Dieta

Zdrowy jadłospis – pomoc w zachowaniu zdrowia

Nasze zdrowie w bardzo dużej mierze zależy od tego, co i w jakich ilościach spożywamy. Niestety, nawet dieta pozbawiona fast foodów i słodyczy nie gwarantuje dobrego samopoczucia. Dowiedz się, jak trwale odzyskać zdrowie oraz dobre samopoczucie przez zdrowy jadłospis.

Coraz więcej osób podejmuje w dzisiejszych czasach decyzję o usunięciu ze swojej diety produktów wysoko przetworzonych oraz zawierających duże ilości tłuszczu czy cukru. Jest to bardzo słuszne działanie, ponieważ częste ich spożywanie może prowadzić do poważnych chorób takich jak zawał serca, cukrzyca czy zmiany nowotworowe.

Zdrowy jadłospis – podstawowe zasady jego komponowania:

  • Posiłki muszą być spożywane regularnie – najlepiej, by było to 5 posiłków co 3 godziny.
  • Pamiętaj o spożywaniu płynów – to bardzo istotna część zdrowej diety! Warto spożywać duże ilości wody, naturalnych soków owocowych czy ulubionych herbat ziołowych.
  • Różnorodność – zdrowy jadłospis nie może kojarzyć ci się z monotonią, dlatego pamiętaj, by eksperymentować w kuchni i poznawać nowe smaki. Dzięki temu trudniej będzie ci sięgnąć po niezdrowe produkty.
  • Warzywa i owoce to podstawa, powinny pojawić się w każdym posiłku, ponieważ są źródłem cennych witamin i minerałów.
  • Produkty najwyższej jakości – jeśli to tylko możliwe, korzystaj ze sprawdzonych, lokalnych dostawców żywności. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój zdrowy jadłospis jest naprawdę zdrowy, czyli pozbawiony sztucznych dodatków i konserwantów.

Współcześnie wiele produktów, nawet tak zdrowych jak warzywa czy owoce, jest pełnych konserwującej „chemii”, dlatego warto pamiętać o właściwej suplementacji, która zredukuje braki minerałów oraz innych cennych substancji, niezbędnych dla zachowania zdrowia na lata. Konieczne jest również regularne oczyszczanie organizmu, który na codzień jest atakowany przez obciążenia takie jak zanieczyszczenia środowiska, bakterie czy wirusy.

Pani Kazimiera z Gliwic: Stosowałam zdrowy jadłospis, a mimo to dalej chorowałam

[pull_quote_center]Przez wiele lat popełniłam wiele grzeszków żywieniowych. Jadłam często, tłusto i słodko. W efekcie po czterdziestce wyglądałam i czułam się jak zupełna emerytka. Nie miałam siły na nic, nie mogłam się zmotywować do pracy, na schodach sapałam jak parowóz. Mimo że wydawało mi się, że waga nie wzrosła zbyt dużo, ciągle bolały mnie stawy i kręgosłup. Stosowałam różne specyfiki, myślałam, że jak schudnę, to będzie lepiej. Niestety, utracone kilogramy zaraz wracały, a ja ciągle czułam się źle. Nie wiedziałam już całkiem, co robić, byłam zupełnie załamana. Poskarżyłam się kiedyś koleżance, która wydawała mi się pełna energii. Ona powiedziała mi, że była na teście, który pomógł jej wrócić do zdrowia. Nie miałam już wiele do stracenia, więc uznałam, że spróbuję. W Revitum zostałam dokładnie zbadana, a specjalista dobrał mi kurację potrzebną dla zdrowia. Na początku nie wierzyłam, że to zadziała, ale przekonały mnie efekty. Nie tylko trwale pozbyłam się nadwagi, ale z dnia na dzień miałam więcej energii do działania. Bóle również odeszły w niepamięć. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i polecam ten test innym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Mimo tego, że coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojej diety na zdrowy jadłospis oraz eliminuje z niej niezdrowe składniki, wciąż bardzo wielu z nas zmaga się z chorobami cywilizacyjnymi oraz zaburzeniami pracy układu immunologicznego. Wynika to z tego, że pożywienie, które codziennie trafia na nasz stół, jest pełne chemicznych ulepszaczy, które są odkładają się w komórkach naszego organizmu. W celu odzyskania zdrowia niezbędne jest sprawdzenie, jakie są realne źródła naszych problemów. Polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na poznanie stanu zdrowia oraz ustalenie przyczyn nawracających problemów zdrowotnych. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne; w trakcie badania nie zachodzi żadna niepowołana ingerencja w organizm. Integralną częścią badania diagnostycznego jest konsultacja jego wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w dobraniu odpowiedniej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej organizm. W ten sposób trwale pozbędziesz się toksyn, które szkodzą twojemu zdrowiu oraz osłabiają układ odpornościowy. Postaw na nowoczesną diagnostykę, która pomoże ci wrócić do zdrowia. Już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply