Układ pokarmowy

Perystaltyka jelit – jak usprawnić działanie układu pokarmowego?

Prawidłowa perystaltyka jelit jest bardzo istotna dla zachowania dobrego samopoczucia. Współcześnie coraz więcej osób boryka się z problemami w obrębie układu pokarmowego, objawiającymi się m.in. wzdęciami czy zgagą. Sprawdź, jak usunąć męczące dolegliwości oraz wzmocnić naturalne siły organizmu.

Perystaltyka jelit to nic innego jak ich naturalne, fizjologiczne ruchy – skurcze mięśni gładkich. Gdy skurcze te stają się zbyt wolne lub zbyt szybkie, może to świadczyć o rozwoju nieprawidłowości.

Zbyt rzadkie skurcze mięśni gładkich chorzy odczuwają w postaci zaparć. Jednak długotrwałe problemy z wypróżnieniem mogą prowadzić do pojawienia się poważnej choroby – uchyłkowatości jelit. Układ pokarmowy może pracować zbyt wolno, gdy organizm jest obciążony toksynami lub zaatakowany przez pasożyty.

Równie niebezpieczna dla zdrowia jest zbyt szybka perystaltyka jelit. Objawia się ona zbyt częstymi wypróżnieniami, czyli biegunką. Jest ona niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ może prowadzić do znacznego odwodnienia i osłabienia organizmu. Dodatkowo może dojść do zaburzenia równowagi bakteryjnej w obrębie jelit, co jest idealną sytuacją dla namnażania się groźnych grzybów zwłaszcza ze szczepu Candida alibcans.

Perystaltykę jelit można w znacznym stopniu usprawnić dzięki naturalnym sposobom, jednak zawsze warto rozpocząć od gruntownego sprawdzenia stanu zdrowia oraz oczyszczenia organizmu z toksyn, odpowiadających za problemy zdrowotne. Bardzo ważne jest, by w codziennym zabieganiu nie zapominać o nawadnianiu organizmu. Pomoże to wyeliminować problem zaparć. Inną, równie ważną kwestią jest spożywanie produktów bogatych w błonnik, np. pełnoziarnistego pieczywa, warzyw (marchwi, buraków czy szpinaku), fasoli, migdałów. Zaparciom sprzyjają słodycze, dlatego warto wyeliminować je z diety. Regulację wypróżnień wspomagają zioła, np. napary z mniszka lekarskiego czy imbiru, jak również kopru włoskiego.

Pan Wiesław z Koszalina: Szwankowała u mnie perystaltyka jelit

[pull_quote_center]Nie wiadomo kiedy zaczęły mi się problemy zdrowotne. Zawsze wydawało mi się, że o siebie dbam, żona zdrowo gotowała… Na początku myślałem, że to taka “uroda wieku”, w końcu z czasem człowiek staje się mniej sprawny. Zaczęły się częste bóle brzucha, zgaga i wzdęcia. W nocy budziło mnie pieczenie w przełyku, chciało mi się wymiotować. Męczyło mnie to coraz bardziej, nic nie pomagało: żadne tabletki czy domowe sposoby. Dodatkowo pojawiły się u mnie ciągłe biegunki. Byłem już zdesperowany, bo nic nie pomagało. Szukałem jakiejś pomocy w Internecie i tak natknąłem się na informację o Teście Obciążeń. Nie byłem zbytnio przekonany, ale uznałem, że spróbuję. Na wizycie dowiedziałem się, w jakim stanie są moje narządy wewnętrzne oraz dostałem specjalną kurację. Obecnie czuję się już znacznie lepiej, nie mam tej okropnej zgagi ani biegunki. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Nasza perystaltyka jelit jest bardzo czuła na wszelkie zachwiania ogólnej równowagi w organizmie. Gromadzenie się toksyn w organizmie może prowadzić do pojawienia się męczących, trudnych do zdiagnozowania w tradycyjny sposób dolegliwości. Jeśli od dłuższego czasu odczuwasz pogarszanie się samopoczucia, skorzystaj z możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie zmian zachodzących w organizmie oraz zapobieganiu pojawiania się chorób. Obciążenia organizmu takie jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie mogą przyczyniać się do pojawia dolegliwości oraz osłabiania sprawności układu immunologicznego. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by określić, w jakim stopniu zagrażają one naszemu zdrowiu. Test Obciążeń jet oparty na sprawdzonej formule dra Volla. Wykonanie badania jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Po omówieniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w usunięciu problemów zdrowotnych oraz sprawi, że perystaltyka jelit przestanie być zmartwieniem.

Leave a Reply