozbywanie się zmian skórnych może się wiązać z koniecznością zmiany stylu życia oraz skorzystania z naturalnych preparatów, które mają właściwości oczyszczające oraz łagodzące. Osoby chore muszą zapomnieć o długich, gorących kąpielach. Skóra dłoni tego nie znosi! Dla złagodzenia zmian skórnych zalecane są jedynie krótkie prysznice w umiarkowanej temperaturze, które nie prowadzą do nadmiernego zmiękczenia skóry. Każdy kontakt z wodą powinien również wiązać się z natłuszczeniem skóry produktami zawierającymi glicerynę. Właściwości przeciwzapalne oraz regenerujące ma olejek arganowy. Osoby cierpiące na egzemę mogą również wypróbować olej kokosowy oraz olej z wiesiołka, które mogą przywrócić zdrowy wygląd skóry. Objawy egzemy łagodzą również okłady z miąższu aloesu oraz z liści stewii.

Pani Maria z Gliwic: Martwiła mnie bardzo moja egzema na dłoniach

[pull_quote_center]Z racji wykonywanego zawodu często muszę myć ręce, co powoduje, że są one suche oraz szorstkie. Jednak dwa miesiące temu zauważyłam na nich dziwne wypryski wypełnione płynem, które w żaden sposób nie chciały same zniknąć. Stosowałam różne preparaty, piłam ziółka, które zawsze działały, ale tym razem nie było pozytywnej zmiany. Zaniepokoiłam się tym, potem poszłam do znajomej zielarki, która zawsze mi pomagała w takich sytuacjach, ale niestety, wciąż nie było efektu. Na szczęście w Internecie znalazłam informację, że istnieje jakaś nowa metoda diagnostyczna, która pomaga w takich męczących dolegliwościach. Zapisałam się na wizytę w Revitum, gdzie w końcu poznałam szczegółowo, jaki jest stan mojego zdrowia oraz co mogę zrobić, by pozbyć się tych zmian skórnych. Dostałam również specjalną kurację, dzięki której już po kilku dniach od zastosowania zauważyłam pozytywne zmiany na mojej skórze. Jestem bardzo zadowolona z tego, co udało się osiągnąć dzięki Testowi i kuracji.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Zmiany skórne, w tym egzema na dłoniach mogą wskazywać na zaburzenie równowagi w obrębie narządów wewnętrznych nadmiernie obciążonych szkodliwymi toksynami takimi jak pasożyty, grzyby czy metale ciężkie. W celu poznania stanu zdrowia warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala wykorzystać możliwości, które daje nowoczesna technologia połączona z wieloletnim doświadczeniem cenionego specjalisty dra Volla pozwalają nie tylko na ocenienie stanu zdrowia poprzez sprawdzenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie. Mają one bowiem bezpośredni wpływ na to, jak funkcjonujemy na co dzień. Lekceważenie ich nagromadzenia w organizmie może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego właśnie rozwiązaniem staje się nieinwazyjne oraz bezbolesne badanie, które odpowie na wiele pytań dotyczących stanu naszych narządów wewnętrznych. Wykonanie Testu jest zupełnie bezpieczne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Integralną częścią wizyty w Revitum jest również konsultacja wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże dobrać odpowiednie środki zaradcze, które pomogą w pozbyciu się problemu zdrowotnego. Nie czekaj, aż dolegliwości odbiorą ci radość życia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply