Codzienne dolegliwości

Gumkowanie hemoroidów – częsta metoda pozbywania się żylaków odbytu

Ból, pieczenie, swędzenie… Te dolegliwości to codzienność dla osób, które zmagają się z żylakami odbytu, czyli hemoroidami. Jedną z popularnych metod zwalczania dolegliwości jest gumkowanie hemoroidów. Dowiedz się, na czym ono polega oraz jak uzyskać zdrowie na lata.

Najczęstsze objawy, które towarzyszą żylakom odbytu to:

  • krwawienia po wypróżnieniu
  • swędzenie
  • pieczenie
  • ból
  • widoczne zgrubienia w okolicy odbytu

We wczesnym etapie choroby lekarze zalecają zazwyczaj stosowanie czopków i maści, które mają złagodzić objawy. Jeśli nie następuje poprawa, pacjentowi proponuje się gumkowanie hemoroidów. Metoda ta jest zalecana przez lekarzy jako nieinwazyjna oraz niewymagająca wykonywania skomplikowanego zabiegu chirurgicznego. Podczas jednej wizyty procesowi gumkowania może być poddany zarówno jeden, jak i kilka hemoroidów.

Gumkowanie hemoroidów – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu zaleca się oczyszczenie jelita grubego (np. przez zastosowanie środków przeczyszczających). W trakcie zabiegu lekarz zakłada specjalną opaskę, która odcina dopływ krwi do hemoroidu i sprawia, że po kilku – kilkunastu dniach on samoistnie odpada (zazwyczaj odpadnięcie następuje między 10 a 16 dniem po zbiegu). Zabieg trwa kilkanaście minut, bezpośrednio po nim możliwy jest powrót do domu.

Zabieg ten może wiązać się z powikłaniami takimi jak silny ból związany z nieprawidłowym założeniem gumek lub nadmiernym skurczem zwieracza. W odbycie może również pojawić się zakrzep odczuwany jako twardy guzek, jak również może dojść do powstania ropnia oraz owrzodzenie błony śluzowej w okolicy żylaka odbytu. Gumkowanie hemoroidów uznawane jest za bardzo skuteczną metodę pozbywania się dyskomfortu w obrębie odbytu – w ten sposób można pozbyć się 80 proc. żylaków odbytu I i II stopnia.

Pani Grażyna z Łodzi: Miałam gumkowanie hemoroidów, ale problemy zdrowotne nie ustąpiły

[pull_quote_center]Niestety, od lat mam problemy ze zdrowiem. Jak nie płuca, to żołądek… Ciągle coś. Ostatnio zaczęły mi wyjątkowo dokuczać hemoroidy, które pojawiły się u mnie po ciąży. Przez wiele lat był spokój, nic mnie nie bolało, ale nagle sytuacja się zmieniła i zaczęłam czuć pieczenie oraz zauważyłam krwawienia. Niestety, żadne maści nie pomagały, dlatego udałam się na gumkowanie hemoroidów. Zabieg się udał, ale wciąż czułam się źle – nie miałam na nic siły, męczyły mnie zaparcia. Wiedziałam, że problemy toaletowe sprzyjają powrotowi hemoroidów, dlaczego zaczęłam szukać jakiejś pomocy. W pracy koleżanka powiedziała mi o teście i kuracji, które postawiły ją na nogi po długich problemach zdrowotnych. Zainteresowałam się tym i zapisałam na wizytę. Dzięki temu trafiłam do specjalistów, którzy bardzo uważnie ocenili mój stan zdrowia oraz dobrali kurację. Obecnie po zaparciach nie ma już ani śladu, a mi znacznie przybyło energii. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z wypróżnieniami, hemoroidy… Te dolegliwości ma coraz więcej Polaków. Nasz szybki, niezdrowy tryb życia oraz rosnące zanieczyszczenie środowiska mogą przyczyniać się do powstawania problemów zdrowotnych. Dlatego właśnie nie warto zwlekać z diagnostyką, która pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz rozwiąże męczące problemy zdrowotne – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to rozwiązanie dla osób, które borykają się z nawracającymi problemami zdrowotnymi. Jedynie ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości może pomóc w trwałym ich usunięciu. Sprawdzenie stanu zdrowia na poziomie komórkowym oraz sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych daje szerokie pole do określenia stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi obciążeniami oraz dobrania indywidualnych środków zaradczych. Badanie wykonywane w Revitum jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Integralną częścią wizyty jest konsultacja otrzymanych wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w dobraniu skutecznej kuracji opartej na sprawdzonych, w pełni naturalnych preparatach. Nie czekaj, już dziś zadbaj o swoje zdrowie i zapisz się na Test!

Leave a Reply