Układ pokarmowy

Regeneracja wątroby – jak przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie?

Wątroba to narząd, który ma bardzo duże możliwości regeneracyjne. Jednak wieloletnie zatruwanie organizmu toksynami oraz obciążeniami może prowadzić do pojawienia się dolegliwości ze strony tego narządu. Istnieją jednak sprawdzone sposoby regenerowania obciążonej wątroby. Dowiedz się więcej na ten temat.

W procesie regeneracji wątroby bardzo ważna jest zmiana nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Nasza wątroba bardzo nie lubi alkoholu, papierosów i kawy, jak również tłustego, przetworzonego jedzenia typu fast food. Istotna jest również eliminacja typów produktów, które nie sprzyjają zdrowiu wątroby: pieczywa, czerwonego mięsa, słodyczy oraz grzybów. W diecie powinny znaleźć się duże ilości warzyw, ryb oraz owoców.W procesie regeneracji wątroby istotne jest również określenie poziomu obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami, np. pasożytami, grzybami czy metalami ciężkimi.

Regeneracja wątroby – pomyśl o niej, kiedy odczuwasz następujące dolegliwości:

  • gorycz w ustach
  • bóle brzucha
  • duże wahania nastroju, silna drażliwość
  • brak energii do działania
  • zażółcenie skóry
  • wzdęcia
  • biegunki
  • łaknienie słodyczy
  • nadmierne przybieranie na wadze

Wątroba jest organem o szczególnym znaczeniu dla naszego sprawnego funkcjonowania. Dzięki niej możliwe jest przetwarzanie energii z glukozy, jak również produkowanie białka oraz aminokwasów. Narząd ten pełni bardzo istotną funkcję „oczyszczalni” – neutralizuje toksyny z pożywienia czy leków. Wytwarza żółć, dzięki której możemy trawić tłuszcze. Prawidłowa praca wątroby jest również niezbędna dla sprawnego funkcjonowania układu odpornościowego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka jej schorzeń, jak również szybki reagowanie w przypadku pojawiający się dolegliwości. Całościowa diagnostyka organizmu pozwoli ustalić źródła dolegliwości oraz dobrać skuteczne środki zaradcze.

Pan Bartosz z Poznania: Była mi potrzebna regeneracja wątroby

[pull_quote_center]Po wielu latach szkodzenia swojemu zdrowiu, złej diety postanowiłem zmienić coś w swoim stylu życia i zadbać o siebie. Dodatkowo zaczęły mnie męczyć bóle brzucha, często wymiotowałem i miałem biegunki. Od kolegi w pracy dowiedziałem się, że istnieje test, który diagnozuje przyczyny problemów zdrowotnych. Nie wierzyłem w takie metody, ale postanowiłem jednak spróbować. Dzięki Testowi dowiedziałem się, jak zawalczyć o zdrowie wątroby, jak znowu czuć się lepiej. Obecnie stosuję kurację, dzięki której czuję się lepiej, nie mam już bóli wątroby, wróciła też dawna energia do działania.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Wątroba ma bardzo duże możliwości regeneracyjne (stąd możliwość wykonywania przeszczepów wątroby od członków rodziny), jednak długotrwałe obciążanie jej toksynami może prowadzić do pojawienia się dolegliwości takich jak ból, ciągłe zmęczenie czy uczucie goryczy w ustach. W celach usunięcia nieprzyjemnych objawów warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które wiedzą, że w ich przypadku regeneracja wątroby jest niezbędna. Dzięki nowatorskim możliwościom diagnostycznym pozwala na poznanie stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami, które mogą szkodzić wątrobie. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Po jego wykonaniu i omówieniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która pomoże w oczyszczeniu organizmu oraz wzmocnieniu prawidłowej pracy wątroby.Nie marnuj czasu – regeneracja wątroby jest w dzisiejszych czasach niezbędna!

Leave a Reply