Skóra

Uczulenie na twarzy – czy wiesz, że może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych?

Przebarwienia, krostki, plamy na twarzy… Traktujemy je zazwyczaj jako chwilowe niedomaganie skóry czy oznakę alergii. Jednak niewiele osób wie, że lekceważenie tych objawów może zemścić się w postaci poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź, dlaczego uczulenie na twarzy może być niebezpieczne.

Najczęściej zmiany na skórze są objawem niepożądanej i nadmiernej reakcji organizmu na czynnik zewnętrzny, który pobudza do pracy układ immunologiczny, który broni się przed “wrogiem”. W efekcie na skórze pojawiają się wybroczyny, krostki czy grudki. Często nieestetyczne zmiany powstają po zetknięciu się skóry twarzy z niepożądanymi kosmetykami, środkami czystości czy domową chemią. Na skórze objawia się również alergia pokarmowa, np. na truskawki, mleko czy owoce.

Uczulenie na twarzy może przybierać różne kształty. U części osób na skórze pojawiają się swędzące krostki, inni skarżą się na plamy czy ropiejące pęcherze. Zazwyczaj zmiany skupiają się w okolicach ust i policzków, czasem rozsiewają się na dekolt.

Uczulenie na twarzy może łączyć się z innymi dolegliwościami takimi jak:

 • wymioty
 • biegunka
 • kaszel
 • ból głowy
 • ogólne pogorszenie samopoczucia
 • Uczulenie na twarzy może świadczyć o nieprawidłowościach w diecie. Umiejętne dobieranie produktów żywnościowych oraz unikanie przetworzonej, pełnej chemii żywności pozwoli odzyskać promienną cerę oraz wzmocnić zdrowie. Specjaliści zalecają, by wyeliminować z codziennych posiłków produkty silnie alergizujące, takie jak bogate w gluten pieczywo (zwłaszcza jasne), mleko krowie, ser żółty czy orzeszki ziemne. Istotne jest również uważne czytanie etykiet oraz unikanie potraw zawierających chemiczne dodatki, konserwanty i „ulepszacze”. Niewskazane są również wszelkie używki – kawa, papierosy czy alkohol.

  Pani Katarzyna z Poznania często miała uczulenie na twarzy

  [pull_quote_center]Jestem alergiczką od dziecka, zmagam się zarówno z alergenami wziewnymi, jak i pokarmowymi. Od pewnego czasu dolegliwości się nasiliły, jednak zupełnie nie wiedziałam, co zrobić, by się ich pozbyć. Wstydziłam się wychodzić na ulicę, bo ciągle miałam zmiany skórne, które szpeciły mi twarz. W pracy koleżanki złośliwie o mnie plotkowały, czułam się gorsza i brzydsza. Szukałam pomocy w internecie i dowiedziałam się, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałam, że warto skorzystać z takiej możliwości. Dzięki Revitum i kuracji przypisanej przez specjalistę mam dzisiaj piękną, gładką skórę, która zachwycają się wszyscy. Bardzo dziękuję za pomoc i polecam ten test innym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Skóra bardzo intensywnie reaguje na wszelkie zanieczyszczenia i substancje uczulające, które atakują nas każdego dnia. W celu poprawy jej stanu, ale również ustalenia źródeł dolegliwości warto skorzystać z możliwości, które daje nowoczesna całościowa diagnostyka organizmu w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

  Wiele osób przez dłuższy czas boryka się z dolegliwościami, które nie są w pełni zdiagnozowane lub w odpowiedni sposób leczone. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść Test Obciążeń Organizmu, nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, które da odpowiedź na pytanie o jego słabe punkty. Wykonanie Testu to szansa na poznanie realnych źródeł problemów zdrowotnych. Dzięki temu możliwe jest trwałe pozbycie się męczących dolegliwości zdrowotnych oraz wzmocnienie naturalnych sił witalnych organizmu. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. Integralna częścią badania jest omówienie wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny oraz dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemów zdrowotnych oraz przywróci dawną witalność.

  Leave a Reply