Drogi oddechowe

Jak leczyć zatoki – 3 sprawdzone sposoby

Leczenie zatok to często trudny i długotrwały proces, który często wymaga konsultacji ze specjalistą. Istnieje wiele sposobów przywracania ich naturalnej sprawności. Poznaj 3 sprawdzone sposoby, jak leczyć zatoki.

Jak leczyć zatoki – poznaj sprawdzone sposoby:

Płukanie solanką

Sól ma bardzo dobre właściwości ściągające i likwidujące dolegliwości bólowe. W celu złagodzenia dolegliwości zatok warto przygotować solankę z pół litra ciepłej wody i łyżeczki soli. Przygotowany roztwór wlewamy do nos kilka razy dziennie.

Inhalacje

Napary z soli lub ziół (rumianku, majeranku czy mięty) pomogą pozbyć się zalegającej w zatokach wydzieliny, zmniejszyć obrzęk śluzówki oraz zmniejszą dolegliwości bólowe.

Kuracja ciepłem

Pomocne może być również masowanie zaatakowanych zatok ciepłą wodą pod prysznicem oraz rozgrzewanie zaatakowanych okolic maścią kamforową. Leczniczy wpływ na zatoki mają również okłady z nagrzanych woreczków soli lub piasku. Często stosuje się również nagrzewania lampą kwarcową czy nacieranie chorych okolic maścią bursztynową.

Masz chore zatoki? Dieta może pomóc

Nasz organizm walczący z problemami zatok może potrzebować ogólnego wzmocnienia. Prawidłowa dieta pomoże w usunięciu dolegliwości oraz przyspieszy powrót do zdrowia. W trakcie infekcji zatok warto wypróbować potrawy na bazie kaszy jaglanej, która ma właściwości osuszające, jak również wzbogacić dietę o warzywa takie jak rzodkiewka, seler czy rzepa. Nie można również zapominać o dobroczynnych właściwościach rodzimego czosnku i cebuli. Zatkany nos szybciej się udrożni, jeśli codzienne posiłki zostaną wzbogacone o szczyptę ostrych przypraw.

Pan Krystian z Gorzowa: stosowałem już różne sposoby, ale wciąż nie wiedziałem, jak leczyć zatoki

[pull_quote_center]Wszystko zaczęło się od niedoleczonego przeziębienia. Nie miałem czasu na długie chorowanie, więc zaaplikowałem sobie leki bez recepty i poszedłem do pracy. Przez miesiąc bł spokój, miałem tylko lekki katar, który starałam się ignorować, ale potem znowu pojawił się ten silny ból. Nie chciał ustąpić, mimo kolejnych leków i wizyty u lekarza. Nie wiedziałem co robić, chodziłem do jakichś zielarzy czy innych uzdrowicieli, bo ile można się męczyć z codziennym bólem? Koleżanka w pracy, widząc, jak się męczę powiedziała mi o teście, który diagnozuje przyczyny problemów ze zdrowiem. Od dawna interesuje się tego typu tematami, więc uznałem, że sprawdzę, jak to działa. Zapisałem się na wizytę i to właśnie dzięki niej wiem, dlaczego mam problemy z zatokami. Specjalista bardzo uważnie zbadał mój organizm oraz dobrał odpowiednią kurację. Obecnie czuję się znacznie lepiej, zatoki mnie w końcu nie bolą, skończył się ten okropny katar, a ja mogę funkcjonować normalnie. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc i będę polecał Revitum znajomym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z zatokami mogą świadczyć o ogólnym pogorszeniu stanu zdrowia oraz osłabieniu sił układu odpornościowego. Stany zapalne zatok często charakteryzują się tendencjami do nawrotów mimo odejmowanego leczenia. Jeśli więc przez dłuższy czas doświadczamy problemów z zatokami, warto zastanowić się jaka jest tego przyczyna. Jedynie poznanie źródeł dolegliwości może pomóc w trwałym usunięciu problemów zdrowotnych. Dlatego właśnie polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie, które przynosi przełom w badaniach diagnostycznych całego organizmu. Sprawdzona metoda opracowana przez dra Volla, szeroko stosowana w krajach Europy Zachodniej, pozwala na śledzenie zmian, które zachodzą w ciele już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest określenie przyczyn powstawania problemów zdrowotnych oraz dobranie skutecznych metod zaradczych. Dowiedz się, jak leczyć zatoki i poczuj ulgę na lata!

Leave a Reply