Układ pokarmowy

Perystaltyka – co zrobić, by nie była źródłem problemów?

Perystaltyka, czyli ruch jelit często spędza sen z powiek zarówno młodszym, jak i starszym. Problemy z układem pokarmowym mogą świadczyć o ogólnym złym stanie zdrowa i motywować do zadbania o swoje zdrowie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Perystaltyka to jeden z naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Pod tą nazwą kryją się ruchy robaczkowe jelit, czyli skurcze mięśni gładkich. Mają one swój rytm, jednak czasem zdarza się, że stają się one zbyt przyspieszone albo zbyt leniwe. W takiej sytuacji często diagnozuje się choroby, które rozregulowywać naturalną równowagę organizmu.

Dla zdrowia niekorzystna jest zarówno zbyt leniwa, jak i zbyt szybka perystaltyka. Zbyt powolne ruchy robaczkowe mogą być związane z siedzącym trybem życia, stresem czy niedojadaniem. W efekcie dochodzi do pojawienia się zaparć. Często pomocne w takiej sytuacji może być zwiększenie ilości przyswajanego codziennie błonnika oraz aktywność fizyczna.

Zbyt szybka perystaltyka może objawiać się biegunkami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często objaw ten ma związek z alergia lub nietolerancją pokarmową, ale może wskazywać również na inne poważne schorzenia. W przypadku długotrwale utrzymujących się biegunek konieczna jest konsultacja ze specjalistą, ponieważ może dojść do odwodnienia organizmu.

Pan Jan z Krakowa: Moim problemem była perystaltyka

[pull_quote_center]Od dłuższego czasu miałem problemy z wypróżnieniami i uporczywym bólem brzucha, który powracał po każdym posiłku. Odwiedziłem wielu lekarzy, potem byłem też u zielarzy i znachorów, ale nikt nie umiał mi pomóc. Byłem już bardzo zniechęcony, a objawy się tylko nasilały. W końcu szukając pomocy w internecie natknąłem się na informację o teście diagnozującym przyczyny dolegliwości. Od razu uznałem, że to może być rozwiązanie mojego problemu. Wizyta w Revitum mnie nie zawiodła, dowiedziałem się, dlaczego moja perystaltyka jest taka słaba oraz co mogę zrobić, by sobie pomóc. Dostałem również kurację, która powoli przywraca mi zdrowie. Mam mniej biegunek, lepiej reaguję na posiłki. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Przyczyny problemów z perystaltyką mogą być różne – od nadmiernego stresu, przez złą dietę i brak odpowiedniego oczyszczania organizmu. Wiele osób przez dłuższy czas boryka się z problemami zdrowotnymi, które odbierają im radość życia, jednak nie wiedzą, że to obciążenia organizmu mogą być przyczyną ich dolegliwości .W celu określenia przyczyn złego stanu zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu,które umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz ustalenie “słabych punktów” w pracy narządów wewnętrznych, które wymagają wzmocnienia. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Integralną częścią wizyty w Revitum jest konsultacja wyników badania z doświadczonym specjalistą biomedycyny, co pozwala na określenie możliwych środków zaradczych w oparciu o sprawdzone, naturalne preparaty. Dzięki przypisanej kuracji możliwe jest oczyszczenie organizmu ze złogów obciążeń oraz wzmocnienie naturalnych sił witalnych.

Leave a Reply