Codzienne dolegliwości

Krzywica u niemowląt – czy wiesz, jak się objawia?

Twoje dziecko wolno rośnie, jest apatyczne oraz nie ma apetytu? Uważaj, to może być oznaka niedoboru witaminy D3. Krzywica u niemowląt może prowadzić nawet do zahamowania rozwoju, dlatego warto zadbać o dostarczanie odpowiednich składników odżywczych.

Krzywica u niemowląt to najczęściej efekt niedoboru ważnej dla organizmu witaminy D3, która odpowiada za wchłanianie wapnia i fosforu w jelitach, co przekłada się na budowanie tkanki kostnej. Dodatkowo prawidłowy poziom tej witaminy jest niezbędny dla zachowania równowagi w obrębie układu nerwowego oraz odpornościowego. Najczęściej problem z witaminą D3 występuje u dzieci do drugiego roku życia. Na krzywicę narażone są dzieci długo karmione jedynie piersią, co może skutkować niedoborem ważnych pierwiastków takich jak wapń czy fosfor, ważnych dla prawidłowego rozwoju układu kostnego maluszka. Choroba ta może również pojawić się u dzieci, które cierpią na problemy z układem pokarmowym, a zwłaszcza na problemy z wchłanianiem składników pokarmowych.

Krzywica u niemowląt prowadzi do większej podatności tkanki kostnej na urazy oraz obniżenia napięcia mięśniowego. Dodatkowo może dojść do wzdęcia brzuszka oraz zahamowania ząbkowania. Dziecko może stać się apatyczne i płaczliwe, jak również stracić apetyt.

Naturalnym źródłem witaminy D3 są ryby morskie oraz nabiał. Witamina ta wytwarza się również podczas ekspozycji dziecka na słońce. W naszej strefie klimatycznej wiele maluchów cierpi na niedobór witaminy D z powodu zbyt małej ilości dni słonecznych. W przypadku, gdy dziecko odczuwa dolegliwości związane z niedoborem „witaminy słońca”, pomocne może być dobranie odpowiednich suplementów.

Pani Weronika z Gliwic: Słyszałam, że krzywica u niemowląt może być groźna

[pull_quote_center]Od początku starań o dziecko chciałam zrobić wszystko, by moje dziecko urodziło się zdrowe i silne. Dbałam o swoją dietę, przyjmowałam suplementy, dużo się ruszałam, by wzmocnić ciało…Kiedyś przeczytałam o tym, że krzywica u niemowląt może być groźna. Zainteresowałam się więc możliwością sprawdzenia, czy mój organizm jest w stanie zapewnić dziecko wszystko, co najlepsze. Chciałam, by potrzebne dziecku do rozwoju substancje znalazły się w moim pokarmie. Dlatego też udałam się do Revitum, żeby sprawdzić, jak sobie radzą moje narządy wewnętrzne. Dzięki specjalistycznemu badaniu oraz dopasowaniu kuracji do moich potrzeb wiem, że jestem w pełni gotowa na pojawienie się mojego dziecka. Dziękuję za pomoc w tym ważnym dla mnie momencie![/pull_quote_center] [quote_box_center]Krzywica u niemowląt może wynikać z różnych czynników, takich jak obciążenia genetyczne czy problemy metaboliczne. Ważne jest również zauważenie, że krzywica u niemowląt może rozwijać się, gdy w ich diecie brakuje odpowiednich substancji. Dlatego też planując ciążę warto sprawdzić, w jakim stanie jest nasz organizm oraz czy nie mamy niedoborów ważnych substancji mineralnych. W tym celu polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to owoc nowoczesnych poszukiwań w zakresie całościowej diagnostyki organizmu oraz profilaktyki chorób. Badanie oparte jest na sprawdzonej formule cenionego specjalisty dra Volla, która jest powszechnie stosowana w krajach Europy Zachodniej. Dzięki możliwości ocenienia stanu narządów wewnętrznych oraz obciążenia komórek szkodliwymi toksynami (grzybami, pasożytami, metalami ciężkimi) możliwe jest określenie źródła dolegliwości oraz dobranie skutecznej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemu. Wykonanie badania jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Doświadczony specjalista biomedycyny wykonujący Test pomoże w interpretacji wyników oraz dobraniu skutecznej, zindywidualizowanej kuracji, która pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz wzmocnieniu naturalnej witalności.

Leave a Reply