Układ pokarmowy

Nieswoiste zapalenie jelit – choroba, na którą cierpi coraz więcej Europejczyków

Eksperci biją na alarm: coraz więcej osób cierpi na nieswoiste zapalenie jelit! Z tym problemem zdrowotnym zmaga się już 3 mln mieszkańców Europy. Dlatego właśnie nie warto lekceważyć nawet najmniejszych objawów, bo mogą wskazywać na początek problemów z układem pokarmowym.

Trudno lekceważyć takie objawy jak nagłe chudnięcie, ciągły ból brzucha czy biegunki, dlatego do lekarzy zgłasza się coraz większa liczba osób, które nie mogą sobie poradzić z problemami jelitowymi. Specjaliści zwracają uwagę, że ten problem zdrowotny najczęściej jest diagnozowany w młodym wieku – najwięcej chorych diagnozuje się w przedziale wiekowym 15 – 29 lat. Do tej pory najwięcej zachorowań pojawiało się na północy i południu Europy, ale Polska i jej sąsiedzi w szybkim tempie nadrabiają te smutne statystyki. Nieswoiste zapalenie jelit może w Polsce dotyczyć 50 tys. osób.

Nieswoiste zapalenie jelit – tak może się objawiać:

  • biegunka
  • ból brzucha
  • mdłości
  • bóle stawów
  • utrata masy ciała
  • spadek sił witalnych
  • brak apetytu

Integralną częścią dbania o stan swoich jelit (po poznaniu przyczyn dolegliwości oraz gruntownym oczyszczeniu organizmu z zalegających obciążeń) powinna być dieta. Zmiany w odżywianiu to podstawa dobrego samopoczucia oraz zachowania witalności. Osoby borykające się z dolegliwościami układu pokarmowego powinny zwracać szczególną uwagę na takie komponowanie posiłków, by zawierały one odpowiednie ilości witamin oraz składników mineralnych. Konieczne jest wyeliminowanie najbardziej „kłopotliwych” potraw, które mogą zwiększać dolegliwości. Wśród nich warto wymienić mleko, kapustę, surowe warzywa, pszenicę oraz grzyby. Wskazane w procesach z jelitami są zaś takie produkty jak kasza gryczana, ryby, pestki dyni, brokuły czy szpinak.

Pan Krzysztof z Łodzi miał nieswoiste zapalenie jelit

[pull_quote_center]Od pewnego czasu miałem nawracające problemy zdrowotne. Udało mi się pozbyć bólu zatok i głowy, ale potem pojawiły się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Myślałem, że to może jakieś zatrucie albo alergia, ale ból, skurcze i biegunka nie chciały przejść, zacząłem szukać pomocy. Lekarze przypisywali mi kolejne leki, ale pomagały tylko na krótko, potem problem powracał. W rozmowie z kolegą padło hasło: Test Obciążeń. Niespecjalnie miałem na to ochotę, ale uznałem, że warto spróbować. Byłem zaskoczony bardzo profesjonalnym podejściem i bardzo dokładnym badaniem. Dzięki niemu dowiedziałem się, że mój organizm jest bardzo obciążony szkodliwymi substancjami. Specjalista przypisał mi kurację, dzięki której czuję się znacznie lepiej – ból brzucha ustąpił, nie mam już biegunek. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Nasz układ pokarmowy bardzo intensywnie reaguje na wszelkie wahania wewnętrznej równowagi. Codziennie doświadcza on obciążenia szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie. Niedomaganie ze strony jelit to często początek poważnych problemów zdrowotnych, dlatego właśnie nie warto lekceważyć niepokojących sygnałów ze strony narządów wewnętrznych. W celu poznania stanu zdrowia oraz skutecznej profilaktyki polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Dzięki Testowi Obciążeń Organizmu możliwe jest poznanie przyczyn powstawania problemów zdrowotnych już na poziomie komórkowym. Umożliwia to precyzyjne określenie słabych punktów organizmu oraz wdrożenie działań, które przyniosą ulgę w codziennych dolegliwościach. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne, jak również zupełnie nieinwazyjne. Specjalista dokładnie bada wszystkie narządy wewnętrzne i określa możliwe metody działania. W zależności od stopnia obciążenia organów wewnętrznych toksynami możliwe jest dobranie skutecznej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych preparatach. Nie czekaj, aż dolegliwości odbiorą ci radość życia – już dziś zadbaj o swoje zdrowie i zapisz się na Test!

Leave a Reply