Problemy z nietolerancją glutenu ma już nawet 20 proc. populacji. Zachęcanie do wyeliminowania tego rodzaju białka z diety to już nie tylko fanaberia związana ze zdrowym odżywianiem, ale coraz częściej konieczność. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
Alergia na gluten to nieprawidłowa reakcja organizmu na dostarczane do organizmu białko – gluten. Coraz więcej osób ma problemy z jego przyswajaniem i odczuwa męczące objawy alergii na gluten związane z nieprawidłową odpowiedzią układu immunologicznego na ten typ alergenu.
Najczęstsze objawy alergii na gluten:
- bóle brzucha
- zaparcia
- biegunki
- nudności
- wymioty
- obniżenie nastroju
- przewlekłe zmęczenie
- łupież
- zmiany skórne (np. wysypka)
- swędzenie skóry
- problemy z pamięcią
- bóle głowy
Gluten to nie tylko, jak się powszechnie sądzi, składnik chleba czy ciast, ale również coraz częstszy dodatek do fabrycznie produkowanych sosów, napojów czy panierek do mięsa. Dlatego też czasem samo pozbycie się pieczywa z diety może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Konieczne jest uważne czytanie etykiet oraz poszukiwanie rzetelnych źródeł informacji na temat problemów z glutenem.
Białko znajdujące się w pieczywie czy kaszach może nie tylko powodować fizyczne dolegliwości, ale również mieć destrukcyjny wpływ na stan psychiczny. Badania prowadzone wśród osób wykazujących objawy alergii na gluten wskazują, że mają oni mniejszą energię do działania, są bardziej apatyczne oraz częściej odczuwają smutek i gniew. Długotrwały wpływ szkodliwego białka na organizm może powodować pojawienie się stanów depresyjnych czy nerwicy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz diagnostyka problemów zdrowotnych.
Pani Jadwiga z Katowic: Te objawy alergii na gluten mnie wykańczały!
[pull_quote_center]Od trzech lat miałam problemy zdrowotne, z którymi w żaden sposób nie mogłam sobie poradzić. Zaczęło się od boli głowy, które nie przechodziły mimo różnych kuracji ani leków. Od pół roku doszły do tego bóle brzucha i biegunki. Nie mogłam nic zjeść, bo zaraz skręcałam się z bólu. Byłam przerażona, nie wiedziałam, co robić. Kiedyś koleżanka powiedziała mi, że jest taki test, który diagnozuje przyczyny chorób. Nie chciało mi się w to jakoś wierzyć, ale postanowiłam to sprawdzić. Zapisałam się na wizytę i wykonałam badanie. Przyznam szczerze, że mnie pozytywnie zaskoczyło. Dostałam profesjonalną diagnozę, dzięki której dzisiaj wiem, co robić, żeby być zdrową. Odstawiłam gluten, zmieniłam zasady panujące w kuchni i od razu poczułam poprawę. Przyjmuję przypisane mi preparaty i czuję się lżej, mam więcej energii, nie mam już tych męczących biegunek. Polecam ten test i kurację.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Objawy alergii na gluten takie jak bóle brzucha, zaparcia czy biegunki to poważne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Nie warto lekceważyć problemów zdrowotnych, ponieważ bez dobrania właściwych środków zaradczych ich pozbycie się może okazać się niemożliwe. Dlatego też warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Test Obciążeń Organizmu pozwala na ustalenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami, w tym również glutenem. Nasze ciało może nie radzić sobie z toksynami, które mu codziennie dostarczamy i dawać sygnały w postaci bóli brzucha czy osłabienia. Bez ustalenia przyczyn powstawania dolegliwości trudno jest dobrać skuteczne środki zaradcze. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który dzięki swojej nowatorskiej formule pozwala na całościowe poznanie stanu zdrowia. Wykonanie testu jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne, jak również bezbolesne. Po przeprowadzeniu badania doświadczonych specjalista biomedycyny może polecić sprawdzoną, naturalną kurację, która oczyści narządy wewnętrzne z toksyn oraz przywróci dawną witalność.